Hexlock: Fajna, zachwycająca i inteligentna aplikacja do blokowania aplikacji i ukrywania multimediów w systemie Android

Wraz z postępem funkcji w smartfonach ilość czasu, jaki z nimi spędzamy również wzrosła wielokrotnie. W większości czasu spędzanego ze smartfonami generujemy tak wiele artefaktów, z których większość jest dla nas bardzo osobista &#8211 zdjęcia, filmy, ważne dokumenty związane z pracą i domem itd.

Podczas gdy my chronić naszą prywatność jak najbardziej możliwe są chwile, kiedy twoja uwaga na telefonie nie jest prawie tak, jak byś chciał, aby było. Czas, kiedy bierzesz prysznic, czas, kiedy przekazujesz telefon kuzynowi lub własnemu dziecku, czas, kiedy podłączyłeś telefon do ładowania podczas pełnienia funkcji lub u krewnego, to czas, kiedy Twoje wrażliwe dane mogą być zagrożone. Zdarzają się sytuacje, w których przekazujemy komuś telefon do gry – pamiętasz te podróże samolotem lub pociągiem z rodziną i ktoś chce pograć na Twoim niesamowitym telefonie??

Ale musisz wyłączyć skaner linii papilarnych, bo inaczej co minutę będziesz wzywany do odblokowania telefonu. Frustrujące chwile!

Jednym z rozwiązań jest posiadanie osobnego telefonu z informacjami, które można udostępniać, i takiego, który zawsze będzie przy tobie – kosztowna sprawa, prawda?? Tak, oczywiście, zapytasz – są blokady aplikacji. Ale jest ich setki i nie wiadomo, które z nich są bezpieczne? A co, jeśli sama aplikacja wycieka informacje o użytkowniku na jakiś serwer bez jego wiedzy (alarm dla telefonów z rootami)?!). Nie martw się, ponieważ dziś przedstawiamy Ci aplikację, której używamy od jakiegoś czasu i tak bardzo ją lubimy, że chcemy Ci ją polecić – nazywa się Hexapp.

Poznaj Hexlock

Hexlock jest autorstwa Liquidum, firmy z siedzibą w Irlandii, znanej z prostych, intuicyjnych aplikacji. To, co odróżnia tę aplikację od innych, to “prostota&#8221 interfejsu użytkownika, tak prosta, że nikt nie musi ci mówić, jak jej używać. A zestaw oferowanych funkcji jest tak przydatny, że obejmuje niemal wszystko, czego potrzebujesz, aby chronić swoje prywatne informacje. Przejdźmy teraz przez funkcje Hexlocka.

Po pierwsze, pobierzmy aplikację Hexlock ze sklepu Google Play.

Profile:

Po przejściu przez pierwszy krok, jakim jest skonfigurowanie pinu/wzoru dla samej aplikacji, pojawia się zestaw “Profili”. Istnieje kilka profili domyślnych, można też dodać kilka innych, a każdy z nich ma możliwość przechowywania różnych kombinacji aplikacji, które można zablokować. Domyślnie dostępne są aplikacje Praca i Dom, natomiast można dotknąć ikony “+&#8221, aby dodać kilka innych, takich jak Kafejka, Impreza, Rodzic i Szkoła. Poruszanie się po każdej z nich jest tak proste, jak przesuwanie palcem w lewo i w prawo. Aby je włączyć, wystarczy dotknąć dużego obrazu, który reprezentuje profil.
A jeśli nie podoba Ci się domyślna nazwa i obraz, kliknij opcję edycji i nadaj jej nazwę i obraz, jakie chcesz – miły akcent!

Locking Apps:

Pod każdą listą profili znajduje się opcja “Rozpocznij blokowanie aplikacji&#8221. Stuknij i wybierz aplikacje, które chcesz zablokować. Co ciekawe, Hexlock inteligentnie kategoryzuje wszystkie aplikacje w telefonie na polecane, społecznościowe i inne. Jeśli jesteś super paranoik rodzaj jak nasz sąsiad tutaj, można po prostu dotknąć “Zablokuj wszystko” opcja i zwijać! A jeśli jesteś jak my, którzy mają mnóstwo aplikacji i nienawidzą przewijania w górę i w dół, jest opcja wyszukiwania i opcje sortowania, aby znaleźć swoją aplikację, jak również – miły akcent.

Sposoby na odblokowanie aplikacji:

Hexlock zapewnia standardowy system wzorów i pinów do odblokowywania aplikacji, ale wraz z pojawieniem się skanerów linii papilarnych w dosłownie wszystkich telefonach, włącz opcję odcisku palca w ustawieniach i zacznij odblokowywać w mniej niż sekundę, wybierając opcję FPS. Zauważyliśmy jedną rzecz, która jest wspólna dla wszystkich blokerów aplikacji tam, ekran aplikacji pojawia się na ułamek sekundy, a następnie opcja odblokowania Hexlock. Zdarza się to najczęściej, jeśli nie zawsze.

Inteligentne przełączanie profili:

To nasza ulubiona funkcja, a przy tym bardzo praktyczna. Dla każdego profilu możesz ustawić jedną lub więcej sieci Wi-Fi, w których chcesz, aby profil był aktywny, a po wejściu do tych stref Wi-Fi Hexlock wie, gdzie jesteś, i automatycznie przełącza profile, oszczędzając Ci kłopotów z ręcznym aktywowaniem rzeczy.

   

Podsumowując:

Z “miłymi akcentami&#8221, które zachwycają użytkownika w całej aplikacji, oraz z poręcznymi opcjami, takimi jak Skarbiec multimediów który może zabezpieczyć wszystkie Twoje galerie i media, dostosowując tło i kolory aplikacji oraz super bezpieczną opcję, aby zapobiec odinstalowaniu aplikacji Hexlock, intuicyjny interfejs użytkownika i inteligencję, która działa bez zarzutu, bardzo trudno byłoby nie polecić tej aplikacji. Przetestowaliśmy tę aplikację na kilku urządzeniach i działała bezproblemowo na każdym z nich. Więc śmiało i daj Hexlock Spróbuj, a jeśli pojawi się reklama, wystarczy 10 INR, aby się jej pozbyć. Daj nam znać, co myślisz!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka