HTC U Ultra z 5.Wyświetlacz 7″ Quad HD, Sense Companion, USonic wprowadzony na rynek w Indiach w cenie Rs. 59,990

Podczas dzisiejszego wydarzenia HTC zaprezentowało swój flagowy model z 2017 roku “the U Ultra” który został ogłoszony w zeszłym miesiącu. U Ultra to pierwszy smartfon z nowej serii U firmy HTC, która doczekała się również wersji o niższej specyfikacji w postaci modelu U Play”. U Ultra ma aparat 5.7″ wyświetlacz Quad HD o rozdzielczości 513ppi z ochroną Gorilla Glass 5, któremu towarzyszy 2.0″ dodatkowy wyświetlacz na górze, umożliwiający natychmiastowe wyświetlanie powiadomień, podobnie jak w LG V20. Telefon jest wyposażony w wyświetlacz klasy premium całkowicie szklana obudowa która wygląda na bardzo błyszczącą i HTC nazywa ją „Liquid Surface”. Tylne szkło jest precyzyjnie zaokrąglone po bokach i na krawędziach, co stanowi doskonałe połączenie szkła i metalu. Według HTC szkło zostało poddane procesowi “Optical spectrum hybrid deposition”, który nadaje szkłu wielowarstwowy kolor, aby pięknie odbijało światło.

HTC U Ultra

W modelu U Ultra firma HTC wprowadziła także nowy Sense Companion asystent, który uczy się od Ciebie i oferuje Ci inteligentne sugestie. Podobnie jak w przypadku HTC 10 Evo i iPhone’a 7, HTC zrezygnowało z procesora 3.Gniazdo słuchawkowe 5 mm w tym telefonie. Kolejnym wartym uwagi dodatkiem jest Nowość od HTC USonic, technologię sonarową z maleńkimi mikrofonami wbudowanymi w obie wkładki douszne, które „nasłuchują” impulsów dźwiękowych, a następnie dopasowują dźwięk do architektury ucha. Sprawdźmy teraz jego specyfikację techniczną:

HTC U Sonic

HTC U ULTRA – specyfikacja

• 5.7-calowy wyświetlacz Quad HD z Gorilla Glass 5
  • 2.0-calowy wyświetlacz pomocniczy (160*1040 pikseli)
  • Procesor Snapdragon 821 (2×2).Kryo 15 GHz i 2×1.6 GHz Kryo) z procesorem graficznym Adreno 530
  • Android 7.0 (Nougat) z HTC Sense
  • 4GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia do 2 TB za pomocą microSD
  • Główny aparat 12MP UltraPixel 2 z laserowym autofokusem, PDAF, OIS, f/1.8, dwutonowa lampa błyskowa LED, filmowanie w zwolnionym tempie 720p @120fps, nagrywanie wideo 4K
  • Przednia kamera 16 MP z trybem UltraPixel
  • HTC USonic, HTC BoomSound Hi-Fi edition, nagrywanie dźwięku 3D z 4 mikrofonami
  • Łączność: 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 & 5GHz), Bluetooth 4.2, GPS z GLONASS, NFC, USB 3.1, Typ-C
  • czujnik linii papilarnych
  • Hybrydowy Dual SIM (nano SIM + nano SIM lub microSD)
  • Bateria o pojemności 3000 mAh z QuickCharge 3.0
  • Waga: 175 g

HTC U Ultra jest wprowadzany na rynek w 3 kolorach: Niebieski szafirowy, różowy kosmetyczny i czarny brylantowy. Wariant z 64 GB pamięci będzie dostępny na rynku indyjskim w cenie Rs. 59 990 od 6 marca.