ITEL uruchamia it1520 z przednią kamerą 13MP i skanerem IRIS za Rs. 8490

Nie brakuje nowych graczy próbujących szczęścia na indyjskim rynku smartfonów w tych dniach, biorąc pod uwagę szalony popyt. Tym razem jest to produkt wydzielony z konglomeratu Transsion Holdings pod nazwą ITEL mobiles, kolejnego chińskiego gracza. Oferowany telefon ma it1520 który oferuje kilka unikalnych funkcji w swojej cenie 8490 INR, gdzie Moto E3 Power, Redmi 3s, kilka Lenovo i inne walczą ze sobą. Przyjrzyjmy się, jakie funkcje oferuje ITEL it1520.

itel-it1520

Telefon jest wyposażony w 5″ IPS Wyświetlacz LCD OnCell o rozdzielczości HD (1280*720 pikseli). Pochodzi z eleganckim, ale solidny profil ważący około 160 gms, który jest dość ciężki dla 5″ telefon. Pod maską znajduje się czterordzeniowy procesor MediaTek taktowany zegarem 1.Procesor 3GHz połączony z 2GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 32GB poprzez gniazdo microSD. Telefon posiada również bateria 2500mAh a ITEL twierdzi, że bateria zapewnia większą wydajność w porównaniu z konkurencją. Telefon posiada również obsługę dual sim z systemem Android 6.0 działających na nim.

Jeśli chodzi o aparat, to posiada on 13 MP z tyłu oraz 13 MP z przodu z lampą błyskową LED i obsługą szerokiego kąta, co nie jest spotykane w telefonach z tego przedziału cenowego. Mówiąc o tym, urządzenie posiada również Skaner IRIS co nie jest również widoczne w żadnych innych telefonach klasy podstawowej.

ITEL stara się zaoferować coś naprawdę wyjątkowego w swoim przedziale cenowym – funkcje, które u konkurencji zarezerwowane są dla urządzeń flagowych. Po sprzedaży 3.5 milionów telefonów w Indiach i szóste miejsce w segmencie telefonów z funkcjami, oferuje również 100-dniową politykę wymiany, której nie oferuje żaden inny producent. Tylko czas pokaże, jak ITEL przyciągnie klientów do swoich telefonów, na rynku zalanym chińskimi telefonami, które mają niewiele do powiedzenia w kwestii wsparcia posprzedażowego.