Jak włączyć efekty twarzy i dłoni na Instagramie w 2023 roku? Prosty przewodnik

Instagram niedawno wspiął się na drabinę słynnych aplikacji społecznościowych i jest szeroko wykorzystywany przez miliardy użytkowników na całym świecie. Aplikacja jest używana głównie do udostępniania historii, zdjęć i rolek. Ale wy oczywiście to wiedzieliście. Całkowicie rozumiem, jak frustrujące byłoby, gdybyś nie mógł z nich korzystać. W tym artykule nauczę Cię jak włączyć efekty twarzy i dłoni ręcznie na Instagramie, aby nie napotkać problemu podczas używania i zapisywania filtrów.

Niedawno, gdy Instagram został przejęty przez Meta i wielu użytkowników Instagrama napotkało problemy z używaniem i zapisywaniem filtrów. Otrzymywali oni komunikat o błędzie, „Efekt nie jest dostępny w Twojej lokalizacji.” Większość z tych użytkowników pochodziła z Teksasu i Illinois w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób próbowało rozwiązać ten problem, odinstalowując i zmieniając lokalizację aplikacji. Ale dla innych ta opcja nie działała dobrze.

Aby włączyć efekty twarzy i dłoni na Instagramie, przejdź do Ustawień na Instagramie, przejdź do Prywatności i włącz Przełącz efekty twarzy i dłoni. Przełącznik zostanie pomyślnie włączony.

Meta musiała wyłączyć filtry dla tych użytkowników ze względu na obecne przepisy dotyczące rozpoznawania twarzy. Według ostatnich doniesień, filtry te będą nadal tymczasowo zawieszone w tych obszarach. Ale dobrą wiadomością dla mieszkańców Teksasu i Illinois jest to, że nadal mogą korzystać ze wszystkich filtrów Snapchata. Przewiń w dół, aby zobaczyć, jak włączyć efekty twarzy i dłoni na Instagramie.

Jak włączyć efekty twarzy i dłoni na Instagramie?

Jak włączyć efekty twarzy i dłoni

Oto kilka prostych kroków, które mogą pomóc w złagodzeniu problemu braku możliwości zapisywania i używania filtrów Instagrama. Metoda działa zarówno dla użytkowników Androida, jak i iPhone’a. Więc zwróć trochę uwagi na kroki i zapisz sobie kilka ładnych zdjęć. Oto jak włączyć efekty twarzy i dłoni na Instagramie:

1. Zaloguj się na swoje konto i dotknąć ikony profilu w prawym rogu ekranu.

2. W prawym górnym rogu ekranu, dotknij trzech małych poziomych linii ułożonych w stos.

3. Stuknij w Ustawienia.

4. I z listy dotknij Prywatność.

5. Musisz przewinąć w dół i wybrać Włączanie efektów twarzy i dłoni, tuż poniżej Zezwolenie na dane.

Jak włączyć efekty twarzy i dłoni na Instagramie

Po wykonaniu tych kilku prostych kroków, opcja Toggle Face and Hand Effects zostanie pomyślnie włączona dla Twojego konta i będziesz mógł prawidłowo korzystać z efektów bez żadnych problemów.

Jak używać filtrów na Instagramie?

Filtry są jedną z najbardziej niezwykłych funkcji na Instagramie. Prawie każda inna osoba, która korzysta z Instagrama, czy to do publikowania zdjęć, historii czy filmów, również używa filtrów. Filtry poprawiają jakość obrazu i filmów. Wiele osób, głównie influencerów lub tych, którzy regularnie tworzą treści na Instagramie, musi sprawić, by ich treści były atrakcyjne dla odbiorców. A czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż użycie filtrów?.

Oto przewodnik po krokach, przez które możesz przejść, aby nauczyć się dodawać filtry Instagram do swoich zdjęć lub filmów. Metoda działa zarówno dla użytkowników Androida, jak i iPhone’a.

1. Przesuń w lewo na osi czasu, aby uzyskać dostęp do aparatu.

2. Poniżej możesz zobaczyć lista filtrów, a jeśli przewiniesz w lewo, możesz dodać więcej filtrów, klikając na „przeglądaj więcej filtrów.’

Jak włączyć efekty twarzy i dłoni na Instagramie

3. Jeśli klikniesz na „przeglądaj więcej filtrów Możesz wybierać spośród szeregu nowych filtrów i dodawać je do już istniejącej listy filtrów.

4. Teraz możesz dodać te filtry do istniejących zdjęć lub filmów albo do nowych zdjęć lub filmów.

Jak włączyć efekty twarzy i dłoni na Instagramie

5. Gdy skończysz, kliknij udostępnij.

Podsumowanie

Korzystanie z filtrów na Instagram nie jest zniechęcającym doświadczeniem. Czasami jednak napotykamy małe problemy podczas uzyskiwania dostępu do funkcji określonej aplikacji. Czasami jest to usterka, a innym razem pewne problemy ze strony wydawców. Ale mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć Jak włączyć efekty twarzy i dłoni?.

Często zadawane pytanie

Czy można dodać filtry Instagram do istniejących zdjęć??

Tak, możesz. Wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć palcem w lewo, aby uzyskać dostęp do aparatu. Po załadowaniu uzyskaj dostęp do swojej galerii z małego kwadratowego pola w lewym rogu ekranu (reprezentowanego przez najnowsze zdjęcie w galerii). Wybierz zdjęcie. Kliknij trzecią opcję w prawym górnym rogu ekranu, reprezentowaną przez obrazy z trzema gwiazdkami. Wybierz dowolny filtr z poniższego paska filtrów, który się pojawi. Stuknij w gotowe i prześlij. 

Czy mogę dodać więcej filtrów do moich istniejących filtrów??

Tak! Aby to zrobić, wystarczy przesunąć palcem w lewą stronę paska filtrów. Kliknij „przeglądaj więcej filtrów. Pojawi się lista różnych filtrów. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. 

Które są najpopularniejszymi filtrami na Instagramie dla historii i postów?

Nie ma jednego konkretnego filtra, który znajduje się na szczycie listy, ale jest wiele, które są uważane za najlepsze z różnych powodów. Według statystyk internetowych najpopularniejsze filtry to: Clarendon, Sutro, Stereoscopy, Slumber, Valencia, BW Vibe, Pink presents i wiele innych. 

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka