Jak wyjąć i wymienić baterię Samsung Galaxy S6 [Oficjalna instrukcja]

Samsung ogłosił długo oczekiwany okręt flagowy (czy powinniśmy powiedzieć duet!) z 2015 roku w postaci Galaxy S6 i S6 edge. Podczas gdy to przyniósł jej mnóstwo nowych bump ups w specyfikacji, a także kilka innowacyjnych funkcji i krzywe, były pewne zmiany, że Samsung dokonał, co było dość zaskoczeniem – nie więcej opcji rozszerzenia pamięci przez gniazdo kart micro SD, nie więcej użytkownika wyjmowana bateria. Podczas gdy nie ma opcji, aby dodać dodatkową pamięć nie może mieć obejście, niektórzy eksperci rzeczywiście zorientowali się, ‘ukryte‘ Funkcja pozwalająca zdjąć tylną pokrywę i wymienić baterię! Wow, jak się pytasz? Cóż, szczegółowe instrukcje można znaleźć w oficjalnej instrukcji obsługi telefonu S6 firmy Samsung.

Ważna uwagaPostępuj z najwyższą ostrożnością! Zawsze pamiętaj, że ta czynność wymaga ostrożności, trzymania i koncentracji na tym, co jest wykonywane. To NIE jest normalna czynność, którą wykonywałby użytkownik, ale ktoś, kto jest pewny siebie w poruszaniu się po instrukcji, powinien spróbować to zrobić. Samsung ma bardzo dobry zasięg centrów serwisowych i zawsze zaleca się, aby w razie potrzeby zanieść do nich swoje urządzenie. (Samsung sam umieścił w instrukcji następującą uwagę), to jest TYLKO dla urządzenia Samsung Galaxy S6 i NIE S6 Edge.

Zastrzeżenie: Nieuprawnione usunięcie baterii spowoduje utratę gwarancji na urządzenie. Nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku uszkodzenia urządzenia. Spróbuj na własne ryzyko!

Instrukcja zdejmowania tylnej pokrywy Galaxy S6 & Bateria

1. Usuń Tacka karty SIM z urządzenia przed rozpoczęciem wyjmowania baterii.

2. Zdjąć tylna pokrywa.

Zrzut ekranu 2015-03-07 o 11.28.07 PM

Uwaga: Aby zdjąć tylną pokrywę Gorilla Glass 4, należy podgrzać ją z tyłu za pomocą pistoletu do podgrzewania lub suszarki do włosów, aby stopić klej. Następnie użyj szpikulca do gitary, aby rozdzielić klej i ściągnąć szklaną pokrywę (sprawdź to wideo jako punkt odniesienia). Zachowaj szczególną ostrożność podczas wykonywania tej czynności lub lepiej odwiedź mobilny punkt naprawczy, aby wykonać ją z pomocą profesjonalisty.

3. Poluzuj i zdejmij 13 śruby jak pokazano na poniższym zdjęciu.

Screen Shot 2015-03-07 o godz. 11.28.26 PM– Pamiętaj, że ten krok wymaga właściwy rodzaj śrubokręta. Nieprawidłowe narzędzie może uszkodzić śruby i trudno będzie znaleźć ich zamienniki. Jeśli nie masz takiego zestawu, kup go w sklepie.

4. Usuń płytka drukowana.

Zrzut ekranu 2015-03-07 o godz. 11.28.37 PM

– Pamiętaj, aby wyciągnąć płytkę drukowaną z obudowy dolna strona część. Jeśli spróbujesz od góry, może to przeszkadzać w umieszczeniu kamery.

5. Odłącz złącze baterii jak pokazano na poniższej ilustracji.

Screen Shot 2015-03-07 at 11.28.49 PM

6. Usuń bateria – ponownie, od strony dół

Screen Shot 2015-03-07 at 11.29.01 PM

7. Włóż stronę nową baterię, podłącz odłączyć złącze baterii (przewód taśmowy), a następnie włożyć płytkę drukowaną z powrotem w miejscu, naprawić i dokręć wszystkie śruby i umieść tylną pokrywę z powrotem na miejsce.

Jeśli postępowałeś dokładnie według powyższych instrukcji, viola! Sam wymieniłeś baterię. Instrukcja z punktu 2. pomoże Ci również w wymianie szklanej tylnej pokrywy w przypadku jej stłuczenia.

Mam nadzieję, że znalazłeś to pomocne. ��

Źródło: Galaxy S6 Oficjalna instrukcja obsługi

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka