Jak zrealizować karty podarunkowe Google Play poza Stanami Zjednoczonymi (w Indiach)

W lipcu kupiłem HTC One i zarejestrowałem się, aby otrzymać 25 dolarów kredytu Google Play w ramach promocji HTC dla nowych klientów HTC One. Miałem szczęście, że dostałem moje darmowe 25 dolarów Kod kredytowy do Sklepu Google Play Dziś, po półtoramiesięcznym oczekiwaniu, ponieważ HTC nie dysponowało wystarczającą ilością kodów z powodu dużego popytu. Karty upominkowe Google Play mają jedno ograniczenie – są dostępne tylko dla mieszkańców USA. Jeśli więc spróbujesz zrealizować kod poza USA, zobaczysz komunikat “Karty upominkowe nie są dostępne w Twojej lokalizacji“.

Jeśli masz kartę podarunkową lub darmowy kod kredytowy do Google Play, którego chcesz użyć poza Stanami Zjednoczonymi (USA), na przykład w Indiach, istnieje bardzo proste obejście, które nie wymaga korzystania z proxy ani VPN. Odwiedź stronę https://wallet.google.com i zaloguj się na konto Google, na które chcesz zrealizować kartę podarunkową.

Jeśli podałeś już adres na swoim koncie, otwórz Ustawienia (ikona koła zębatego) i edytuj adres domowy. W adresie należy wpisać ważny adres w USA. Możesz użyć adresu krewnego mieszkającego w USA lub adresu siedziby głównej Google, jak pokazano poniżej. ��

google wallet-address

Tym, którzy nie podali wcześniej adresu, wyświetli się ta strona. Wybierz opcję „USA” i wprowadź kod pocztowy USA, aby kontynuować.

wallet-address

Po zaktualizowaniu adresu odwiedź stronę realizacji https://play.google.com/redeem i powinieneś zobaczyć “Zrealizuj swój kod”stronę internetową z polem do wpisania kodu i jego realizacji.

redeem-googleplay-codegoogleplay-balance

Screenshot_2013-10-25-17-33-19

UWAGA: Po zrealizowaniu kodu nie można zmienić kraju macierzystego (Stany Zjednoczone), jeśli w portfelu pozostało saldo Google Play. Karta upominkowa nie ma daty ważności.

Stan konta w Google Play można później sprawdzić, odwiedzając stronę wykupu lub w zakładce Metody płatności na koncie Google Wallet.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka