Lenovo wprowadza na rynek K5 Note z 3/4GB RAM, 5.Wyświetlacz 5″ FHD, czujnik linii papilarnych Cena od 11 999 INR

Telefony z przedziału budżetowego stają się coraz bardziej wydajne z każdym nowym urządzeniem, które jest wprowadzane na rynek. I to nie tylko sprzęt, ale także budowa i wzornictwo również widział ogromne skoki z taniego plastikowego paradygmatu. Lenovo odniosło sukces ze swoją serią K Note, a ostatnim z nich był K4 Note, który posiadał potężne możliwości audio i budowę. Kontynuując linię K Note, Lenovo wprowadziło model K5 Note w Chinach jakiś czas temu, a teraz oficjalnie zaprezentowało go w Indiach w cenie od 11 999 INR. Zobaczmy, co ma do zaoferowania i jak wypada na tle konkurencji.

lenovo_k5_note

Strona K5 Note nieznacznie zmienił się jego ogólny wygląd i teraz jest nieco bardziej zaokrąglony, a pod niektórymi względami przypomina telefony takie jak Redmi Note 3 firmy Xiaomi! Dostępny w kolorach złotym, srebrnym i szarym, telefon jest teraz bardziej błyszczący, metaliczny i śliski. Waży 165 gramów i ma maksymalną grubość 8 mm.5mm, nie jest to najsmuklejszy lub najlżejszy telefon, ale biorąc pod uwagę 5.5″ ekran Lenovo dobrze się spisało, a telefon dobrze leży w dłoni. Strona 5.5″ Full HD Wyświetlacz ma 401 pikseli na cal i jest wykonany z LTPS IPS LCD o jasności 400 NIT. Telefon posiada m.in skaner linii papilarnych który, jak twierdzi Lenovo, odblokowuje się w ciągu zaledwie 0.3 sekundy.

lenovo-k5-note-widok z boku

Pod maską, K5 Note posiada ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6755 Procesor Helio P10 taktowany zegarem 1.Procesor 8 GHz z układem GPU Mali T860. Towarzyszy mu 3GB/4GB pamięci RAM i 32GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 128GB. Telefon działa na niestandardowej skórce Pure UI firmy Lenovo, zbudowanej na bazie systemu Android Marshmallow. Oprogramowanie będzie również wyposażony w “Secure Zone”, gdzie użytkownicy mogą mieć wiele kont Facebook, WhatsApp, i takie, podobnie jak widzieliśmy w MIUI 8. Dzięki temu użytkownicy nie muszą polegać na rootowaniu lub oprogramowaniu innych firm, aby to osiągnąć. Jak zwykle, sprzęt zapewnia lepsze wrażenia dźwiękowe w postaci Dolby Atmos. Wszystko to jest napędzane przez 3500 mAh niewymienialna bateria
lenovo-k5-note

K5 Note jest wyposażony w Główny aparat 13 MP z PDAF, f/2.2 przysłony, dwutonową lampę błyskową LED oraz dodatkowy aparat 8 MP z funkcją szerokokątną. Telefon posiada również skaner linii papilarnych z tyłu, który jest bardziej okrągły w naturze, co jest zmianą w stosunku do jego poprzednika. Jeśli chodzi o łączność, telefon obsługuje Dual-SIM 4G LTE i VoLTE, Radio FM, a także NFC. Telefon jest też wyposażony w większość popularnych czujników, w tym żyroskop dla miłośników VR. Dla audiofilów dostępny jest również kodek audio Wolfson WM8281, który zapewnia lepsze wrażenia dźwiękowe.

Wszystkie parametry K5 Note są dobre, z wyjątkiem procesora, który nie jest tak wydajny, jak te, które widzieliśmy u konkurencji, np. w LeEco Le 2, Xiaomi Redmi Note 3 itd. Kiedy telefon jest reklamowany jako #KillerNote5, można się spodziewać potężnej specyfikacji, a także dobrze zaprojektowanej metalowej obudowy. Poczekamy, aż dostaniemy w swoje ręce K5 Note, aby zobaczyć, jak Lenovo zoptymalizowało oprogramowanie w miejsce mniej wydajnego SoC w porównaniu z najlepszymi sprzedawcami.

K5 Note trafia do sprzedaży za Rs. 11 999 za wariant z 3GB RAM i Rs. 13 999 za wariant z 4 GB pamięci wyłącznie w serwisie Flipkart od 3 sierpnia, od godziny 23:59, z ofertami wiązanymi: kontroler gier TheatreMax za 999 INR i VR za 1299 INR. Są też oferty wymiany.