Najlepsze darmowe aplikacje do tapetowania dla Androida

Piękna i przyciągająca wzrok tapeta odgrywa ważną rolę w ogólnym wyglądzie Twojego smartfona. Użytkownik musi co jakiś czas zmieniać tapety ekranu głównego lub ekranu blokady, aby jego urządzenie wyglądało świeżo i fajnie. Istnieje wiele źródeł tapet na pulpit, ale nie będą one najlepiej pasować do telefonu komórkowego lub tabletu, chyba że mają taką samą rozdzielczość ekranu lub proporcje ekranu jak w Twoim urządzeniu. Zebrałem kolekcję najlepszych aplikacji tapet dla Androida, dostępny za darmo w Google Play. Aplikacje te zawierają niesamowite tła z różnych kategorii i w różnych rozdzielczościach, w tym tapety w stylu Material Design. Niektóre z wymienionych poniżej aplikacji Android HD Wallpapers oferują również ‘Żywa tapeta‘ Funkcja automatycznej zmiany tapet w systemie Android w określonym odstępie czasu. Sprawdź je poniżej!

TapetTapety materiałowe HD

tapet

Tapet jest z pewnością jedną z najlepszych aplikacji do generowania tapet, która oferuje mnóstwo tapet, w tym tapety w stylu Material Androida Lollipop. Możesz wybrać losową tapetę lub pozwolić, aby aplikacja automatycznie generowała ją dla Ciebie co godzinę, codziennie itp. Tapety są tworzone w zależności od urządzenia w najwyższej możliwej jakości. Oferuje wiele opcji, efektów, takich jak rozmycie, nasycenie, tekstury, i pozwala automatycznie zapisać wszystkie zastosowane tapety do galerii. Co więcej, Tapet nie jest aplikacją typu „żywa tapeta”, więc nie musisz się martwić o zużycie procesora czy pamięci. Aplikacja dostosowuje się do Twoich upodobań, ponieważ możesz głosować na tapetę w górę lub w dół, dzięki czemu uczy się ona, jakie kolory i styl lubisz. Niezbędne dla Androida! 

500 Firepaper

500 Firepaper to aplikacja od XDA Senior Recognized Developer Chainfire. Aplikacja udostępnia tapetę na żywo i marzenie o dniu pokazujące najnowsze obrazy ze społeczności udostępniającej obrazy 500px, przez cały dzień. Można skonfigurować funkcję (popularne, wybór redaktora, świeże, itp.), kategorie wyświetlane, czas interwału odświeżania, jasność i efekt rozmycia obrazów. Można go również używać jako Daydream, a ustawienia są konfigurowalne. Jeśli jesteś użytkownikiem Muzei, 500 Firepaper jest również źródłem sztuki dla Muzei. Nie można jednak zapisywać zdjęć w aplikacji 500 Firepaper, ponieważ jest to niedozwolone zgodnie z warunkami interfejsu API aplikacji 500px.

Screenshot_2015-02-20-12-25-22     Screenshot_2015-02-20-12-25-39

Muzei Live Wallpaper (Obsługuje Android Wear & Plugins)

Muzei to piękna tapeta na żywo, która codziennie odświeża ekran główny słynnymi dziełami sztuki, wybieranymi codziennie przez zespół Muzei. Wycofuje się w tło, rozmywa i przyciemnia grafikę, dzięki czemu ikony i widżety pozostają w centrum uwagi. Ekran główny z zamazaną grafiką wygląda niesamowicie i inaczej. Wystarczy dwukrotnie stuknąć tapetę, aby odkryć dzieło sztuki w całej okazałości. Muzei oferuje również możliwość wybierania ulubionych zdjęć z galerii telefonu lub innych zainstalowanych aplikacji (np. 500 Firepaper), aby użyć ich jako tapety ekranu głównego. Co kilka godzin będą się obracać Twoje ulubione zdjęcia lub możesz wybrać żądany interwał aktualizacji. Można też dostosować parametry rozmycia i przyciemnienia dla zdjęć.

Screenshot_2015-02-20-12-44-39

Muzei zawiera teraz tarczę zegarka dla systemu Android Wear, dzięki czemu możesz zobaczyć swoją najnowszą tapetę bezpośrednio na nadgarstku! Muzei ma również obsługę rozszerzeń, dzięki czemu można korzystać z różnych źródeł do wyświetlania obrazów na urządzeniu. Poza 500 tapetami Firepaper, aplikacja obsługuje serwisy Flickr, APOD, Reddit, 1337walls i Wall:Splash.

AndroidPapers.co (Strona internetowa)

Papers.co to świetne źródło fantastycznych tapet na pulpit, ręcznie zbieranych i aktualizowanych co godzinę. Witryna ma przyjazny dla użytkownika interfejs i elegancki wygląd, który ułatwia nawigację. Pakuje różne kolekcje tapet i można filtrować obrazy na podstawie Nowe, Popularne, Codziennie najlepsze, Najlepszy przez cały czas. Na dole strony znajduje się kilka znaczników, które umożliwiają wyszukiwanie tapet z określonej kategorii. Witryna ma specjalne domeny dla każdej platformy, takiej jak komputery stacjonarne, Mac i iPhone & iPad, Android, iPhone 6 & 6 Plus. Użytkownicy mogą pobierać tapety na pulpit, laptop, smartfon lub tablet, wybierając urządzenie z listy i zapisując je.

Screenshot_2015-02-20-15-17-04     Screenshot_2015-02-20-15-21-20

Wskazówka: Aby szybko przejść do strony, wystarczy odwiedzić www.androidpapers.co na urządzeniu w przeglądarce Chrome i dodać do niej skrót na ekranie głównym.

Materialne tapety (Android L)

Ściany z materiału była pierwszą aplikacją, która wprowadziła wysokiej jakości ręcznie robione tapety z wykorzystaniem słynnego Material Design / Quantum paper design widocznego w Androidzie 5.0 Lollipop. Tapety są dostępne w idealnej rozdzielczości dla prawie każdego urządzenia, ponieważ obsługiwane są prawie wszystkie rozdzielczości. W przeciwieństwie do innych, jest to samodzielna aplikacja, która nie wymaga późniejszego pobierania tapet.

Wallmax

Wallmax, która czerpie tapety z alpha.wallhaven.cc (następca wallbase.cc) umożliwia przeszukiwanie tysięcy tapet i pobieranie ich jednym kliknięciem. Aplikacja posiada opcję ‘Auto Awesome’, która pozwala na automatyczną zmianę tapet z określonej kategorii. Tapety można sortować według typu – Trafność, Losowe, Data dodania, Odsłony i Ulubione. Zawiera listę szczegółów tapet, a mianowicie: wymiary, rozmiar, uploader, czas przesyłania, wyświetlenia i liczbę ulubionych. Użytkownicy mogą również sortować tapety według rozdzielczości, a także serwować tapety o wysokiej rozdzielczości ekranu 2560×1440 (2K) i 3840×2160(4K). Wallmax charakteryzuje się Material Design i wyświetla rozdzielczość pod każdą miniaturką, co jest bardzo przydatne.

Screenshot_2015-02-20-16-42-44     Screenshot_2015-02-21-14-10-04

Wally

Wally to fajna aplikacja z płynnymi animacjami, która korzysta z popularnej strony internetowej Wallhaven (wallhaven.cc) jako źródło tapet. W samej aplikacji można przeglądać losowe, popularne i najnowsze tapety, w tym te zapisane przez użytkownika. Ściany można filtrować według kategorii, rozdzielczości i/lub proporcji obrazu. Aplikacje oferują tapety w różnych rozdzielczościach, takich jak 1920×1080, 2560×1440, 2560×1600, 3840×1080, 5760×1080 i inne.

wall:splash | unsplash images

wall:splash to najnowocześniejsza aplikacja do tapet, która wykorzystuje unsplash.com jako źródło obrazu, zawiera ponad 2000 obrazów. Aplikacja jest wyposażona w obsługę muzei, Material Design i zawiera tapety z różnych kategorii. Aplikacja ma piękny interfejs, ale nie oferuje opcji obracania obrazu.

Screenshot_2015-02-20-17-03-53     Screenshot_2015-02-20-17-02-55

Zedge

ZEDGE oferuje darmowe tapety, dzwonki i dźwięki powiadomień, aby łatwo dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Niezbędny, jeśli szukasz czegoś innego niż tylko tapety.

Podziel się z nami swoimi ulubionymi aplikacjami tapety poniżej!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka