Nextbit Robin, telefon oparty na chmurze, wprowadzony w Indiach za Rs. 19,999

Nextbit Robin, Całkowicie oparty na chmurze smartfon o niekonwencjonalnym i szczerym wzornictwie został oficjalnie zaprezentowany w Indiach. Robin nie jest po prostu kolejnym telefonem z Androidem, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i dział oprogramowania. Urządzenie o prostokątnym kształcie ma kwadratowe rogi i kontrastowe połączenie dwóch przyciągających wzrok kolorów. Wewnętrzne piękno tkwi w Nextbit OS Robin, który łączy chmurę i pamięci wewnętrznej, aby płynnie rozszerzyć przestrzeń dyskową. Teraz omówmy najważniejsze cechy Nextbit Robin:

Nextbit Robin

Robin oferuje 100 GB pamięci masowej w chmurze z 32 GB wbudowanej pamięci masowej, która z pewnością jest główną atrakcją telefonu. Funkcja chmury jest zintegrowana z systemem operacyjnym i umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych, takich jak aplikacje, zdjęcia i archiwizuje aplikacje & dane najmniej używane przez użytkownika, które można łatwo przywrócić w razie potrzeby. Robin posiada parę zaokrąglonych przednich głośników stereofonicznych oraz przyciski do regulacji głośności po lewej stronie. The czujnik linii papilarnych jest sprytnie umieszczony, ponieważ jest zintegrowany z przyciskiem zasilania, dzięki czemu odblokowywanie telefonu jest naprawdę wygodne i szybkie. Zainteresowani użytkownicy mogą pójść dalej i dostosować urządzenie, ponieważ firma pozwala na odblokowanie bootloadera, aby zainstalować CyanogenMod lub inny niestandardowy ROM bez obaw, ponieważ urządzenie nadal będzie objęte gwarancją.

Nextbit Robin_Fingerprint sensor

Z tyłu znajduje się opakowanie Robin cztery diody LED który powiadamia użytkownika, gdy jest zajęty synchronizacją danych z chmurą. Domyślnie synchronizuje się, gdy tylko telefon jest podłączony do sieci Wi-Fi. Dane w chmurze, a nawet zarchiwizowane aplikacje są przywracane jednym kliknięciem, a wszystkie dane użytkownika pozostają nienaruszone, pod warunkiem że masz połączenie z Internetem.

Nextbit Robin

Przechodząc do specyfikacji technicznych, Robin posiada 5.2-calowy Wyświetlacz IPS Full HD z ochroną Gorilla Glass 4. Pod maską, to ma Snapdragon 808 Procesor, 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej z 100GB pamięci online. Jest wyposażony w tylny aparat 13MP z autofokusem detekcji fazy, dwutonową lampą błyskową i jest aparat 5MP z przodu. Robin posiada również czujnik linii papilarnych, dwa przednie głośniki z podwójnymi wzmacniaczami oraz port ładowania USB Type-C.

W zakresie łączności, ma 3G, 4G LTE, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 LE, oraz NFC. Telefon posiada baterię o pojemności 2680 mAh i obsługuje Qualcomm Quick Charge 2.0, ale wygląda na to, że nie ma dołączonego zasilacza. Dostępny w 2 pięknych kolorach – Mint i Midnight.

Nextbit Robin jest dostępny w Indiach w cenie Rs. 19,999. Urządzenie będzie dostępne w sklepie Flipkart od 30 maja.