Nokia 6 zaprezentowana w Chinach: Pierwszy smartfon marki Nokia z systemem Android

Nokia 6, pierwszy smartfon z Androidem pod marką Nokia jest już oficjalny! HMD Global ogłosił wprowadzenie Nokia 6, firma, która obecnie posiada wyłączną licencję na sprzedaż telefonów Nokia. Niestety, Nokia 6 jest dostępna wyłącznie w Chinach i będzie można ją kupić wyłącznie w sklepie JD.com w cenie 1699 CNY (Rs. 16 750) na początku 2017 r. Teraz spójrzmy na jego funkcje i specyfikacje:

Nokia 6Nokia 6 posiada konstrukcję unibody wykonaną z wykorzystaniem stopu aluminium serii 6000 i jest wyposażony w czujnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem głównym. Urządzenie jest wyposażone w 5.5-calowy ekran Full HD 2.5D zakrzywiony szklany wyświetlacz z ochroną Gorilla Glass i jest zasilany przez Qualcomm’s Snapdragon 430 procesor. Działa on na Android 7.0 Nougat po wyjęciu z pudełka i jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM i 64 GB wbudowanej pamięci masowej, którą można rozszerzyć do 128 GB za pomocą karty microSD. Słuchawka posiada podwójne wzmacniacze zapewniające dźwięk głośniejszy o 6dB oraz obsługę Dolby Atmos.

Jeśli chodzi o aparat, Nokia 6 jest wyposażona w Tylny aparat 16 MP z f/2.Przysłona 0, PDAF i dwutonowa lampa błyskowa LED. Z przodu znajduje się aparat 8 MP do selfie z f/2.0 przysłony. Telefon zasilany jest niewymienną baterią o pojemności 3000 mAh.

Według HMD Global, Nokia 6 będzie dostępna tylko w Chinach z zapewnieniem, że “Nokia 6 to pierwszy krok marki Nokia w kierunku smartfonów z systemem Android, a kolejne pojawią się w pierwszej połowie 2017 roku”. Mamy nadzieję, że zobaczymy więcej ekscytujących telefonów z Androidem od Nokii w 2017 roku, zwłaszcza tutaj w Indiach.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka