OxygenOS 5.1.Aktualizacja 0 wprowadza gest „Przesuń palcem w górę, aby odbierać połączenia” w OnePlus 5 i 5T

Oto dobra wiadomość dla użytkowników OnePlus 5/5T. OnePlus rozpoczął wdrażanie stabilnego systemu OxygenOS 5.1.0 Aktualizacja OTA dla urządzeń OnePlus 5 i 5T. Aktualizacja przynosi system Android 8.1 Oreo wraz z najnowszą kwietniową poprawką zabezpieczeń na obu urządzeniach. Ci, którzy nie wiedzą, że Android 8.1 Aktualizacja Oreo została początkowo wprowadzona wraz z otwartą betą 4, a teraz jest już dostępna dla wszystkich. Główną atrakcją aktualizacji są gesty pełnoekranowe, które wprowadzają do OnePlus 5T gesty nawigacyjne podobne do tych z iPhone’a X i działają doskonale.

OxygenOS 5.1.0 aktualizacja

Gesty nawigacyjne

Poniżej znajduje się oficjalny changelog:

System

  • Zaktualizowany system do wersji Android™ 8.1 Oreo
  • Zaktualizowano poprawkę zabezpieczeń systemu Android do wersji 2018-04
  • Dodano obsługę gestów pełnoekranowych (tylko 5T)

Tryb gry

  • Dodano nowe optymalizacje w trybie gier, w tym oszczędzanie energii i wstrzymywanie adaptacyjnej jasności
  • Dodano wzmocnienie sieci – priorytet sieci dla aplikacji do gier na pierwszym planie

Launcher

  • Dodano znaczniki kategorii w sekcji wyszukiwania w szufladzie aplikacji
  • Automatyczne nadawanie nazw folderom na podstawie kategorii

Oprócz wyżej wymienionych zmian, aktualizacja dodaje bardzo potrzebną opcję przeciągania palcem w górę lub w dół, aby odbierać połączenia. To jest coś, co zostało początkowo dodane w wersji beta, a teraz jest częścią stabilnego wydania.

Opcja dostosowywania możliwości przeciągania palcem w górę lub w dół w celu odbierania połączeń przychodzących powinna ucieszyć większość użytkowników OnePlus 5/5T. Dzieje się tak, ponieważ użytkownicy systemu Android są przyzwyczajeni do gestów przeciągania w górę w celu odbierania połączeń, jednak w telefonach OnePlus 5/5T do tej pory trzeba było przeciągać palcem w dół, aby odbierać połączenia. Zwykle powodowało to niezamierzone odrzucenie kilku połączeń, zwłaszcza w początkowym okresie.

Jak włączyć funkcję ‘Przeciągnij w górę, aby odebrać&#8221 w telefonie OnePlus

Aby przełączyć to ustawienie, otwórz dialer telefonu, stuknij 3 kropki i wybierz Ustawienia. Następnie włącz przełącznik dla ustawienia “Przeciągnij w górę, aby odebrać&#8221.

włączanie ustawienia przesuwania palcem w górę, aby odebrać połączenie w urządzeniu oneplus

To wszystko! Możesz teraz przeciągać palcem w górę, aby odbierać połączenia w telefonie OnePlus 5/5T, gdy jest on w trybie ekranu blokady.

połączenie przychodzące na oneplus

Oprócz tego aktualizacja przynosi nowe style zegara dla wyświetlacza Ambient oraz możliwość ustawienia komunikatu na wyświetlaczu.

style zegara wyświetlacza zewnętrznego na oneplus

Jeśli nie masz jeszcze najnowszej stabilnej aktualizacji, możesz zainstalować aplikację Opera VPN z Google Play i przełączyć się na region Kanady lub Niemiec. W ten sposób możesz otrzymać aktualizację OTA natychmiast, nie czekając w nieskończoność.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka