Recenzja ResQBattery – Jednorazowa ładowarka dla Androida wielkości kciuka

Korzystanie z Powerbanków bardzo wzrosła w czasie, zwłaszcza wśród użytkowników smartfonów z systemem Android, którzy często znaleźć potrzebę ładowania telefonu, aby utrzymać go uruchomić, podczas gdy w podróży, zawsze i wszędzie! Powerbanki rzeczywiście się przydają i oferują wygodny sposób zasilania urządzeń, w których wyczerpała się bateria, ale przed użyciem trzeba je naładować, a niektóre z nich są nieporęczne i trzeba je nosić przy sobie. Dziś podzielimy się z Wami pewnym unikalnym produktem, który wykonuje podobne zadanie, ale w nietypowy sposób. Poznaj ResQBattery, produkt firmy Nofet LLC.

ResQBattery_Disposable-battery-charger

ResQBattery to kieszonkowa bateria jednorazowego użytku z interfejsem micro-USB, którą podłącza się bezpośrednio do urządzeń mobilnych, zapewniając w ten sposób ładowanie przedłużające żywotność baterii do pięciu godzin. Ta ładowarka wielkości kciuka może się przydać w sytuacjach awaryjnych, aby rozładować baterię smartfona podczas biwaku lub gdy utkniesz w połowie drogi podczas przerwy w dostawie prądu. ResQBateria z Bateria 1300 mAh pojemność jest wykonana z materiałów przyjaznych dla środowiska i jest całkowicie bezpieczna w użyciu. Jego zaletą jest wygoda użytkowania – wystarczy go włączyć i podłączyć. BOOM, urządzenie od razu zacznie ładować Twój telefon!

Build & Wzornictwo –

ResQBattery to kompaktowa, lekka i atrakcyjnie wyglądająca przenośna ładowarka. Urządzenie ma solidną konstrukcję, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Jesteśmy dość zaskoczeni, ponieważ nie spodziewaliśmy się, że konstrukcja będzie tak imponująca, biorąc pod uwagę, że jest to jednorazowa awaryjna ładowarka do telefonu, która jest dosłownie martwa po wyczerpaniu się baterii. Nad nim znajduje się mały włącznik/wyłącznik, który umożliwia rozpoczęcie lub zakończenie ładowania, a wskaźnik LED informuje o tym, że ładowarka jest w użyciu. Wtyczka micro-USB jest nieco dłuższa, prawdopodobnie po to, aby można było łatwo używać jej w telefonach wyposażonych w etui ochronne. Każda strona ładowarki może pochwalić się słodkim wgłębieniem w centrum, które pomaga łatwo podłączyć i odłączyć go.

Dostępna w ponad 10 kolorach, takich jak zielony, żółty, niebieski, czerwony, różowy itp.

Żywotność baterii –

DSC_0087

Wewnątrz znajduje się akumulator o pojemności 1300 mAh, który nie wymaga ładowania Bateria litowa który ma okres przydatności do użycia wynoszący 5 lat. Napięcie wyjściowe wynosi 5V @ 1Amp, 3.9WH, co na papierze wygląda nieźle, ale podczas naszego testu stwierdziliśmy, że szybkość ładowania jest bardzo powolna. Podłączyliśmy nową ładowarkę ResQBattery do naszego Asusa Zenfone Max z baterią 5000 mAh, w którym pozostało 15% baterii, a oto jej cykl ładowania:

– 15% o 1:09PM
23% o godzinie 13:51
– 27% o 14:16
28% o godzinie 14:34
– 29% o 3:21PM

Ładowarka nie była w stanie naładować telefonu po naładowaniu baterii nawet o 14%. Jak można obliczyć, naładowanie 14% baterii zajęło około 2h 10m, co nie jest złe, ale też nie wspaniałe. Firma twierdzi, że ładowanie może służyć czas rozmów do 5 godzin, które naszym zdaniem jest nieco prawdziwe, chyba że używasz urządzenia intensywnie, co oczywiście nie będzie robić w sytuacjach awaryjnych. Produkt może być używany wiele razy, dopóki nie wyczerpie się jego bateria. Zauważyliśmy, że dioda LED ma tendencję do świecenia nawet po rozładowaniu, co pokazuje, że pozostało jeszcze trochę ładunku, ale nie jest to wystarczające do naładowania telefonu. Dla zainteresowanych, ResQBattery jest zatwierdzony przez FCC i CE.

Werdykt –

W pierwszej chwili nasuwa się pytanie, dlaczego ktoś miałby kupować ładowarkę, która jest przeznaczona tylko do jednorazowego użytku?. Nie należy jednak mylić go z power bankiem, ponieważ ResQBattery to jednorazowy gadżet gotowy do natychmiastowego użycia które mogą przyjść na ratunek w sytuacjach awaryjnych, gdy człowiek czuje się bezradny. Produkt jest łatwy do przenoszenia i działa całkiem nieźle, ale byłoby lepiej, gdyby oferował dobrą szybkość ładowania i baterię o większej pojemności. Imponująca jest jego 5-letni okres przydatności do użycia ponieważ można go zabrać ze sobą podczas nieplanowanej, pełnej przygód podróży. Po śmierci, to urocze maleństwo można postawić na biurku jako eksponat. Powiedziano nam, że następna wersja będzie miała pojemność co najmniej 1800 mAh, co brzmi obiecująco. Ceny – Zestaw dwóch baterii ResQBattery jest obecnie sprzedawany na Amazon, eBay i eBags za 11 dolarów.99 z bezpłatną wysyłką.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka