Samsung Galaxy S6 i S6 Edge zaprezentowane – mieszanka niespodzianek!

SM-G920FRok 2015 Będzie to bardzo interesujący okres, ponieważ konkurencja jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej i jesteśmy pewni, że listy przebojów będą często zmieniane, gdy nadejdzie ten sam okres w 2016 roku! Powstają też nowe trendy w sposobie wydawania flagowców. Wreszcie nadszedł czas i Samsung Galaxy S6 jest już oficjalnie dostępny. Tym razem flagowy smartfon z serii Galaxy nie jest sam, bo ma towarzysza – Samsung Galaxy S6 Edge. Większość przecieków z ostatnich kilku miesięcy w końcu okazała się prawdziwa, wraz z kilkoma spekulacjami. Oszałamiające nowe wzornictwo, odważne nowe krzywizny i kilka zupełnie nieoczekiwanych niespodzianek – oto co nas czeka. Samsung Galaxy S6 i S6 Edge (2 strony) są już oficjalnie dostępne. Oto, co mamy z dzisiejszej premiery.

Wygląd i wrażenia

SM-G925F

Po raz pierwszy i ostatni Samsung odszedł od typowego wyglądu ‘Galaxy’-ish” i to, co zaprezentował, dosłownie sprawia, że śpiewam Płyta „She’s Got The Looks” zespołu Roxette! Galaxy Flagship lub niech będzie to Flagship Duo nie będzie już nosił plastiku. Oszałamiające, eleganckie wzornictwo będzie teraz zbudowane z metalu i szkła, dając nabywcom satysfakcję za dużą ilość gotówki, którą wyłożą na zakup tych urządzeń. S6 i S6 edge są smukłe, mają odpowiednio 6.8 mm oraz 7mm grubości i ważą odpowiednio 138gms oraz 132 gms odpowiednio (tak! Wariant Edge jest lżejszy). 4 krawędzie w S6 są bardziej zaokrąglone, a S6 Edge ma ekran ‘Edge’ po obu stronach w porównaniu z tylko prawą krawędzią w Note 4 Edge. Minie trochę czasu, zanim ludzie przyzwyczają się do podwójnych krawędzi, ale czy to ma sens, to już inna kwestia. Wybierz się na wycieczkę 360, a zaczniesz myśleć o iPhone – tak, jeszcze raz! Ogólna konstrukcja bezdyskusyjnie przypomina więcej niż jeden aparat. Co więcej? tylny aparat ma wypukłość! Ale ogólna konstrukcja obu urządzeń jest tak oszałamiająca, że nie zdziw się, jeśli złapiesz się na tym, że mimowolnie rzucasz na nie gwizdkiem.

Specyfikacja

Wyświetlacz 5.1″ pojemnościowy ekran dotykowy Super AMOLED o rozdzielczości 577 PPI + Gorilla Glass 4
Procesor Procesor Samsung Exynos 7420 Octacore (wariant międzynarodowy)
RAM 3GB LPDDR4
Pamięć wewnętrzna 32/64/128 GB (bez gniazda microSD)
Aparat Tylny aparat 16MP z diodą LED i OIS + przedni aparat 5MP
OS Touchwiz UI z systemem Android 5.0.2 Lollipop
Bateria S6 2 550 mAh i S6 Edge 2600 mAh – Niewymienna z funkcją superszybkiego ładowania, obsługuje ładowanie bezprzewodowe
Łączność GSM, 3G, 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct
Colors Gold Platinum, White Pearl, Black Sapphire, Blue Topaz
Ceny Nie zapowiedziano

Wstępne przemyślenia

Czy brak będzie pęknięć? Choć większość z nich jest po prostu zachwycająca, są pewne rzeczy, które Samsung zmienił w S6, a które są sporym zaskoczeniem. Brak możliwości dodania slotu na kartę MicroSD, wymiennej baterii oraz odporności na kurz i wodę. O ile pierwsze dwie cechy były najbardziej chwalonymi wyróżnikami, dzięki którym większość z nas wybierała Samsunga zamiast Apple czy HTC, o tyle trzecia może już nie być zaskoczeniem.

Jaśniejszy interfejs TouchWiz UI – Podczas gdy fani TouchWiz UI jest niszowy większość ludzi brzydzi się ciężkim bloatware i lagami, które generuje z czasem. Tym razem jednak Samsung zrzucił sporo wagi i twierdzi, że utrzyma znaczenie personalizacji i ogólny system operacyjny na poziomie zbliżonym do podstawowego Androida. Będziemy musieli zacząć używać nowego TouchWiz UI, aby sprawdzić, czy to, co twierdzi Samsung, jest rzeczywiście prawdą

Skok we wzornictwie – Zmiana designu i wprowadzenie nie jednej, ale dwóch krawędzi to z pewnością ogromny skok w porównaniu z S5. Podczas gdy S6 może stać się hitem, tylko czas pokaże, czy S6 Edge będzie w stanie zrobić wrażenie, ponieważ sam ekran Edge będzie potrzebował trochę czasu, aby użytkownicy zaczęli go stosować. Strona skaner linii papilarnych z Samsung Pay oficjalna wersja będzie z pewnością dodatkową zaletą i wartością dla nabywców.

Ceny, dostępność i warianty – Samsung nie ogłosił jeszcze cen i będzie to bardzo interesujące do zobaczenia. Telefony te będą dostępne w sprzedaży od mniej więcej połowy kwietnia, a Samsung jest znany z tego, że zalewa rynek różnymi wariantami swoich flagowców. Na razie znamy tylko jeden wariant, który w większości pozostanie wariantem międzynarodowym.

Dzięki nowemu, żmudnemu procesowi produkcyjnemu Samsung prezentuje nowe, oszałamiające modele S6 i S6 Edge. Choć był to ogromny skok w stosunku do S5 z 2014 roku, usunięcie slotu microSD i baterii wyjmowanej przez użytkownika było rozczarowującą niespodzianką. Na ceny trzeba będzie jeszcze poczekać i dopiero czas pokaże, czy S6 duo odmieni losy Samsunga, a co za tym idzie, jak wypadnie w rankingach w porównaniu z HTC M9 i LG G4.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka