Teraz możesz korzystać z aplikacji WhatsApp na pulpicie dzięki WhatsApp Web App dla Chrome

WhatsApp, jeden z najpopularniejszych klientów wiadomości, w końcu wprowadził długo oczekiwaną funkcję, która umożliwia użytkownikom dostęp do aplikacji WhatsApp bezpośrednio z przeglądarki internetowej na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Użytkownicy będą mogli teraz rozpoczynać rozmowy i wyświetlać powiadomienia WhatsApp w przeglądarce, łącząc aplikację WhatsApp z przeglądarką Google Chrome. Obsługa klienta internetowego jest obecnie dostępna dla następujących platform mobilnych: Android, Windows Phone, BlackBerry i BB10. WhatsApp Web działa tylko w Chrome, a wkrótce pojawi się wsparcie dla kolejnych przeglądarek.

Zrzut ekranu 2015-01-22 o godzinie 1.12.24 AM

Jak korzystać z aplikacji WhatsApp w przeglądarce Chrome, po prostu otwórz strona internetowa.whatsapp.com w Google Chrome na dowolnym systemie operacyjnym. Tam zobaczysz kod QR, który musisz zeskanować za pomocą aplikacji WhatsApp w telefonie. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji WhatsApp na swoim telefonie. Następnie otwórz aplikację WhatsApp, dotknij menu, wybierz opcję ‘WhatsApp Webi zeskanować kod wyświetlany na stronie WhatsApp Web. Dzięki temu aplikacja WhatsApp na telefonie zostanie sparowana z klientem internetowym WhatsApp. To jest to!

Screenshot_2015-01-22-01-08-53

Teraz można wysyłać & odbieranie wiadomości, przeglądanie rozmów, sprawdzanie powiadomień, wysyłanie zdjęć i przeglądanie kontaktów WhatsApp bezpośrednio z poziomu klienta internetowego WhatsApp. To powinno być naprawdę przydatne, ponieważ nie trzeba już często przechodzić do telefonu, aby sprawdzić wiadomości WhatsApp, podczas pracy na pulpicie. Użytkownicy mają możliwość włączenia lub wyłączenia powiadomień, a ich wyłączenie nie będzie rozpraszać w pracy. Należy jednak pamiętać, że “Aby klient internetowy WhatsApp działał, telefon musi być podłączony do Internetu.”

Interfejs użytkownika aplikacji WhatsApp Web jest podobny do interfejsu aplikacji mobilnej. Na razie nie można zmienić statusu ani zdjęcia profilowego w kliencie internetowym, ale można używać wielu emoji WhatsApp na białych czatach z przeglądarki Chrome. Użytkownicy mogą wyloguj się z WhatsApp z przeglądarki lub z aplikacji mobilnej WhatsApp, która pokazuje listę komputerów, na których jesteś zalogowany.

Screenshot_2015-01-22-02-25-41

Tymczasem wielu użytkowników jest wściekłych z powodu zespołu WhatsApp (lub powiedzmy Facebookiem), ponieważ zmusili “WhatsApp+ do zamknięcia”, alternatywę dla popularnej aplikacji WhatsApp.