Towelroot by Geohot – 1-click Root dla Verizon i AT&T Galaxy S5, Nexus 5, Note 3 i innych urządzeń z systemem Android

George Hotz aka Geohot, niesławny gość, który odblokował pierwszego iPhone’a i zhakował Sony PS3, opublikował „towelroot„, niezwykle łatwa metoda rootowania dla AT&T i Verizon Galaxy S5. Ręcznik od uznanego przez XDA dewelopera geohot, to proste, obsługiwane jednym kliknięciem rozwiązanie do rootowania urządzeń z systemem Android. Narzędzie obsługuje sieci Verizon i AT&T Galaxy S5, Galaxy S4 Active, Nexus 5 i prawdopodobnie powinien działać na wszystkich telefonach z Androidem posiadających jądro stworzone przed 3 czerwca. Wykorzystanie roota opiera się na luce w jądrze systemu Linux (CVE-2014-3153), która została niedawno odkryta przez hakera Pinkie Pie.

2014-06-16 10.01.38

Geohot naprawił kilka znanych błędów i teraz narzędzie jest również w stanie rootować Galaxy Note 3 na AT&T, Verizon i Sprint bez naruszania gwarancji KNOX (z Knox nadal na poziomie 0x0). Towelroot działa na niektórych telefonach Sony Xperia (Xperia Z, Xperia T, Xperia SP, Xperia E1 Dual z zablokowanym bootloaderem) i Gionee Elife E7, itp. ale obecnie nie działa ona z najnowszymi urządzeniami Moto i HTC, ponieważ ich system /system jest zabezpieczony przed zapisem. Aby sprawdzić, czy to działa na Twoim telefonie, po prostu zainstaluj aplikację i spróbuj go rootować.

Aby rootować telefon z Androidem za pomocą programu towelroot, wystarczy pobrać i zainstalować aplikację towelroot za pomocą jej APK. Następnie kliknij przycisk „make it ra1n”! Urządzenie uruchomi się ponownie w ciągu 15 sekund. Następnie zainstaluj aplikację „Root Checker” z Google Play, aby sprawdzić, czy urządzenie jest zrootowane. Osoby z uprawnieniami roota mogą pobrać aplikację „SuperSU” ze sklepu Play, aby zarządzać odpowiednimi aplikacjami lub przyznać im dostęp roota. W przypadku, gdy binaria SU nie chcą się zaktualizować, pobierz je UPDATE-SuperSU-v1.99r4.zip, rozpakuj go i ręcznie zainstaluj SuperSU przez APK.

UWAGA: Rootowanie urządzenia może unieważnić jego gwarancję. Postępuj na własne ryzyko!

Oficjalna strona – towelroot.com

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka