Ustaw Chrome jako domyślną przeglądarkę w Realme ColorOS

Smartfony z Androidem od różnych producentów OEM zazwyczaj działają na niestandardowych interfejsach, które mają tendencję do zmiany ogólnego wyglądu telefonu. Na przykład ColorOS oparty na systemie operacyjnym Android jest widoczny w urządzeniach OPPO i Realme, podczas gdy telefony Xiaomi działają pod kontrolą MIUI. Z drugiej strony, OnePlus posiada system OxygenOS, który oferuje niemal stockowego Androida z prawie zerowym bloatware.

Wspólną cechą niestandardowych systemów operacyjnych jest to, że mają one preinstalowane kilka natywnych aplikacji, takich jak przeglądarka, sklep z aplikacjami, aplikacja muzyczna, galeria, asystent i inne. Być może, jeśli nie jesteś fanem standardowych aplikacji i wolisz korzystać z aplikacji Google lub innych firm. W takim przypadku można po prostu zmienić domyślne aplikacje i unikać korzystania z aplikacji stockowych, których nie można odinstalować. Zobaczmy, jak można zmienić domyślną aplikację przeglądarki w urządzeniach Realme z systemem ColorOS.

Ustaw Chrome jako domyślną przeglądarkę w telefonach Realme

  1. Przejdź do ustawień.
  2. Przewiń w dół i otwórz “Zarządzanie aplikacjami&#8221. zarządzanie aplikacjami w systemie coloros
  3. Stuknij w “Domyślną aplikację”. domyślne aplikacje w systemie coloros
  4. Wybierz “Przeglądarka&#8221 i stuknij w “Chrome”. Naciśnij przycisk “Zmień przeglądarkę&#8221, aby ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę. ustaw chrom jako domyślną przeglądarkę w realme
  5. To jest to. Teraz otwórz dowolne linki, a otworzą się one bezpośrednio w wybranej aplikacji.

W ten sam sposób można zmienić domyślne ustawienia aplikacji dla programu uruchamiającego, telefonu, wiadomości, aparatu, aplikacji Zdjęcia, muzyki, poczty e-mail i odtwarzacza wideo.

POWIĄZANE: Jak zmienić domyślną przeglądarkę w MIUI firmy Xiaomi

Uwaga: Wypróbowaliśmy powyższe kroki na Realme XT z systemem ColorOS v6.0.1. Jednak kroki powinny być podobne dla innych telefonów Realme, w tym Realme 2, 2 Pro, 3, 3 Pro, 5, 5 Pro, C2 i tak dalej.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka