Wydano aktualizację Redmi 1S v45 – rozwiązuje problem nagrzewania, optymalizuje wykorzystanie pamięci RAM i wydłuża czas pracy baterii

Jest dobra wiadomość dla użytkowników Redmi 1S w Indiach. Xiaomi właśnie udostępniło bardzo potrzebną aktualizację dla swojego podstawowego smartfona „Redmi 1S”. Strona Aktualizacja MIUI v45 (JHCMIBH45.0) stabilna jest dużą i znaczącą aktualizacją dla Redmi 1S, ponieważ rozwiązuje kilka ważnych problemów, które użytkownicy często zgłaszali w swoich urządzeniach. Aktualizacja systemu v45 dla Redmi 1S jest już dostępna za pośrednictwem usługi over-the-air (OTA), a jego rozmiar to aż 515 MB. Ta aktualizacja usuwa różne poważne problemy występujące w telefonie Redmi 1S, takie jak przegrzewanie się, duże zużycie pamięci RAM, krótszy czas pracy na baterii i problemy z wydajnością podczas intensywnego użytkowania. Hugo Barra, wiceprezes Xiaomi, udostępnił na Facebooku szczegółowy post omawiający różne problemy naprawione dzięki tej aktualizacji.

IMG_20141014_010054

Najważniejsze aktualizacje –

  • Dodano kontrolę termiczną, aby zapobiec przegrzewaniu się urządzenia
  • Zoptymalizowane wykorzystanie pamięci RAM, aby zapobiec zabijaniu aplikacji działających w tle
  • Poprawiono bezpieczeństwo wiadomości w chmurze

Kwestia 1: Ogrzewanie & Żywotność baterii

Jak donosi wielu użytkowników, Redmi 1S często się nagrzewa, czasami powyżej 45C. Aby rozwiązać ten problem, poprawiono algorytm kontroli termicznej, aby lepiej regulować temperaturę i utrzymać ją poniżej 38C w normalnych warunkach użytkowania. W wewnętrznych testach okazało się, że zmiany te znacznie obniżają ogólną temperaturę urządzenia, a także poprawiają żywotność baterii. Zamierzają kontynuować optymalizację kontroli temperatury w przyszłych wersjach.

Problem nr 2: dostępność pamięci RAM & Zarządzanie

Redmi 1S jest wyposażony w 1 GB pamięci RAM, ale zaskakująco mało pamięci jest dostępnej nawet przy braku lub niewielkiej liczbie uruchomionych aplikacji. Z pewnością zarządzanie pamięcią RAM w Redmi 1S nie było dobre, powodując wysokie zużycie pamięci, a czasami aplikacje działające w tle były zabijane bardziej agresywnie, niż użytkownicy mogliby się spodziewać (np. odtwarzacz muzyki zatrzymywał się podczas gry 3D). Xiaomi uważnie przyjrzało się temu problemowi i wprowadziło kilka znaczących ulepszeń w sposobie zarządzania pamięcią RAM przez MIUI na urządzeniach 1GB, co zaowocowało zauważalną poprawą.

Problem 3: Wydajność interfejsu użytkownika

Niektórzy użytkownicy zgłaszali również, że ich urządzenia cierpią z powodu problemów z wydajnością, takich jak spadki liczby klatek na sekundę i opóźnienia interfejsu użytkownika. Problemy te były szczególnie zauważalne podczas intensywnego użytkowania urządzenia, np. podczas grania w wysokiej klasy gry, takie jak Asphalt 8 na Redmi 1S. Większość z tych problemów wynikała z dławienia procesora z powodu przegrzania i braku dostępności pamięci RAM, które to problemy zostały rozwiązane w powyższych poprawkach.

Xiaomi będzie nadal monitorować opinie użytkowników i wprowadzać kolejne ulepszenia w przyszłych aktualizacjach. Upewnij się więc, że zaktualizowałeś swoje urządzenie do najnowszej wersji i prześlij swoją opinię.

Źródło: Hugo Barra [Facebook]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka