Xiaomi prezentuje Redmi 2, następcę Redmi 1S [posiada 64-bitowy procesor i 4G-LTE]

Xiaomi wprowadziło nowy smartfon 4G “Redmi 2Telefon jest następcą modelu Redmi 1S, który jest zorientowany na budżet. Redmi 2 będzie początkowo dostępny w Chinach w cenie 699 juanów (112 dolarów), a później będzie dostępny w kilku innych krajach, w tym w Indiach. Redmi 2 to trzeci smartfon z serii Redmi po Redmi 1S i Redmi Note. Redmi 2 posiada znaczące ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika Redmi 1S, a kilka funkcji jest wspólnych dla obu.

redmi-2

W porównaniu z Redmi 1S, Redmi 2 jest wyposażony w 64-bitowy procesor Snapdragon 410 taktowany zegarem o częstotliwości 1.2GHz, GPU Adreno 306, zdolność 4G-LTE (z obsługą zarówno pasm TDD i FDD), Dual-SIM 4G, ulepszony aparat przedni 2MP i nieco większa pojemność baterii 2200mAh. Telefon obsługuje również funkcję szybkiego ładowania 1.Technologia szybkiego ładowania 0 umożliwiająca szybsze ładowanie.

Redmi 2 wygląda identycznie jak Redmi 1S, ponieważ oba mają 4.7″ wyświetlacz IPS HD przy 312ppi i nosić podobny język projektowania. Redmi 2 jest jednak lżejszy – waży 133 g – i cieńszy – 9.4 mm w porównaniu z Redmi 1S, który waży 158 g i ma 9.9 mm grubości. Pozostałe specyfikacje obejmują: 1GB RAM, tylny aparat 8MP z lampą błyskową LED, 8GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia do 32GB), 4G LTE/3G, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS i wsparcie USB OTG.

redmi2-colors

W przeciwieństwie do Redmi 1S, Redmi 2 akceptuje karty micro-SIM, co jest obecnie dość powszechne wśród smartfonów. Ponadto, Redmi 2 jest wyposażony w MIUI v6 oparty na systemie Android 4.4 KitKat w przeciwieństwie do Redmi 1S, który przyszedł z Androidem 4.3 dostosowany z MIUI 5. Nie mamy pewności, czy następca będzie miał podświetlenie przycisków pojemnościowych. 5 kolorów tylnej obudowy: biały, czarny, żółty, morska zieleń i różowy.

Mamy nadzieję, że Xiaomi wkrótce wypuści Redmi 2 w Indiach. ��