Zabezpiecz swoje aplikacje za pomocą blokady twarzy, korzystając z pozbawionej reklam aplikacji 'Privacy Knight’

Prywatność w użytkowaniu smartfonu stało się poważnym problemem zwłaszcza, gdy znajduje się na niej tak wiele Twoich danych osobowych, a dodatkowo rośnie liczba kradzieży smartfonów. W systemie Android dostępne są opcje, takie jak zdalne wymazywanie, ale nadal istnieje potrzeba zabezpieczania telefonu i jego zawartości od czasu do czasu i na wiele sposobów.

Jednak próba uczynienia telefonu bardzo bezpiecznym sprawia, że staje się on problemem dla użytkownika, który musi przejść przez wiele warstw zabezpieczeń, aby w ogóle zacząć korzystać z telefonu. Jest też inny popularny sposób, który polega na blokowaniu konkretnych aplikacji, takich jak galeria, notatki i inne. Niektóre firmy, takie jak Xiaomi, wprowadziły tryb “gościa&#8221 w swoim interfejsie MIUI, co jest dobrym posunięciem. Skoro mowa o chińskich firmach, Alibaba opracowała aplikację o nazwie “Rycerz prywatności” który ma kilka fajnych sztuczek w rękawie, nie tylko zabezpieczających aplikacje i ich zawartość, ale także pomagających w identyfikacji zagrożeń.

Po zainstalowaniu aplikacji i jej otwarciu uruchamia ona skanowanie wszystkich aplikacji i identyfikuje te, które mogą być podatne na ataki, a następnie wyświetla ich listę. Następnie jednym kliknięciem możesz wybrać te, które chcesz chronić. Po wykonaniu tych czynności można ustawić hasło wzorcowe, które będzie wyświetlane w przypadku, gdy użytkownik będzie chciał wprowadzić zmiany w dostępie lub nawet uzyskać dostęp do poszczególnych aplikacji. Po wykonaniu tych czynności aplikacja przeprowadza użytkownika przez proces włączania uprawnień, aby mogła zacząć działać. To wszystko! Wszystko to za pomocą 3-4 prostych kliknięć.
Wewnątrz aplikacji znajduje się menu w formie zakładek. Strona Blokada aplikacji Zakładka zawiera listę aplikacji, które są zablokowane i mogą być odblokowane, jeśli użytkownik chce je uwolnić dla ogólnego dostępu. Strona Skarbiec zakładka pomoże Ci zgromadzić wszystkie osobiste zdjęcia i filmy, które chciałbyś ukryć przed osobami spoza Twojego kręgu dostępu, a ostatnia to Czysta strona zakładka działająca podobnie jak aplikacja Cleaner, która zbiera śmieci i nieużywane pliki, które pochłaniają pamięć telefonu.

Note: W przypadku korzystania z funkcji Skarbiec przed odinstalowaniem aplikacji należy wyłączyć ukrywanie wszystkich zdjęć i filmów, w przeciwnym razie mogą one nie zostać odnalezione.

Jedną z najfajniejszych funkcji aplikacji jest możliwość posiadania wykrywanie twarzy do odblokowywania Zamiast zwykłego wzoru odblokowywania. Jest to niewiarygodnie szybkie i Alibaba twierdzi, że odblokowanie następuje w ciągu sekundy i tak też było w naszym przypadku. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba zrobić żadnego stuknięcia na ekranie – stuknij w aplikacji, przednia kamera aktywuje i podglądać do granicy, i voila! aplikacja jest odblokowana. Jednak w niektórych przypadkach wykrywanie zdjęcia użytkownika umieszczonego przed telefonem jest niedokładne, co sprawia, że jest to nieco niebezpieczne. Jeśli Alibaba Jeśli poprawimy algorytm, może to być naprawdę poważna aplikacja.
Niektóre z innych fajnych funkcji to możliwość blokowania przychodzących powiadomień i połączeń na wypadek, gdybyś przekazał telefon komuś innemu lub zostawił go na biurku i nie chciał, aby ktoś zakradł się do Twojego telefonu. A skoro już mowa o wkradaniu się, to na wypadek, gdyby ktoś próbował złamać zamek, aplikacja “Intruz SelfieOpcja ” po włączeniu będzie robić zdjęcia nieuważnej osobie, która próbuje dostać się do Twojego telefonu. W ten sposób można dowiedzieć się, kto próbował się włamać i podjąć odpowiednie działania.
Oprócz tego dostępne są pewne opcje personalizacji, takie jak tematy które zmieniają kolor, aby nadać całej aplikacji inny wygląd. A gdybyś chciał ukryć lub zakamuflować samą ikonę aplikacji, to “Secret DoorOpcja ” zmieni ikonę w “Telefon” ikonę dialera, a dostęp do aplikacji będzie możliwy tylko po podaniu hasła.

Brak reklam wyskakujących wszędzie, kilka opcji tematycznych, Privacy Knight jest z pewnością opcją, którą warto rozważyć. Nawigacja jest prosta i intuicyjna, a podczas korzystania z aplikacji przez ponad tydzień, ani razu się nie zawiesiła. Niektórym z naszych znajomych również polecono korzystanie z tej aplikacji i uznali ją za przydatną. Z pewnością sugerujemy wypróbowanie aplikacji Privacy Knight, dostępnej do pobrania za darmo w Google Play.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka