Zatrzymaj wyświetlanie zdjęć i filmów z aplikacji WhatsApp w Galerii Androida

Jako użytkownik systemu Android możesz wiedzieć, że Galeria skanuje i wyświetla wszystkie media zapisane na karcie SD urządzenia, takie jak zdjęcia z aparatu, obrazy, tapety i zrzuty ekranu. Podobnie jest w przypadku WhatsApp, jedna z najpopularniejszych aplikacji do obsługi komunikatorów, w której multimedia, takie jak zdjęcia i filmy, są automatycznie zapisywane i ładowane do galerii. Jeśli chcesz chronić swoje prywatne dane z aplikacji WhatsApp przed ciekawskimi oczami, możesz to zrobić w prosty sposób, uniemożliwiając wyświetlanie zdjęć i filmów z aplikacji WhatsApp w galerii w systemie Android.

Jest to z pewnością najprostszy sposób na ukrycie określonego folderu lub katalogu w galerii. Ta sztuczka nie wymaga też roota lub instalowanie dowolnej aplikacji innej firmy. Możesz to zrobić na samym urządzeniu, pod warunkiem że masz zainstalowaną aplikację menedżera plików (np. ES File Explorer lub Astro File Manager). My preferujemy wszechstronny program ES File Explorer.

Jak ukryć zdjęcia z aplikacji WhatsApp & Filmy z Galerii w systemie Android

1. Przejdź do katalogu WhatsApp na karcie sdcard w telefonie za pomocą programu ES Explorer. Otwórz aplikację Whatsapp > Media > Obrazy z WhatsApp / WhatsApp Video / WhatsApp Audio

2. Stuknij ikonę kuli ziemskiej w lewym górnym rogu w Eksploratorze ES, a następnie otwórz Ustawienia.

Screenshot_2013-07-09-22-04-29

3. Otwórz ustawienia wyświetlania i zaznacz opcję „Pokaż ukryte pliki”.

4. Powrót do folderu Zdjęcia z WhatsApp. Teraz utwórz nowy plik w tym folderze i nadaj mu nazwę .nomedia (Kliknij ikonę + Nowy, a następnie wybierz nowy plik)

Screenshot_2013-07-09-22-04-01

Podobnie, stwórz .nomedia plik w folderze Wideo WhatsApp, aby ukryć je w Galerii.

Teraz otwórz galerię, w której nie będą już wyświetlane materiały z WhatsAppa! ��

Screenshot_2013-07-09-18-36-33

Alternatywna metoda – Możliwe jest również ukrycie całego katalogu. Można to zrobić, dodając opcję „.” przed nazwą katalogu. Dla e.g. Zmień nazwę folderu „Media” aplikacji WhatsApp na .Media i w ten sposób cała jego zawartość zostanie ukryta w galerii.

Aby powrócić do poprzedniego stanu w dowolnym momencie, wystarczy usunąć aplikację .plik nomedialny z odpowiednich folderów.

Wskazówka: Zatrzymanie automatycznego pobierania zdjęć, wideo i audio przez WhatsApp – można to skonfigurować w systemie Android, przejdź do Menu > Ustawienia > Ustawienia czatu > Automatyczne pobieranie multimediów. Następnie usuń zaznaczenie tych multimediów, których nie chcesz, aby były automatycznie pobierane.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka