Zlokalizuj zgubiony telefon z Androidem za pomocą 'Android Device Manager’ Google

Google właśnie ogłosiło, że uruchomi aplikację Menedżer urządzeń Android aby pomóc użytkownikom śledzić ich zgubione lub skradzione urządzenie z systemem Android. Chociaż w sklepie Play jest kilka aplikacji o podobnej funkcjonalności, zawsze dobrze jest mieć zintegrowaną usługę Google. Usługa znajdowania telefonu będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu na urządzeniach z systemem Android 2.2 lub wyższej, w ramach Usług Google Play.

blogpost

Dzięki usłudze Android Device Manager można znaleźć telefon lub tablet z systemem Android, szybko dzwoniąc na niego z maksymalną głośnością, nawet jeśli urządzenie zostało wyciszone. Można również zlokalizuj urządzenie na mapie w czasie rzeczywistym jeśli jest poza Twoim zasięgiem, być może zostawiłeś go w taksówce lub w restauracji. Wyświetlane są takie informacje, jak: kiedy urządzenie było ostatnio zlokalizowane, ostatnio używane oraz obszar, w którym prawdopodobnie się znajduje. Niestety, jeśli nie uda Ci się odzyskać skradzionego telefonu, możesz szybko wymazać wszystkie dane znajdujące się na urządzeniu, aby zachować bezpieczeństwo.

Śledzenie strony? Możesz śledzić skradziony smartfon z systemem Android za pomocą interfejsu internetowego, który wymaga zalogowania się na konto Google lub korzystają z oficjalnej aplikacji Android, którą Google udostępni, aby umożliwić łatwe wyszukiwanie i zarządzanie urządzeniami.

Źródło: Oficjalny blog Androida

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka