AirDroid – Łatwe zarządzanie i kontrolowanie telefonu z Androidem przez Wi-Fi z poziomu przeglądarki PC [Featured App]

AirDroid to wspaniała i niesamowita aplikacja dla systemu Android, która oferuje prosty, szybki i najbardziej efektywny sposób zarządzania urządzeniem z systemem Android bezprzewodowo za pomocą przeglądarki internetowej na komputerze. Uwalnia Cię od kłopotów związanych z używaniem kabla USB lub czytnika kart do zarządzania materiałami na karcie SD. AirDroid to inteligentny, oparty na sieci Wi-Fi menedżer plików, który nie jest jeszcze oferowany przez Google, ale najprawdopodobniej zostanie zintegrowany w najbliższej przyszłości.

AirDroid jest szybki, darmowy i obowiązkowa aplikacja dla użytkowników Androida. Działa bezbłędnie i jest o wiele łatwiejszy w użyciu niż inne podobne aplikacje do bezprzewodowego udostępniania plików, takich jak Samba i SwiFTP. Oprócz wygodnego i łatwego zarządzania i przesyłania danych między telefonem z systemem Android a komputerem przez sieć Wi-Fi, aplikacja oferuje również kilka wspaniałych funkcji. Aplikacja ma piękny i prosty interfejs, obsługuje Android 2.1 lub nowszym.

Aby bezprzewodowo zdalnie sterować urządzeniem, wystarczy uruchomić aplikację i rozpocząć. Wyświetlany jest adres IP, który należy odwiedzić w przeglądarce internetowej na komputerze stacjonarnym (Windows, Mac, Ubuntu itp.).) i wprowadzić dynamiczne hasło wygenerowane przez AirDroid do logowania. Istnieje również możliwość ustawienia predefiniowanego hasła, które jest domyślnie wyłączone, ale można je włączyć w Ustawieniach. To bardzo ułatwia bezprzewodowe połączenie urządzenia z systemem Android i komputera podłączonego do tej samej sieci Wi-Fi.

  

Strona Web Desktop z AirDroid jest o wiele bardziej imponująca, z fajnym i niesamowitym interfejsem, który działa po prostu fantastycznie. Świetną funkcją jest możliwość wysyłania wiadomości tekstowych SMS, odpowiadania na wiadomości i przesyłania ich dalej do grupy osób bezpośrednio z przeglądarki. Pokazuje nawet informacje o pamięci wewnętrznej i na karcie SD telefonu, Wi-Fi, siłę sieci i procent pozostałej baterii.

AirDroid bezproblemowo wykonuje wiele zadań. Możesz,

  • Przeglądaj i zarządzaj cały katalog karty SD, w tym plików i folderów.

  • Przesyłanie plików między urządzeniami z systemem Android a komputerami za pośrednictwem sieci Wi-Fi: wycinanie, kopiowanie, wklejanie, wyszukiwanie, zmiana nazwy lub usuwanie plików na karcie SD. Działa jak eksplorator Windows.

  • Odczytywanie, wysyłanie, przekazywanie lub usuwanie wiadomości SMS.

  • Instalowanie, odinstalowywanie, tworzenie kopii zapasowych (eksport), wyszukiwanie Aplikacje oraz wykonuje przetwarzanie wsadowe.

  • Zarządzaj plikami muzycznymi – Importuj, eksportuj, usuwaj, odtwarzaj, wyszukuj lub ustaw dźwięk jako dzwonek połączenia telefonicznego, powiadomienia i alarmu. Opcja sortowania muzyki według utworów & albumem. Znaczniki ID3, rozmiar pliku, długość utworu itp. również znajduje się na liście.

  • Przeglądanie zdjęć z aparatu (obsługiwane są miniatury obrazów) i obrazów – podgląd, usuwanie, importowanie, eksportowanie, ustawianie jako tapety, przeszukiwanie albumu zdjęć i oglądanie pokazu slajdów zdjęć. Wyświetlana jest również nazwa obrazu, wymiary i rozmiar pliku.

  • Grupowanie, tworzenie Kontaktów, edycja, wyszukiwanie i usuwanie kontaktów. Zobacz rejestr połączeń z określonego numeru telefonu i wyślij wiadomość tekstową.

  • Wyświetlanie i usuwanie dzienników połączeń – poszczególne zakładki dla połączeń przychodzących, wychodzących i nieodebranych.

  • Udostępnianie tekstu ze schowka między komputerem stacjonarnym a telefonem – wygodnie wpisuj długi tekst za pomocą klawiatury komputera stacjonarnego i udostępniaj go z telefonu.

  • Importowanie, eksportowanie, usuwanie, wyszukiwanie, odtwarzanie i ustawianie Dzwonki dla połączeń telefonicznych, powiadomień i alarmów.

Ponadto, AirDroid na telefonie oferuje niżej wymienione funkcje:

Stan urządzenia – Sprawdź w czasie rzeczywistym stan pamięci ROM, karty SD, baterii, procesora i pamięci RAM i jednym dotknięciem opcji „Zwolnij pamięć”, aby zwiększyć pamięć.

Menedżer zadań – Zabijanie działających aplikacji w celu zwolnienia pamięci, obsługiwane w trybie wsadowym.

Menedżer aplikacji – Odinstaluj lub sprawdź szczegóły dotyczące zainstalowanych aplikacji użytkownika i systemu.

Menedżer plików – Wycinanie, kopiowanie, zmiana nazwy, wysyłanie/udostępnianie, usuwanie, sortowanie i tworzenie folderów.

Notatka: Użyj najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome lub Firefox, aby uzyskać najlepszą wydajność.

Wideo – AirDroid w akcji

Bardzo nam się podobała ta aplikacja! Sprawdźcie go i podzielcie się swoimi opiniami poniżej. ��

Pobierz AirDroid [Android Market]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka