ASUS wprowadza na rynek indyjski Zenfone ZOOM z aparatem Pro w cenie 37 999 INR

Seria ASUS Zenfone była dla firmy przełomem w ciągu ostatnich dwóch lat, z dziesiątkami wariantów Zenfone 2 pływających wszędzie i przynoszących niezłe zyski oraz aż 3 milionami telefonów sprzedanych w samych Indiach. Niektóre warianty koncentrowały się na czasie pracy baterii, inne miały na celu zaspokojenie potrzeb miłośników migawek, a jeszcze inne miały być solidnymi flagowcami, które zaspokoją potrzeby zarówno miłośników migawek, jak i graczy. ASUS nie ma zamiaru zwalniać tempa w kwestii wariantów Zenfone’a i jakiś czas temu zdjął okładki z modelu Zenfone Zenfone ZOOM który jest skierowany do zaawansowanych fotografów, i to w dodatku w mieście jednego z cudów świata – Taj Mahal.

Zenfone ZOOM został wprowadzony na rynek międzynarodowy rok temu na targach CES 2015, ale ASUS uważa, że jest to odpowiedni moment na wprowadzenie go na rynek indyjski, po tym jak wzbudził zaufanie mas dzięki swoim telefonom i obsłudze posprzedażowej. Firmy takie jak Samsung próbowały wprowadzić takie telefony i przypadkowo miały tę samą nazwę – Samsung Galaxy ZOOM, ale nie odniosły większego sukcesu. Po słabym odzewie na Zenfone ZOOM na arenie międzynarodowej Asus chce spróbować szczęścia na rynku indyjskim, w związku z telefonem, który, jak twierdzą, posiada przełomową technologię w zoom optyczny w telefonach.

superrozdzielczość

Ostrzegamy, że po zapoznaniu się z telefonem ZOOM wszystko będzie się kręcić wokół aparatu i jego optyki. Zenfone ZOOM ma bardziej zaokrąglone krawędzie w porównaniu z normalną serią Zenfone, której brakowało dobrego wyglądu, a w najlepszym wypadku był przeciętny. ZOOM wygląda bardziej jak iPhone z przodu, a gdy tylko odwrócisz go na plecy, przywita Cię duży moduł aparatu, który wygląda podobnie do tego, który widzieliśmy w telefonach komórkowych Nokia Lumia 1020 lub najnowsze telefony YU Yutopia.

Aparat pro o rozdzielczości 13 MP to 10-częściowy moduł pochodzącą od japońskiego eksperta w dziedzinie optyki HOYA składający się z 4 części OBIEKTYW ASFERYCZNY, 4 kawałki szkła i 2 kawałki soczewki Prime. Moduł aparatu jest zdolny do 12-krotnego zoomu całkowitego z możliwością 3-krotnego zoomu optycznego, co pozwoli na wykonywanie zdjęć z prawdziwego zbliżenia. Aby zdjęcia nie były poruszone, w parze z zoomem optycznym działa funkcja 4 stopnie OIS który zapewnia aż 16-krotnie dłuższy czas naświetlania. Można się spodziewać wspaniałych zdjęć i filmów przy słabym oświetleniu dzięki takiemu modułowi aparatu, wyposażonemu w laserowy autofokus i dwutonową lampę błyskową LED. Telefon ma dedykowany przycisk aparatu i przycisk nagrywania po bokach, co zapewnia lepsze wrażenia.

przełomowy

Trzymając się standardowej wielkości ekranu w swoim klanie, ZOOM wyposażony jest w czterordzeniowy, 64-bitowy procesor 5GHz 5.Ekran 5″ FHD ekran o rozdzielczości 403 pikseli na cal, chroniony szkłem Gorilla Glass 4 i cienki na krawędziach o grubości 5 mm. Pod maską znajduje się 2.5 GHz czterordzeniowy 64-bitowy procesor Intel Atom Z3590, któremu towarzyszy 4 GB pamięci RAM. W zestawie 128 GB pamięci wewnętrznej który można rozszerzyć do 128 GB za pomocą karty microSD. Interfejs Zen UI oparty na systemie Android Lollipop będzie działał na telefonie ZOOM, który jest zasilany przez Bateria 3000 mAh który obsługuje Szybkie ładowanie obiekt. Telefon obsługuje technologię Single SIM z obsługą 4G LTE. Telefon ma 12 mm grubości i waży 185 gramów. Dostępny w kolorach Sidian Black i Glacier White.

Capture1

Ogólnie rzecz biorąc, telefon wygląda na przyzwoitą ofertę. Wykończone skórą plecy, duży, okrągły moduł aparatu, bogaty w funkcje interfejs ZEN UI, bogaty w multimedia sprzęt w cenie Rs. 37 999 INR Wygląda na to, że cena jest wysoka. Jednak telefon, który ma już rok, ale posiada unikalną zaletę w postaci aparatu, będzie musiał zmierzyć się z trudnym wyzwaniem, jakim jest brak skanera linii papilarnych. Więcej szczegółów w naszej szczegółowej recenzji Zenfone Zoom.

Sugerowana lekturaSzczegółowa recenzja Asus Zenfone ZOOM – zbliż się dzięki 3-krotnemu zoomowi optycznemu

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka