Asystent Speaktoit – doskonała alternatywa Siri dla systemu Android

Siri to usługa asystenta głosowego firmy Apple, która jest zintegrowana z nowym iPhone’em 4S. Siri to inteligentna usługa, która pomaga Ci załatwiać sprawy. Wystarczy, że poprosisz Siri o wykonanie pewnych czynności, mówiąc w taki sposób, w jaki mówisz, a Siri odpowie Ci na to pytanie. Możesz poprosić Siri o nawiązanie połączenia, znaleźć firmę i uzyskać wskazówki dojazdu, zaplanować przypomnienia i spotkania, przeszukiwać sieć, dyktować tekst i wiele więcej.

Siri zyskała popularność wśród użytkowników iPhone’a 4S, a ci, którzy znaleźli sposób, aby umożliwić jej działanie na telefonie iPhone 4. Jeśli jesteś użytkownikiem telefonu z systemem Android, który chce mieć asystenta głosowego podobnego do Siri, to ucieszy Cię wiadomość, że istnieje całkiem niezła i skuteczna alternatywa dla Siri, zaprojektowana specjalnie dla systemu Android.

Asystent Speaktoit to darmowa aplikacja asystenta osobistego dla systemu Android o możliwościach podobnych do tych oferowanych przez Siri. Osobiście wypróbowałem aplikację i byłem zaskoczony, że dobrze mnie rozumiała i odpowiadała głosem podobnym do Siri, podając odpowiednie wyniki. Najlepsze jest to, że programiści ciężko pracują i często aktualizują aplikację Asystent, aby uczynić ją jeszcze lepszą. Jest naprawdę niesamowity, szybko reaguje i rozpoznaje większość poleceń. Aplikacja została pobrana przez ponad 1 milion użytkowników systemu Android.

  

Speaktoit potrafi czytać język naturalny i rozmawiać w ludzkim stylu. Aplikacja rozumie kontekst rozmowy i nie jest ograniczona do wprowadzania przez użytkownika określonego ciągu słów kluczowych. Krótko mówiąc, rozmawiasz z nim jak z człowiekiem, a nie jak z robotem.

Asystenci Speaktoit mogą: wysyłać e-maile, wysyłać SMS-y, wyszukiwać informacje, pisać na Twitterze, sprawdzać, gdzie jesteś, zaktualizuj swój Facebook, wyszukiwanie wiadomości, sprawdzanie natężenia ruchu, pogody, dzwonienie do ludzi, robienie notatek, dodawanie rzeczy do kalendarza, tłumaczenie na języki obce, pomoc w znalezieniu pobliskich miejsc, takich jak bary (ale nie bez przypominania, że należy korzystać z nich w sposób odpowiedzialny…), i wiele więcej.

  

Speaktoit dla systemu Android różni się od Siri, ponieważ zawiera kilka dodatkowych, imponujących funkcji. W przeciwieństwie do Siri, Speaktoit pozwala wybrać (lub stworzyć) kreskówkowego awatara, z którym można rozmawiać, co jest znacznie bardziej osobiste i zabawne. Możesz nawet udostępnić rozmowę w sieciach społecznościowych, włączyć/wyłączyć mowę lub zmienić tło aplikacji w menu Ustawienia.

Speaktoit Assistant Video Demo –

Aplikacja Speaktoit jest obecnie dostępna dla systemu Android, ale wkrótce będzie dostępna dla systemów iOS i Blackberry. Widać, że użytkownikom się podoba – aplikacja ma ponad 15 tys. pobrań dziennie.

Pobierz Speaktoit Assistant Bezpłatnie w Android Market.

Inne świetne alternatywy dla Siri to: Vlingo Virtual Assistant, Voice Actions oraz iris.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka