Coolpad Cool Play 6 z 6GB RAM i dwoma tylnymi aparatami wprowadza na rynek indyjski w cenie Rs. 14,999

Na imprezie w Dubaju chiński producent smartfonów Coolpad zaprezentował swój najnowszy smartfon “Cool Play 6”, który firma zapowiadała już od jakiegoś czasu. Coolpad, dobrze znany ze swojej gamy niedrogich telefonów, jako pierwszy wprowadził czujnik linii papilarnych i 3GB RAM do telefonu budżetowego, wprowadzając Coolpad Note 3 w 2015 roku. Firma kontynuuje ten trend, wprowadzając na rynek Cool Play 6, który charakteryzuje się imponującą specyfikacją w segmencie cenowym poniżej 15 tys. Główną zaletą telefonu jest obecność 6 GB pamięci RAM i dwóch tylnych aparatów, co jest niezwykłą ofertą w tym przedziale cenowym.

Coolpad Cool Play 6

Coolpad Cool Play 6 posiada metalową konstrukcję unibody i jest wyposażony w 5.5-calowy wyświetlacz IPS Full HD o rozdzielczości 403 ppi. Urządzenie działa na systemie Android 7.1.1 Nougat po wyjęciu z pudełka z niestandardowym interfejsem Journey UI firmy Coolpad, a firma obiecuje aktualizację do Androida 8.0 do grudnia 2017 r. Pod maską znajduje się procesor 1.95 GHz ośmiordzeniowym procesorem Snapdragon 653 z układem graficznym Adreno 510. Telefon jest wyposażony w 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, ale nie ma opcji rozszerzenia pamięci. Czujnik linii papilarnych znajduje się z tyłu, a urządzenie wyposażono w baterię o pojemności 4000 mAh. Cool Play 6 mierzy 8.Grubość 5 mm i waga 177 gramów.

Telefon posiada dwa aparaty 13MP z tyłu z f/2.0 przysłony, dwutonowa podwójna lampa błyskowa LED, PDAF i wsparcie dla nagrywania wideo 4K. Przedni aparat 8 MP z f/2.2 przysłony. Opcje łączności obejmują Dual SIM (obsługa nano SIM), 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1 oraz port USB Typu-C do ładowania.

Coolpad Cool Play 6 kolorów

Cena: Rs. 14 999, Cool Play 6 będzie dostępny w sprzedaży wyłącznie w serwisie Amazon.w sprzedaży od 4 września. Dostępny w kolorach czarnym i złotym.