Coolpad’s Dazen ląduje w Indiach z Dazen X7 @ 17,999 INR i Dazen 1 @ 6,999 INR

Dla tych, którzy nie wiedzą o marce o nazwie Coolpad, Jest to bardzo udany producent smartfonów w Chinach, a ostatnio było o nim głośno z powodu planów dotyczących Indii. Mają aż 6000 patentów, co jest zdumiewające jak na chińską markę. Widzimy tu także nowy, silny i utrwalony wzór! Producenci telefonów mają zamiar wydzielić online-only marek i Coolpad jest podjęciem tej samej drogi z ich Dazen marka. Dziś Coolpad oficjalnie zaprezentował swoje urządzenia w Indiach pod marką Dazen – nie jeden, ale dwa! Dazen X7, który jest telefonem klasy średniej i Dazen 1, który jest bardziej telefonem klasy podstawowej, będzie sprzedawany wyłącznie na Snapdeal. Przyjrzyjmy się specyfikacjom obu telefonów.

Dazen X7

• Wyświetlacz – 5.2-calowy ekran 1080*1920 pikseli Full HD Super AMOLED. Gorilla Glass 3 po obu stronachx7
  • Procesor – MTK MT6595 Octa-core taktowanie na 1.7 GHz
  • Pamięć – 16 GB, z możliwością rozszerzenia do 32 GB
  • PAMIĘĆ RAM – 2 GB LP-DDR3 RAM
  • SYSTEM OPERACYJNY – Cool UI 6.0 zbudowany w oparciu o system Android 4.4
  • Aparat – Tylny aparat 13MP Sony IMX214 z f/1.8 przysłony, przednia kamera 8MP
  • Bateria – Niewymienna bateria litowo-polimerowa o pojemności 2700 mAh
  • Łączność – 4G LTE, Dual SIM (Mini & Nano sim)
  • Współczynnik kształtu – 6.Grubość 5 mm, waga 141 g
  • Kolory – Złoty i biały tytanowy
  • Cena – 17 999 INR

Jest kilka rzeczy, które naprawdę się wyróżniają – Gorilla Glass 3 ochrony po obu stronach, wicked niesamowite 13MP shooter z tyłu w formie IMX214, ten sam znaleziony na Xiaomi Mi4 i 8MP przedni shooter, i SUPER AMOLED ekran i zachowaliśmy najlepsze dla ostatniego – 6.5 mm grubości! Jak wypada na tle innych telefonów? Cóż, patrząc na wygląd i jakość wykonania telefonu, Dazen X7 ma duże szanse na pokonanie konkurencji. Tak, ma wszystkie wymienione zalety, ale czy ma procesor, który zawróci w głowie? NIE. Czy ma system operacyjny, który sprawi, że ludzie będą się dobrze bawić?? NIE – jest to KitKat! Czy Dazen ma dobrą obsługę posprzedażową?? – duży znak zapytania.

Przy tak wielu znakach zapytania i wadach, ten telefon jest oferowany w cenie 17 999 INR i jest sprzedawany tylko w kanale online, co sprawia, że wypada jako CENOWY telefon. Wydaj 1000 INR więcej i masz OnePlus One! Istnieje mnóstwo opcji, dla których D7 ma naszym zdaniem długą drogę pod górę. Gdyby tylko cena wynosiła około 15 000 INR, urządzenie mogłoby się lepiej prezentować. Musimy poczekać i zobaczyć, jak będzie działać!

Dazen 1

• Wyświetlacz – 5.0-calowy ekran IPS LCD 1280*720Dazen 1
  • Procesor – Qualcomm Snapdragon Quadcore 410 taktowany zegarem 1.2 GHz
  • Pamięć – 8 GB, możliwość rozszerzenia do 32 GB
  • PAMIĘĆ RAM – 2GB
  • OS – Fajny interfejs UI 6.0 bez systemu Android 4.4
  • Aparat – Tylny aparat 8 MP, przedni aparat 5 MP
  • Bateria – Akumulator litowo-jonowy o pojemności 2500 mAh
  • Łączność – Dual SIM, 4G LTE, 3G, Bluetooth i GPS
  • Współczynnik kształtu – 9.Grubość 3 mm
  • Czujniki  G-Sensor, czujnik zbliżeniowy i czujnik światła
  • Kolory Szary Moon Dust i śnieżnobiały Baby Snow-White
  • Cena – 6,999 INR

Teraz Dazen 1 staje w szranki z Lenovo A6000 Plus, Redmi 2, Yuphoria i Moto E (2nd Gen). Przejdźmy do sedna i choć nie chcemy tego mówić, będzie to ciężka, ciężka walka! Yuphoria otrzymała 5 00 000 rejestracji, a większość recenzji wskazuje na to, że jest to dobry telefon o dobrej wydajności, z przyzwoitym aparatem i bez wielu problemów, z wyjątkiem CM12. Jest jeszcze Redmi 2, który ma najlepszy aparat w tej klasie z MIUI v6. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak sobie poradzi – szczerze mówiąc, nie zgadniemy jak, ale liczymy się z tym, że reakcja, jeśli w ogóle jakaś będzie, będzie letnia.

Więc z obu telefonów są oferowane z niektórych dobrych specyfikacji, Dazen może mieć umieścić się w trudnej sytuacji z ceną. Ale nie można ich winić – wzrost podatków importowych w Indiach ma wpływ na nich wszystkich. Poczekamy, aż dostaniemy urządzenie w swoje ręce i damy Wam znać, jak się sprawuje! Rejestracje rozpoczynają się dzisiaj, a urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od 9 czerwca na Snapdeal.