Reklamy wyskakujące wszędzie na telefonie z Androidem? Oto rozwiązanie!

Oto rozwiązanie, jeśli twój telefon z systemem Android jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.

Podczas gdy Internet jako usługa pozostaje wolny, z cyfrowej ery naprawdę startuje i prawie każdy chce zarabiać pieniądze z ich towarów online, reklamy stały się jednym z opłacalnych rozwiązań, że prawie każdy wydawca spojrzał na. Istnieje kilka czynników, o których musi pamiętać każdy, kto chce umieścić reklamy na swoim towarze online, w tym fakt, że reklama nie powinna utrudniać doświadczenia użytkownika lub podróży użytkownika, gdy jest na stronie. Jednak większość z tych czynników jest uważana za drugorzędne w przypadku dobrego wskaźnika CPM lub wysokiego wskaźnika zaangażowania, gdy są oferowane przez agencję lub sieć. Jest to sytuacja, w której wydawcy nieświadomie umieszczają na swoich stronach rzeczy, które powodują, że ciasteczka złej jakości są wyrzucane lub umieszczany jest tag, który powoduje różnego rodzaju problemy dla użytkowników. Niektóre z nich to wyskakujące reklamy, niepotrzebne aplikacje lub losowe otwieranie i zamykanie kart.

Złośliwe oprogramowanie AndroidObraz: UTBBlog

Jeśli któraś z aplikacji lub stron internetowych, z których regularnie korzystasz, została zaatakowana przez takie złośliwe oprogramowanie, może to być poważny problem, biorąc pod uwagę, jak bardzo jesteś uzależniony od swojego telefonu z Androidem. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, gdy czujesz, że Twoje urządzenie zostało zaatakowane przez złośliwe oprogramowanie, aby wszystko wróciło do normy.

Uruchom ponownie telefon

Czasami myślimy o milionie możliwych rzeczy, które mogą pójść nie tak z naszym urządzeniem i naprawdę tracimy się w próbach znalezienia rozwiązania, podczas gdy prosty restart może rozwiązać problem. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim w przypadku złośliwego oprogramowania opartego na sesjach. Tak więc, po prostu przejdź do przodu i naciśnij przycisk zasilania i mocno go naciśnij, a następnie wyłącz i włącz telefon ponownie, mając nadzieję, że problem zniknie. Jeśli tak się nie stanie, z urządzeniem trzeba będzie zrobić kilka rzeczy, które opisaliśmy poniżej.

Użyj aplikacji antywirusowej do sprawdzenia telefonu

Podczas gdy większość z nas nie ma samodzielnej aplikacji antywirusowej zainstalowanej na naszych telefonach z systemem Android, zaleca się, że jeśli widzisz jakieś dziwne zachowanie na telefonie, można uruchomić aplikację antywirusową przez i zobaczyć, czy wszystko jest w porządku. Takie aplikacje jak Aplikacja McAfee Anti Virus są naprawdę przydatne, jeśli chodzi o wykrywanie złośliwego kodu, który mógł zostać pobrany. Posiadanie którejkolwiek z tych aplikacji antywirusowych w telefonie może również zapewnić ochronę w czasie rzeczywistym przed złośliwymi witrynami, ponieważ blokują one dostęp do nich i ostrzegają o potencjalnych zagrożeniach. Jednak ze względu na ciągłe sprawdzanie istnieje możliwość, że po pewnym czasie spowolnią one działanie całego systemu, dlatego zalecamy używanie ich do skanowania urządzenia tylko w razie potrzeby.

Odinstaluj i zainstaluj ponownie aplikacje, których dotyczy problem

Jeśli istnieje jedna konkretna aplikacja, która w Twoim odczuciu zachowuje się niewłaściwie, powinieneś ją odinstalować i zainstalować ponownie wyłącznie ze Sklepu Play. Zaleca się ponowne uruchomienie telefonu po odinstalowaniu aplikacji, zanim przystąpisz do jej ponownej instalacji. Warto wspomnieć, że aplikację na telefonie z systemem Android można zainstalować tylko po sprawdzeniu nazwy wydawcy/dewelopera. Jeśli napotkasz ten problem w domyślnej przeglądarce, spróbuj zainstalować inne przeglądarki innych firm, takie jak Opera czy UC Browser, i sprawdź, jak się sprawy mają.

Użyj programu do czyszczenia pamięci podręcznej

Czasami wyskakujące okna lub nieproszone reklamy są spowodowane plikami cookie zapisanymi w telefonie, które zostały umieszczone w telefonie przez złośliwą aplikację lub witrynę i to właśnie one powodują problem. W takim przypadku musisz mieć możliwość wyczyszczenia pamięci podręcznej systemu, co można zrobić za pomocą jednego z kilku dostępnych narzędzi do czyszczenia pamięci podręcznej. Jedno narzędzie, które jest dostępne za darmo i wykonuje dobrą robotę to CCleaner. Podobnie jak w przypadku każdego programu antywirusowego, uruchomienie CCleanera w tle może spowolnić działanie telefonu, dlatego zaleca się korzystanie z niego tylko wtedy, gdy jest potrzebny, i odinstalowanie go, gdy wszystko idzie dobrze. Warto zauważyć, że w przypadku większości złośliwego oprogramowania związanego z pamięcią podręczną CCleaner jest naprawdę dobry i pomaga zwolnić mnóstwo miejsca na urządzeniu, usuwając pliki, które są bezużyteczne lub nie były używane przez dłuższy czas.

Przywrócenie ustawień fabrycznych jest ostatnią opcją

Jeśli zostałeś zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, którego nie można namierzyć i które sprawia Ci problemy pomimo wykonania powyższych czynności, będziesz musiał przejść trudną drogę przywracania ustawień fabrycznych urządzenia. Spowoduje to usunięcie wszystkich aplikacji i danych znajdujących się w pamięci wewnętrznej telefonu. Zaleca się tworzenie kopii zapasowych tylko bardzo wybranych aplikacji i danych, co do których masz całkowitą pewność, że są czyste, aby po przywróceniu ich do poprzedniego stanu urządzenie nie zostało ponownie zainfekowane. Warto zapoznać się z zawartością pamięci wewnętrznej komputera i nie kopiować żadnych plików z rozszerzeniem, którego nie jesteś pewien lub które widzisz po raz pierwszy. Po zrobieniu kopii zapasowej, w aplikacji ustawień, przejdź do przodu i po prostu przywróć ustawienia fabryczne urządzenia, co pozwoli rozwiązać wszelkie problemy, które mogły się pojawić.

Mamy nadzieję, że jesteś bezpieczny i nigdy nie będziesz musiał przechodzić przez tę mękę, ale na wypadek, gdybyś musiał, mamy nadzieję, że byliśmy w stanie być pomocni i zapewnić realne rozwiązania dla Ciebie.

Ten artykuł został dostarczony do site przez Arpit. Miłośnik wszystkiego, co metalowe i latające, większość czasu spędza przy biurku, pracując w dziale marketingu w firmie Xperia-Z5 Pricebaba. Obecnie używa iPhone’a 6 Plus i OnePlus One jako swoich codziennych kierowców, które mogą się zmienić tak samo jak pogoda w Bombaju.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka