CREO wprowadza na rynek Mark 1 z 5.5″ wyświetlacz QHD i procesor Helio X10 SoC za Rs. 19 999 w Indiach

W świecie pełnym telefonów, że większość zachować obijanie się do najnowszych specyfikacji i bardzo mało kuszące dzieje się na froncie projektowania, CREO CREO to producent telefonów, którego celem jest wprowadzenie kilku unikalnych rzeczy do swoich telefonów. Minęło trochę czasu od ogłoszenia, że bardzo oczekiwany telefon Mark 1 z systemem Android zejdzie do Indii, a dziś oficjalnie wprowadzili telefon w cenie Rs. 19 999, co jest bardzo dobrą ceną, a jeśli zastanawiasz się, dlaczego, czytaj dalej, ponieważ przedstawimy Ci, co telefon ma do zaoferowania.

The-Mark-1

The CREO Mark 1 sport 5.5-calowy ekran QHD, który zawiera aż 534 pikseli na cal i ma 2.Zakrzywione szkło 5D po obu stronach telefonu. Ogólny współczynnik kształtu jest podobny do każdego innego prostokątnego telefonu, a pod ekranem znajduje się trio przycisków pojemnościowych. Choć w wyglądzie nie ma nic naprawdę krzykliwego, urządzenie ma bardzo elegancki, minimalistyczny wygląd.

Pod maską Mark 1 jest napędzany przez Mediatek Helio X10 SoC Octa-Core taktowany zegarem o częstotliwości 1.95GHz i towarzyszy 3GB pamięci RAM. Telefon ma 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można zwiększyć do 128 GB za pomocą gniazda micro SD. Fuel OS Mark 1 działa w oparciu o system Android Lollipop 5.1.1 i to jest główna siła tego telefonu, choć dział sprzętowy nie jest byle jaki. Firma CREO obiecała dostarczać comiesięczne aktualizacje z mnóstwem możliwości personalizacji, dzięki którym telefon będzie miał co jakiś czas odświeżony wygląd pod względem oprogramowania. Od indeksowania wyszukiwania po automatyczne odbieranie połączeń Fuel OS ma w rękawie mnóstwo sztuczek, które pozwalają wzbogacić wrażenia użytkownika.

Oprogramowanie Mark 1

Telefon jest wyposażony w interesującą wbudowaną funkcję o nazwie ‘Retriever‘ który pomoże Ci znaleźć zgubiony lub skradziony telefon. Robi to, wysyłając powiadomienia e-mail o każdym włożeniu nowej karty SIM z jej numerem i lokalizacją, a co zaskakujące, działa nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych bez połączenia z Internetem. To nie wszystko, podobnie jak MotoMaker Motorola CREO oferuje również możliwość wykonania indywidualnego graweru na obudowie urządzenia!

Grawerowanie na zamówienie

Mark 1 jest zasilany przez baterię o pojemności 3100 mAh, która obsługuje również szybkie ładowanie. Firma twierdzi, że telefon zapewni dobre podtrzymanie baterii dzięki optymalizacji oprogramowania. Istnieje możliwość Główny aparat 21 MP z sensorem Sony IMX230 i autofokusem z detekcją fazy, który obsługuje nagrywanie wideo 4K i filmów slow-motion w Full HD przy 120 klatkach na sekundę, co nie zapewnia wiele telefonów! Z przodu znajduje się aparat do selfie 8 MP z f/2.0 przysłony.

Dzięki obsłudze Dual SIM LTE i wszystkim podstawowym funkcjom łączności, Mark 1 wydaje się być dobrą ofertą dla 19 999 INR i będzie stanowił poważną konkurencję dla Lenovo Vibe X3, który radzi sobie naprawdę dobrze! Firma CREO założyła już ponad 100 centrów serwisowych w 96 miastach Indii i zamierza poszerzyć swoją działalność o kolejne. Mark 1 będzie wkrótce dostępny wyłącznie w serwisie Flipkart, a grawerowanie jest bezpłatne dla pierwszych 2000 zamówień.