Dlaczego wybrałem Xiaomi Mi 4i zamiast Moto X Play?

Być może nie był to najbardziej racjonalny wybór i może być dla Ciebie nieco zaskakujący, ale tak, niedawno wybrałem Xiaomi Mi 4i zamiast Motoroli Moto X Play. Chociaż na pierwszy rzut oka urządzenie Motoroli było bezapelacyjnym zwycięzcą, było kilka czynników, które skłoniły mnie do wyboru urządzenia Xiaomi. Zanim jednak przejdę do omawiania powodów, chciałbym wyjaśnić, że moim podstawowym smartfonem jest iPhone 6 Plus, a urządzenie z Androidem na biurku jest zwykle moim telefonem telefon do robienia kopii zapasowych, Mi 4i został wybrany z myślą o dokładnie takim samym zastosowaniu i scenariuszu przypadku. Czy mój wybór byłby inny, gdybym szukał telefonu jako podstawowego urządzenia?? Nie jestem zbyt pewny, ponieważ rola, jakiej oczekuję od mojego głównego telefonu, byłaby zupełnie inna niż w przypadku urządzenia zapasowego, używanego głównie do odbierania i wykonywania połączeń telefonicznych.

Moto X Play vs Mi 4i

Oto moje powody, dla których wybrałem Xiaomi Mi 4i zamiast uwielbianej Motoroli Moto X Play Edition.

Skończyłem z dużymi smartfonami

Zanim zacząłem używać Mi 4i, korzystałem z OnePlus One jako mojego podstawowego telefonu z Androidem, a używanie go z iPhone’em 6 Plus oznaczało, że w zasadzie nosiłem przy sobie dwa phablety. Dwa duże telefony oznaczały, że bez względu na wszystko obie ręce były zawsze zajęte, gdy korzystałem z telefonu lub pisałem na nim. Było to naprawdę irytujące podczas korzystania z telefonu na łóżku, ponieważ naprawdę chcesz mieć urządzenie, które jest małe, lekkie i które można położyć obok siebie, nie zajmując przy tym dużej części przestrzeni w łóżku. Szukając telefonu, miałem jasność, że wybiorę coś, co jest naprawdę poręczne w użyciu i nie sprawia, że wyglądam jak człowiek chodzący z dwoma wielkimi łupkami w kieszeni. Moto X Play w porównaniu z Xiaomi Mi 4i jest gigantyczna (169 gramów w porównaniu do 130 gramów w Mi 4i) i ciężka, co sprawia, że nie da się jej używać jedną ręką.

Podoba mi się MIUI

Używam MIUI od czasów, gdy był to jedyny produkt oferowany przez Xiaomi. W rzeczywistości MIUI miałem nawet na Samsungu Nexus S, którego posiadałem wiele lat temu. Z biegiem lat MIUI stało się bardziej dopracowane i dodano do niego funkcje, które są naprawdę przydatne. Coś tak małego, jak wskaźnik prędkości w cieniu powiadomień i możliwość zmiany lub usunięcia nazwy operatora, naprawdę mnie cieszy. A ponieważ jestem użytkownikiem iPhone’a, interfejs jest znajomy i nie trzeba się wiele uczyć. Możliwość zamrażania aplikacji w pamięci, wsparcie tekstowe z kilkoma usługami IVR w Indiach, a także automatyczne czyszczenie pamięci podręcznej to tylko niektóre z interesujących dodatków, które oferuje MIUI. Tak, system Android wygląda czyściej i ostrzej, ale zestaw funkcji w MIUI naprawdę przechylił szalę na korzyść Mi 4i.

Konstrukcja unibody

Być może jestem w mniejszości, ale byłem jednym z niewielu, którym naprawdę podobał się sposób, w jaki Apple stworzyło iPhone’a 5c. Może i był to telefon, który nie okazał się hitem, ale jeśli chodzi o ogólny wygląd, to wraz z niektórymi urządzeniami Lumia z wyższej półki zdefiniował, jak powinny wyglądać obudowy z poliwęglanu. Mi 4i to telefon wykonany w całości z plastiku, z poliwęglanowym tyłem, którego nie można zdjąć. Telefon jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. Skończyło się na wybraniu szarego egzemplarza 32 GB, ale są też żółte, niebieskie, różowe, białe itd. A ponieważ pleców nie można zdjąć, nie musisz się obawiać skrzypienia pleców lub innych tego typu luźnych elementów. Miałem złe doświadczenia z tylnymi obudowami Moto G drugiej generacji, a Moto X Play Edition również ma cienkie plecki. Może to kwestia zaufania, ale po prostu nie byłem gotowy na takie ryzyko i wybrałem opcję, która była bezpieczniejsza.

Budżet i pamięć masowa

Strona Motorola Moto X Play 16 GB jest praktycznie o 4000 złotych droższy niż wersja Mi 4i o pojemności 32 GB. Wersja 32 GB jest o 5 000 Rs droższa, ale zaletą Moto X Play jest to, że można rozszerzyć pamięć masową do 128 GB za pomocą karty microSD. Jeśli jesteś użytkownikiem, który chce mieć więcej miejsca w swoim telefonie, to Play miałby sens za wyższą cenę, ale ponieważ budżet był zdecydowanie czynnikiem, Mi 4i miał sens pod prawie wszystkimi względami.

Płaski tył

Moto X Play ma zaokrąglone plecki, bardzo podobne do tych, jakie ma OnePlus One, którego wcześniej posiadałem. Problem z tym jest taki, że jeśli dużo pracujesz na biurku i jesteś zbyt leniwy, aby podnieść telefon, aby pisać, cała rzecz po prostu wisi na stole. Jedynym sposobem pisania na telefonie z zakrzywionym tyłem jest umieszczenie go w dłoni. Tutaj Mi 4i bez zaokrągleń na plecach był naprawdę dobry. Jest to może naprawdę drobny szczegół, ale nie można go zignorować, przynajmniej w moim przypadku, więc jeśli często korzystasz z telefonu bezpośrednio na biurku, warto zwrócić na to uwagę.

Ekran

Zarówno Mi 4i, jak i Motorola Moto X Play są wyposażone w wyświetlacze 1080P, ale Moto X Play ma większy, bo 5-calowy.5 cali, podczas gdy Mi 4i ma 5-calowy wyświetlacz. Tym, co przekonało mnie do Mi 4i, był nieco chłodniejszy wyświetlacz, na którym biel była bardziej zbliżona do bieli, niż w przypadku Moto X Play, gdzie biel była nieco bardziej żółtawa. Jeśli nie podoba Ci się zimniejszy wyświetlacz, możesz skalibrować go na cieplejsze ustawienie i to był ważny aspekt. Oba wyświetlacze są naprawdę dobre i responsywne, ale to ogólna lepsza reprodukcja kolorów w Mi 4i zwyciężyła.

Nie popełniajcie błędów, Moto X Play to naprawdę dobry smartfon i ma wiele zalet w porównaniu z Mi 4i, wydajność Moto X Play była zdecydowanie bardziej płynna, aparat minimalnie lepszy, bateria wytrzymała o godzinę dłużej niż w Mi 4i, a głośnik w telefonie był naprawdę dobry. Ponieważ jednak żaden z nich nie był tak naprawdę czynnikiem decydującym, a budżet skłaniał się ku Mi 4i, ponieważ chciałem mieć dodatkowy telefon, Mi 4i miał dużo sensu. Gdybyś musiał wybrać jedno z tych dwóch urządzeń, które byś wybrał?? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

P.S. Jest to całkowicie opiniotwórczy artykuł autorstwa Arpita, miłośnika wszystkiego, co metaliczne, co lata, który większość czasu spędza przy biurku, pracując w zespole marketingu w Pricebaba. W tym konkretnym przypadku Mi 4i był używany jako telefon pomocniczy.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka