HTC 10 – pierwsze wrażenia i zdjęcia z ręki

HTC HTC 10, flagowiec na rok 2016, został wreszcie wprowadzony na rynek indyjski w cenie 52 990 INR. Był to rzeczywiście bardzo oczekiwany telefon przez wielu wiernych fanów HTC, a także przez specyficzny segment osób, które lubią telefony z ekranem o przekątnej około 5″ i dobrym oprogramowaniem. Byliśmy na imprezie premierowej i mieliśmy okazję pobawić się trochę urządzeniem. Mamy przyjemność zaprezentować Wam zdjęcia telefonu i nasze pierwsze wrażenia na podstawie naszego pierwszego spojrzenia i odczuć. Ze względu na zróżnicowane zainteresowania, podzielimy wrażenia na kilka kluczowych aspektów, które interesują większość z nas! Zaczynamy:

Galeria zdjęć HTC 10 –Przycisk zasilania i głośności
Fazowane krawędzie


Czujnik linii papilarnych i podświetlane klawisze

Interfejs użytkownika aparatu

HTC 10 vs Samsung Galaxy S7 edge

HTC 10 vs Samsung Galaxy S7 edge

HTC 10 vs Samsung Galaxy S7 edge widok z tyłu


Budowa, wzornictwo i “wyczucie&#8221 w dłoni–

HTC 10 Carbon Grey

Kiedy po raz pierwszy spojrzysz na 10, natychmiast przypomni Ci się to “orzeźwiające&#8221 uczucie, które miałeś, gdy patrzyłeś na M7 – coś innego, coś tak dobrego i coś z odpowiednią ilością blasku, wszystko to w odpowiednich proporcjach, aby uczynić go dobrze wyglądającym telefonem, godnym miejsca, które mu przyznano, “flagowiec“. Konstrukcja unibody z tak dużą ilością metalu i dodatkowe fazowanie na plecach sprawiają, że HTC 10 ma wygląd, który nie jest zbyt oszałamiający, ale jednocześnie wprowadza unikalność, która jest subtelnie atrakcyjna, zwłaszcza dla tych, którzy mają oko do szczegółów. Gdy położysz ręce na telefonie, 2.Widoczne staje się szkło 5D, a także Skaner linii papilarnych na dole. Pozycja, która jest preferowana przez wielu przeciwko jednej z tyłu w wielu innych popularnych telefonów, takich jak Nexus 6P. Skaner linii papilarnych jest naprawdę szybki, gdzieś na linii innych flagowców. Duet przycisków wstecz i wyboru aplikacji po obu stronach FPS jest podświetlany i działa świetnie.

Przyciski boczne zapewniają dobre wrażenia dotykowe, a telefon dobrze leży w dłoni. Wgniecenie aparatu z tyłu jest jednak na początku niemiłe, ale podobnie jak w innych telefonach, gdy zaczniesz go używać, zignorujesz je.

Wyświetlacz i szybkość reakcji na dotyk –

Wyświetlacz HTC 10

HTC zwiększyło przekątną wyświetlacza do Ekran 2K aż 564 piksele na cal. Powiedziano nam, że pokrywa on około 95% gamy kolorów NTSC. Widzieliśmy Vibe X3 od Lenovo, który zbliżył się do 100% gamy kolorów NTSC i to wzbogacające doświadczenie. Tak samo jest i w tym przypadku. Dzięki interfejsowi użytkownika z dużą ilością czarnych kolorów jest przyjemny dla oczu. Ikony mają ten subtelny efekt 3D, jakby były nałożone na wyświetlacz, co bardzo nam się spodobało! Wyświetlacz, jak już wcześniej informowaliśmy, ma przekątną 5.2″ ekran Ochrona Gorilla Glass 4. Po tym wszystkim nie mogliśmy przestać porównywać wyświetlacza z Samsungiem S7 Edge, który mieliśmy ze sobą, i S7 naprawdę jest zwycięzcą pod względem wyświetlacza: kropka. Ale ekran 10-tki wygląda znacznie lepiej niż w M9.

Sense (ful) UI! –

Szybkie ustawienia

O telefonie

Rozwiązywanie problemów z HTC 10

HTC 10 - wolna przestrzeń dyskowa

Pamięć masowa

Szuflada aplikacji w HTC 10

Gesty uruchamiania HTC 10 Motion

Motion & gesty

HTC 10 Ustawienia czujnika linii papilarnychZasilany przez układ Qualcomm Snapdragon 820 oraz 4 GB pamięci RAM, oraz wysoce zoptymalizowany interfejs Sense UI (tak nas poinformowano), który jest zbudowany na bazie Android 6.0.1 Marshmallow był bardzo szybki w czasie, który spędziliśmy z telefonem. Widać, że HTC dołożyło wszelkich starań, aby większość elementów interfejsu użytkownika była zaprojektowana w stylu “material&#8221. Przydatne gesty, takie jak odbieranie połączeń, zmniejszanie głośności dzwonka, obracanie telefonu, aby wyciszyć dzwonek, telefon wykorzystujący swoją inteligencję, aby głośniej krzyczeć o połączeniach, gdy jest w torbie, są bardzo przydatne. Dwupalcowa i trójpalcowa gestykulacja umożliwiająca szybkie ustawienia i strumieniowe przesyłanie multimediów. Otwieranie przeglądarek, uruchamianie aplikacji aparatu, galerii itd. działało bez zarzutu i było szybsze. I tak, w ciągu około 30 minut, które spędziliśmy z telefonem, nie zaobserwowaliśmy żadnego nagrzewania! Coś, co sprawiło, że M9 cieszył się tak złą sławą, czyli procesor Snapdragon 810.

Podwyższony aparat (tak, to kalambur)!) –

Aparat HTC 10

Kilka ostatnich flagowych modeli HTC rozczarowywało, jeśli chodzi o aparat, co zmusiło HTC do odejścia od podejścia ultrapikselowego. Tylny aparat fotograficzny jest wyposażony w Sensor 12 MP ale może zrobić 1.Rozmiar piksela 5 um w połączeniu z f 1.8 obiektywów. Co więcej, aparat ma także wsparcie OIS oraz podwójną diodową lampę błyskową drugiej generacji i PDAF. HTC powiedziało nam, że aparat robi superszybkie zdjęcia i okazało się, że to prawda. Szybkość ustawiania ostrości jest dobra, a ogólne przetwarzanie jest również bardzo szybkie. Choć ogólna jakość obrazu w pomieszczeniach i przy dobrym oświetleniu była przyzwoita, chcielibyśmy poświęcić więcej czasu, by dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda wydajność. Ale nasze pierwsze przemyślenia są takie, że jest lepszy niż M9, ale na pewno nie zagrozi Galaxy S7 / Edge (tak, mieliśmy jeden z nas), który jest jednym z najlepszych tam. Zrobiliśmy kilka nagrań wideo w 4K na telefonie i jesteśmy pod wrażeniem jakości dźwięku, z którą zmagają się nawet najlepsze telefony, jeśli chodzi o głośność, zwłaszcza w głośnych warunkach, z przesiąkającymi zniekształceniami.

Z przodu znajduje się aparat 5 MP, który HTC nazywa aparatem fotograficznym Ultraselfie. Aparat ten ma także OIS i jest wyposażony w 1.Rozmiar piksela 34 um. Szczerze mówiąc, nie jesteśmy w stanie szczegółowo skomentować wydajności, ale wyglądała ona po prostu dobrze.

Gdzie jest Boom! –

Mimo że nie ma już przednich głośników Boom, a na dole znajduje się jedna kratka, HTC nadrabia zaległości, oferując głośniki o wysokiej rozdzielczości BoomSound w wydaniu HiFi. Wyposażono go w 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, który ma zapewnić niesamowite efekty. Mimo że głośniki znajdują się na dole, naszym zdaniem są naprawdę mocne. W zestawie znajduje się także bardzo dobra para słuchawek, którą będziemy testować później.

Wstępne przemyślenia i wrażenia –

Więc jakie są nasze odczucia?? Cóż, jesteśmy pod wrażeniem zmian, jakie wprowadziła firma HTC, wprowadzając poprawki w stosunku do modelu M9. Ale czy są one wystarczająco dobre, aby pokonać konkurencję?? The S7s? LG G5s? Cóż, to trudne wyzwanie. Choć 10 może być dobrym telefonem, brakuje w nim czegoś niesamowitego – jak ekrany na krawędziach, podejście modułowe czy cokolwiek w tym rodzaju. Biorąc pod uwagę również cenę, będzie to trudny wyścig, ale na szczęście jest kilka rzeczy, z których można się cieszyć, jak Quick Charge 3.0, możliwość dodania dodatkowej pamięci o wartości 2TB oraz kultową klapkę, które naszym zdaniem są dobrą ofertą. Poczekamy na szczegółową recenzję i podzielimy się naszymi spostrzeżeniami, trzymaj się! Powiedz nam, co sądzisz o konstrukcji, specyfikacji i cenie.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka