Jak uzyskać dostęp do opcji programisty w systemie Android 4.2 i Nexus 4

Niedawno firma Google zapowiedziała 3 nowe urządzenia Nexus wraz z systemem Android 4.2, nowy smak Jelly Bean. Android 4.2 jest fabrycznie zainstalowana na LG Nexus 4 i oferuje wiele nowych funkcji, takich jak aparat Photo Sphere (robienie zdjęć panoramicznych 360 stopni), inteligentniejsza klawiatura z funkcją pisania gestami, ulepszone Google Now, szybkie ustawienia, obsługa wyświetlacza bezprzewodowego i wiele innych. Ale brakuje jednej naprawdę ważnej rzeczy w systemie Android 4.2 to ustawienia dewelopera. Naprawdę? Nie, opcje deweloperskie nadal istnieją w systemie Android 4.2, ale Google raczej postanowił ukryć je w Ustawieniach i wyłączyć je domyślnie.

Wydaje się, że Google chce w ten sposób dotrzeć do podstawowych klientów, którzy zazwyczaj nie potrzebują opcji deweloperskich i mogą łatwo zepsuć swój telefon, jeśli będą bawić się ustawieniami deweloperskimi. Opcje deweloperskie można jednak łatwo włączyć w telefonie Google Nexus 4 i telefonach z systemem Android 4.2, które na pewno chcesz zrobić, aby włączyć Debugowanie USB, powszechnie używana opcja.

Jak włączyć Ustawienia programisty w systemie Android 4.2 i LG Nexus 4, przejdź do ustawień > Informacje o telefonie. Przewiń na dół i zacznij stukać „Build number”. Potrzebujesz Stuknij numer telefonu 7 razy aby odblokować opcje deweloperskie. Teraz wróć do ustawień i znajdź opcje deweloperskie w zakładce System. Film poniżej:

Tip Credit: Android Central

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka