Jak włączyć tryb incognito w aplikacji YouTube dla systemu Android

aplikacja youtube incognito

Podobnie jak Google Chrome, YouTube ma teraz zintegrowany tryb Incognito w swojej aplikacji na Androida, który pozwala użytkownikom prywatnie oglądać filmy bez bycia śledzonym. Tryb Incognito w aplikacji YouTube dla systemu Android został po raz pierwszy zauważony przez Android Police wcześniej w tym roku. Funkcja została wprowadzona w ramach testów A/B na niewielkiej grupie użytkowników, a teraz wydaje się, że będzie dostępna dla wszystkich w systemie Android.

Po włączeniu trybu Incognito historia wyszukiwania i oglądania nie będzie zapisywana, a subskrypcje również zostaną ukryte. Gdy jesteś w trybie incognito, na dole aplikacji przez cały czas wyświetlany jest komunikat “Jesteś incognito”, a Twój awatar jest zastępowany ikoną incognito. Przed wprowadzeniem funkcji Incognito można było uzyskać tę samą funkcjonalność, włączając opcje wstrzymania zegarka i historii wyszukiwania w Ustawieniach > Historia & prywatność. Ta funkcja działa podobnie jak po wylogowaniu się z aplikacji YouTube i przejściu do niej. Na szczęście, nowa opcja trybu Incognito znacznie ułatwia wykonywanie zadań za pomocą kilku stuknięć.

Po włączeniu trybu Incognito po raz pierwszy aplikacja YouTube wyświetli poniższy monit:

Gdy wyłączysz tryb Incognito lub staniesz się nieaktywny, Twoja aktywność z tej sesji zostanie wyczyszczona i wrócisz do ostatnio używanego konta.

Twoja aktywność może być nadal widoczna dla Twojego pracodawcy, szkoły lub dostawcy usług internetowych.

Jak włączyć tryb Incognito w YouTube

Teraz zobaczmy, jak włączyć lub wyłączyć tryb incognito w aplikacji YouTube dla iPhone’a i Androida. Aby to zrobić,

1. Otwórz aplikację YouTube i stuknij awatar swojego profilu w prawym górnym rogu.
  2. Stuknij opcję “Włącz Incognito”.
  3. Teraz przejdziesz do trybu Incognito. Aplikacja będzie wyraźnie pokazywać, że jesteś w trybie Incognito.
  4. Aby ją wyłączyć, wystarczy dotknąć ikony incognito w prawym górnym rogu i wybrać “Wyłącz Incognito”.

Warto zauważyć, że będąc w trybie Incognito, nie będzie można przeglądać historii wyszukiwania, subskrypcji, powiadomień i biblioteki. Co więcej, przy aktywnym trybie incognito nie będzie można polubić, nie polubić, zgłosić określonego filmu ani nawet zasubskrybować kanału. Wygląda też na to, że tryb Incognito wyłącza się automatycznie po pewnym czasie bezczynności, a użytkownik zostaje ponownie zalogowany na swoje konto.

Zauważyliśmy, że funkcja ta jest włączona w wersji YouTube 13.24.59 pomimo oczekującej nowej aktualizacji.