Jak wsadowo usunąć historię odinstalowanych aplikacji z Biblioteki Google Play

historia pobranych aplikacji biblioteka google play

Google Play, oficjalny sklep z aplikacjami dla systemu Android, umożliwia użytkownikom przeglądanie i pobieranie różnych aplikacji na ich kompatybilne urządzenia. Jako użytkownik systemu Android z pewnością zauważyłeś, że w Sklepie Google Play są wyświetlane wszystkie aplikacje kiedykolwiek pobrane przez Ciebie na różnych urządzeniach przy użyciu wspólnego konta Google. Lista odinstalowanych aplikacji jest dostępna w menu Google Play > Moje aplikacje & Gry > Biblioteka. Z czasem lista ta może się znacznie powiększyć, a Google nie oferuje już opcji zaznaczania wszystkich i usuwania aplikacji naraz.

Chociaż usunięcie historii odinstalowanych aplikacji nie poprawi wydajności, ale może przynieść ulgę użytkownikom, którzy nie chcą mieć niechlujnej biblioteki z listą niechcianych aplikacji. Wprawdzie użytkownicy mogą usuwać aplikacje z biblioteki, ale tylko jedną na raz. Robienie tego ręcznie może być uciążliwe, jeśli masz długą listę aplikacji i chcesz wyczyścić całą historię.

Aby naprawić tę irytującą sytuację, programista o nazwie mDarken stworzył aplikację “Narzędzie GPlay Batch“. Aplikacja dostępna na Githubie wykorzystuje usługę dostępności do ręcznego przeglądania listy i usuwania każdego wpisu z biblioteki Google Play. Aplikacja ta zasadniczo wykonuje zautomatyzowane zadania podobne do makr w programie Microsoft Excel.

Niestety, usuwa każdą aplikację z listy i nie oferuje możliwości wielokrotnego wybierania aplikacji. Ponadto proces nie jest natychmiastowy, ponieważ aplikacja usuwa każdy wpis po kolei. W związku z tym może to potrwać dłużej, jeśli masz dużą listę.

Aby go uruchomić, pobierz APK i zainstaluj aplikację. Następnie włącz usługę dostępności dla narzędzia GPlay Batch Tool. Stuknij ikonę odtwarzania, a rozpocznie się proces usuwania wsadu. Pozwól jej działać, możesz ją zatrzymać w dowolnym momencie, stukając ikonę zatrzymania lub wyjść, używając przycisku wyjścia.

Technicznie rzecz biorąc, ten proces tylko ukrywa aplikacje z biblioteki, ale nie usuwa ich z trwałej historii zainstalowanych aplikacji. W rezultacie można nadal oceniać wszystkie aplikacje, które zostały wcześniej zainstalowane, nawet jeśli po usunięciu nie są one widoczne w bibliotece.

przez Reddit