Jak wyłączyć widżety ekranu blokady i kamerę w systemie Android 4.2

Android 4.2 Jelly Bean przynosi wiele nowych funkcji, z których jedną są nowe widżety ekranu blokady. Po raz pierwszy Google wprowadził widżety do ekranu blokady w systemie Android, reprezentowane przez biały prostokąt, który świeci po odblokowaniu telefonu lub przesunięciu palcem w kierunku krawędzi, gdy ekran blokady jest aktywny. Najwyraźniej jest wielu użytkowników, którzy nie są zachwyceni tą zmianą i wolą stary dobry ekran blokady. Powodem może być irytujące zachowanie/ UI/ ograniczenie widżetów lub przypadkowe otwarcie aparatu. Na szczęście w Sklepie Play dostępna jest przydatna aplikacja, która pozwala użytkownikom łatwo wyłączyć nowe funkcje ekranu blokady w systemie Android 4.2, i.e. widżety i aparat.

Zasady dotyczące ekranu blokady to bezpłatna aplikacja, która umożliwia wyłączenie widżetów i/lub dostępu do aparatu na ekranie blokady w systemie Android 4.2. Dzięki tej przydatnej aplikacji można po prostu włączać i wyłączać widżety i/lub kamerę nie wymaga roota. Jednym z ograniczeń jest jednak to, że nie będzie już można uzyskać dostępu do aparatu bezpośrednio z ekranu blokady, co było możliwe we wcześniejszych wersjach systemu Jelly Bean. Obecnie jedynym widżetem aplikacji jest widżet zegara, którego nie można zmienić. Aplikacja nie wymaga żadnych uprawnień poza uprawnieniami administratora urządzenia, aby móc kontrolować funkcje ekranu blokady. Zawiera wsparcie dla: Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 i Nexus 10.

Aby odinstalować aplikację, usuń jej zaznaczenie z listy ‘Administrator urządzeń” w sekcji ‘Bezpieczeństwo” w aplikacji ‘Ustawienia” na swoim urządzeniu.

Pobierz Zasady dotyczące ekranu blokady [Google Play]