Nokia 6, Nokia 5 i Nokia 3 – telefony z systemem Android wprowadzone na rynek w Indiach, ceny zaczynają się od Rs. 9,499

Jak wszyscy wiemy, Nokia powróciła do gry dzięki zapowiedziom na targach MWC na początku tego roku. Podczas gdy wielu z nas chwali się, że zdobyło model 3310 lub próbuje upolować taki, za który nie trzeba płacić wysokiej ceny, Nokia wprowadziła do Indii kolejne 3 urządzenia, tym razem smartfony: Nokia 3, 5 i 6. Będą to telefony klasy podstawowej i średniej, ale innego rodzaju. Jaki rodzaj pytasz?? Przedstawiamy krótki przegląd tego, co oferują te telefony i ich ceny:

Nokia 3

Nokia 3, najmniejsza z całej trójki, jest wyposażona w 5-calowy ekran HD z powłoką Gorilla Glass, zbudowana z poliwęglanu z domieszką aluminium, a jej solidna konstrukcja ma grubość 8 mm.5 mm. Pod maską znajduje się czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 taktowany zegarem o częstotliwości 1.4 GHz i procesorem graficznym Mali 720. Telefon ma 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, a dzięki podwójnej hybrydowej karcie SIM może pomieścić do 256 GB dodatkowej pamięci za pośrednictwem karty microSD. Nokia 3 wyposażona jest w niewymienną baterię o pojemności 2650 mAh, aparat 8 MP z tyłu i z przodu z f/2.Przysłona 0. Telefon działa na systemie Android 7.1.1, zbliżony do wersji fabrycznej.

Cena: Rs. 9,499

Nokia 5

Nokia 5 jest wyposażona w aparat 5.2-calowy ekran HD z ochroną Gorilla Glass, ponownie zbudowany z poliwęglanu i aluminium, o grubości 8 mm. Pod maską telefonu Nokia 5 znajduje się procesor Snapdragon 430 taktowany zegarem 1.4GHz i procesor graficzny Adreno 505. Telefon ma 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, a dzięki podwójnej hybrydowej karcie SIM może pomieścić do 256 GB dodatkowej pamięci za pośrednictwem karty microSD. Nokia 5 jest wyposażona w niewymienną baterię o pojemności 3000 mAh, aparat 13 MP z tyłu i 8 MP z przodu z f/2.0 przysłona. Telefon działa pod kontrolą systemu Android 7.1.1, zbliżone do wersji fabrycznej.

Cena: Rs. 12,899

Nokia 6

Nokia 6Najbardziej ekskluzywny z dotychczas wydanych modeli, wyposażony w procesor 5.5-calowy ekran Full HD, przysłona 2.zakrzywione szkło 5D z ochroną Gorilla Glass i jest zbudowany jak jeden solidny czołg z dużą ilością aluminium. Mocno przypomina telefony Lumia z tamtych czasów. Jest to jedyny telefon w ofercie z czytnikiem linii papilarnych umieszczonym w przedniej dolnej części obudowy. Model 6 ma grubość 7.9 mm.

Pod maską telefonu Nokia 6 znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 430 taktowany zegarem o częstotliwości 1.4 GHz i procesorem graficznym Adreno 505. Telefon jest wyposażony w 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, ale może pomieścić do 256 GB dodatkowej pamięci dzięki karcie microSD na podwójnej hybrydowej tacy SIM. Nokia 6 wyposażona jest w niewymienną baterię o pojemności 3000 mAh, aparat 16 MP z tyłu i 8 MP z przodu z f/2.0 przysłony. Telefon działa w systemie Android 7.1.1 Nougat. Dostępny jest również wariant tego telefonu z 4 GB RAM i 6 GB ROM.

Cena: Rs. 14,999

Wszystkie trzy telefony mają otrzymywać comiesięczne aktualizacje systemu Android (Security) oraz co najmniej jedną aktualizację systemu Android. Mimo że specyfikacje nie przyciągają uwagi, budowa telefonu z pewnością daje satysfakcjonujące odczucia. Nokia twierdzi, że bardziej chodzi o wrażenia, jakie zapewnia system operacyjny Android i stabilność całego produktu, niż o wojnę na specyfikacje. Na pierwszy rzut oka telefony wydają się drogie, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak zostaną odebrane, zwłaszcza że Xiaomi i Lenovo, a nawet Moto zdobyły rynek smartfonów klasy podstawowej i średniej.

Dostępność Nokia 3 i 5 będą sprzedawane wyłącznie poza siecią w ponad 80 000 punktów sprzedaży detalicznej, natomiast Nokia 6 będzie dostępna wyłącznie w serwisie Amazon.w i rejestracja dla tego samego zaczyna się od 14 lipca. Częścią oferty startowej będzie cashback w wysokości Rs. 1000 zł dla członków Amazon Prime wraz z kilkoma ofertami Kindle. Aby zapewnić wsparcie posprzedażowe, firma zaplanowała utworzenie centrów usług Nokia Care w ponad 300 miastach, a w 100 miastach będzie można skorzystać z usługi Pick Up Drop.