OnePlus 2 Recenzja i porównanie z One: przyzwoity telefon, który nie ma racji bytu przez nadmierny hype

Hype Hype Hype Hype Hype, już przestaję! Jeśli jednak śledzisz najnowsze smartfony, na pewno słyszałeś o jednym z najmodniejszych hashtagów – #Hype. OnePlus 2 musi być, następca bardzo popularnego OnePlus One – telefon, który wziął świat przez burzę z jego wydajności w wielu działach i pochodzi w cenie mniejszej niż 400 $ i dlaczego nie poleciał w dół z Cyanogen OS i ludzie nie musieli rootować swoje telefony, aby uzyskać to.

DSC_0979

Ale przez te 12 miesięcy wiele się zmieniło. Zerwać z Cyanogen, OnePlus’s own System operacyjny Oxygen i tak dalej. Ten rok przynosi coś, co firma OnePlus chce nazwać Flagowiec 2016 – zabójca w postaci OnePlus 2. Czy to naprawdę to, czy tylko kolejny chwyt marketingowy, aby przyciągnąć uwagę? Jak wypada w porównaniu z OnePlus One?? Czy ma sens modernizacja? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszej szczegółowej recenzji po prawie 3 tygodniach użytkowania telefonu.

Do tej pory pojawiło się już mnóstwo informacji na temat OP2 (tak, nazwijmy go tak teraz �� ), ale nadal trudno jest podjąć właściwą decyzję, biorąc pod uwagę inne telefony, które się pojawiają. Ułatwmy Ci więc ułożenie naszych przemyśleń na temat urządzenia w kilku powszechnie poszukiwanych działach, a także porównanie go z OnePlus One obok siebie, dzięki czemu, mamy nadzieję, podejmiesz właściwą decyzję:

Design:

OnePlus 2

Gdy zaczniesz nazywać telefon flagowcem, musisz mieć w nim trochę metalu, a to właśnie zrobił OnePlus. Wokół telefonu zastosowano zupełnie nową ramkę ze stopu metalu. Telefon ma teraz zupełnie nową, oryginalną konstrukcję. OnePlus One ma taką samą konstrukcję jak Oppo Find 7, pochodzący od firmy macierzystej OPPO. Ale OP2 jest bardziej zaokrąglony na krawędziach w porównaniu z OnePlus One i ma następujące zmiany:

 1. Dźwigienki głośności i przycisk zasilania są teraz umieszczone po jednej stronie. Przyciski mają bardzo dobre wrażenia dotykowe i są wykonane z wysokiej jakości metalu.
 2. Grill głośnika na dole ma teraz większe otwory i zaczyna wyglądać jak ten w iPhonie! Dobry wygląd i nie narzekamy
 3. Po lewej stronie znajduje się 3-stopniowy przycisk suwaka do zarządzania powiadomieniami – to pierwszy smartfon z taką funkcją, która naszym zdaniem jest fajna
 4. Aparat z tyłu znajduje się pod podwójną diodową lampą błyskową i jest wyposażony w sprzęt do laserowego autofokusa. Za pierwszym razem wyglądał brzydko, ale przyzwyczailiśmy się do niego i już nam nie przeszkadza
 5. Ten sam piaskowcowy tył, ale tym razem tylna pokrywa jest supercienka i można ją łatwo zdjąć. OnePlus ma wiele wymiennych opcji tutaj można przejść doWymienne pokrywy (w kolejności) – Sandstone Black (domyślnie), Kevlar, Bamboo, Black Apricot i Rosewood.

Wymienne pokrywy tylne_OnePlus 2

Ogólnie rzecz biorąc, telefon wygląda dobrze, jeśli nie jest to coś, co zawróci Ci w głowie. Oczywiście jest nieco cięższy, ale dobrze leży w dłoni, dzięki nieznacznemu skróceniu wymiarów.

Galeria zdjęć OnePlus 2 – 

OnePlus 2 Kevlar

Podwójna tacka nano SIM_OnePlus 2

Podwójna tacka nano SIM

Dźwignia zasilania i głośności

3-profilowy przełącznik sprzętowy


Port USB Type-C OnePlus 2

Port USB Type-C

Vs OnePlus One:

 1. Przyciski głośności po lewej stronie i przycisk zasilania po prawej. Zrobienie zrzutu ekranu jedną ręką na OnePlus One było znacznie łatwiejsze, ale to tylko nasze uwagi.
 2. Telefon dostępny w cenie 5.5 cali to wysoki telefon, ale OP2 sprawia wrażenie dużo cięższego, choć technicznie rzecz biorąc wcale taki nie jest
 3. Wykończenie w kolorze piaskowca jest lepsze w OP2 i wygląda na to, że posłuży dłużej
 4. Tacka na kartę SIM jest łatwa w obsłudze i nie trzeba zdejmować tylnej ścianki, żeby wyjąć kartę SIM – dla niektórych może to być naprawdę bolesne, zwłaszcza gdy tylna ścianka OP2 jest tak cienka

Wydajność: 

OnePlus 2

Użytkowanie, gry i inne: 64-bitowy chipset Snapdragon 810 z 8 rdzeniami, lekko podkręcony do 1.7 GHz z 4 gigami pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej – to jest cholernie potworna konfiguracja! Mimo że procesor jest podkręcony, OP2 po prostu przyjmuje wszystko, co się na niego rzuci, a my nie oszczędzamy tu słów. Ciężka wielozadaniowość lub wysokiej klasy gry nawet w dłuższym czasie nie stanowiły problemu dla telefonu, ale podczas ekstremalnej gry przez prawie 2 godziny sprawiły, że telefon zrobił milisekundowe zacinanie dwa razy, ale poza tym jest to potwór.

Teraz, to prowadzi nas do najbardziej niesławnej postaci SD 810 – przegrzanie. Prawdę mówiąc, OP2 ma metalowe ramki, które nagrzewają się nawet przy 15-20 minutowym przeglądaniu stron internetowych lub intensywnym pobieraniu plików, zapominając o intensywnych grach. To jednak bywa niekomfortowe. To samo widzieliśmy w przypadku Xiaomi Mi4, który ma dużo metalu. Ale nigdy nie zdarzyło się, by telefon przegrzewał się w stopniu powodującym strach i tym podobne. Trzeba przyznać, że firma OnePlus dobrze współpracowała z firmą Qualcomm, aby do pewnego stopnia rozwiązać problem przegrzewania się urządzeń.

Skaner linii papilarnych: Choć wiele osób narzeka, że skaner linii papilarnych jest nietrafiony, u nas działał bez zarzutu. Oczywiście, 2-3 razy dziennie zdarzało się, że telefon drętwiał i trzeba było podjąć dodatkową próbę, ale wynika to ze złego projektu umiejscowienia – skaner FP znajduje się na głębokości, a nie na wystającym przycisku. Jest to również sposób, w jaki programuje się skaner i później z niego korzysta. Pojawiła się aktualizacja OTA, która poprawiła wydajność

Połączenia i odbiór sygnału: Jakość głosu w telefonie OP2 jest znacznie wyraźniejsza, a dzięki lepszej zdolności odbierania sygnału – bardziej wyrazista.

Bateria: Rozczarowujący, wysoce zawodny i niespójny. Czasami, gdy telefon pozostaje w stanie bezczynności przez całą noc, następuje drenaż o 20-40%, co jest złym zjawiskiem. System operacyjny po prostu nie radzi sobie z tym dobrze i na szczęście powiedziano nam, że w ciągu kilku tygodni pojawi się duża aktualizacja, która to naprawi. Maksymalny czas włączenia ekranu, jaki udało nam się osiągnąć, to 3.5 godzin z kilkoma poprawkami i połączeniem WiFi i 4G.

Multimedia: Rozczarowujące – dźwięk na głośniku po prostu nie jest wystarczająco głośny i nie spodziewaj się niesamowitych wrażeń w grach, filmach czy piosenkach. Jednak sam ekran jest wspaniały. Oczywiście, nie jest to 4K ani QHD, ale zapewnia bardzo dobre wrażenia.

Vs OnePlus One:

Cóż, w przypadku modelu One nigdy nie było żadnych problemów z wydajnością! Jeśli używasz obu telefonów z taką samą pracą, jaką im powierzono, prawie nie zauważysz różnicy, mimo że działają na różnych systemach operacyjnych. Czujemy, że nie będzie to skok kwantowy tutaj

Porównaliśmy Xiaomi Mi4 i OnePlus One już wcześniej i zwróciliśmy uwagę, że odbiór sygnału był zły w porównaniu z Mi4, dlatego cieszymy się z poprawy w OP2

One to król baterii. Może być tylko obok Moto Turbo, ale nadal w oferowanym punkcie cenowym jest nie do pobicia

Aparat:

OnePlus 2 Moduł aparatu

OnePlus 2: Aparat Omnivision 13 MP z optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofokusem – trio robi naprawdę dobre zdjęcia i są one lepsze niż te z OnePlus One. Zdjęcia w świetle dziennym są dobre, z dużą ilością szczegółów, a zakres dynamiki jest obsługiwany bardzo dobrze, ale można powiedzieć o nadmiernym wyostrzaniu. Tryby HDR, Wyraźny i Automatyczny to jedyne opcje, podczas gdy tryb ręczny ma zostać wprowadzony w nadchodzącej aktualizacji OTA. Obróbka zdjęć przy słabym oświetleniu trwa dłużej i nie są one tak imponujące jak w innych flagowcach.

Tryby fotografowania w aparacie_OnePlus 2

Tryby robienia zdjęć w aparacie

UI aparatu_OnePlus 2

Interfejs użytkownika aparatu

Ale aplikacja aparatu to katastrofa. Zbyt wolny, zbyt prosty. Jeśli nazywasz telefon zabójcą flagowców, to lepiej, żeby działał dobrze, zwłaszcza z laserowym autofokusem i tak dalej. Tak, ostrość jest szybka, ale kiepsko wypada podczas nagrywania filmów. Nagrywanie 4K jest po prostu OK. Przednia kamera 5MP też jest po prostu OK i nie ma o czym pisać.

Oto kilka próbek:


Zobacz aparaty w S6 i G4 jako jeden poziom na górze, a następnie w OnePlus One na pewnym poziomie poniżej. Aparat w OP2 plasuje się gdzieś w połowie drogi między tymi poziomami.

Wady OnePlus One: Choć aparat stockowy był wielokrotnie nietrafiony i bardzo słaby w warunkach słabego oświetlenia i bardzo powolnego trybu HDR, jeśli ktoś miałby załadować telefon z przeniesioną aplikacją aparatu z Color OS i można zdziałać cuda z OnePlus One, a czasami lepiej niż OP2. Nie jest to więc aż tak duży skok, ponieważ OIS nie jest tak doskonały, jak powinno się twierdzić

System operacyjny:

OnePlus 2: Oxygen OS 2.x działa na OP2 i szczerze mówiąc, nie jest to system, na którym powinien działać flagowy telefon. Nie ma absolutnie żadnej optymalizacji czasu pracy na baterii i telefon częściej niż zwykle po prostu umiera. Czas bezczynności jest wysoki i po prostu nie pomaga. Mimo to system operacyjny jest stabilny i nigdy nam się nie zawiesił. Przydatne funkcje, takie jak menu dostępne po przesunięciu palcem w lewo Shelf który wyświetla ostatnio używane menu, zmiana tonacji kolorystycznej motywu, ciemny motyw, gesty, używanie skanera FP do uruchamiania aparatu sprawiają, że system operacyjny nie wygląda na prostacki.

Czujnik linii papilarnych & Podświetlane klawisze Nav_OnePlus 2

Czujnik linii papilarnych & Podświetlane klawisze nawigacyjne

Dostosuj przyciski

Screenshot_2015-08-28-19-05-48  Screenshot_2015-08-28-19-40-13  Screenshot_2015-09-02-21-56-43

Gdyby tylko OP2 przyszedł z Cyanogen to by palił. Ale na szczęście OnePlus został pchanie aktualizacje stale i widzimy to tylko staje się lepiej

Vs OnePlus One:

Cyanogen OS – czy trzeba coś mówić?? Super nieuchwytny system operacyjny, mnóstwo funkcji, solidny czas pracy na baterii. Oprócz tego One ma prawie 20+ niestandardowych ROM-ów, które można wypróbować, a ogromne wsparcie dla programistów sprawia, że jest to bardzo poręczny telefon, który można dostosować do własnych potrzeb.

Czy warto uaktualnić telefon do wersji OnePlus 2?? –

Nie, po prostu nie rób tego! Po prostu nie warto uaktualniać telefonu w tym momencie, zwłaszcza gdy nie ma znaczącego skoku w specyfikacji i systemu operacyjnego, który według nas wciąż jest w fazie beta. Czas pracy na baterii to wciąż duży problem. OnePlus One jest dobry na kolejny rok, w którym może pojawić się lepszy model lub system operacyjny Oxygen OS osiągnie poziom dorównujący Cyanogenowi (tu jestem optymistą)!). Ale jeśli trudno Ci znaleźć skaner FP, możesz się nad tym zastanowić.

Czy kupić OnePlus 2?

Choć ma zalety, takie jak skaner linii papilarnych, przycisk suwaka powiadomień, przyzwoity wygląd, korzystna cena i niemal stockowy system Android, to brak NFC, szybkiego ładowania, fatalna wydajność baterii i niedokończony system operacyjny powinny sprawić, że nie będziesz się zastanawiać. Nexus 5 nowej generacji ma się pojawić za kilka tygodni, Moto X już jest dostępny, a Xiaomi lada chwila zaprezentuje Mi5. Uważamy, że warto poczekać 1-2 miesiące i oprzeć swoją decyzję na lepszych wyborach, zamiast od razu rzucać się w wir zakupów. Do tego czasu możemy również ocenić, jak aktualizacje poprawiłyby Oxygen OS. A nawet jeśli chciałbyś kupić OP2, system zaproszeń sprawi, że będziesz się starał, aby dostać go w swoje ręce! Oczywiście, USB typu C wydaje się być przyszłościowym rozwiązaniem, ale szczerze mówiąc, to jeszcze nie jest odpowiedni czas i trzeba będzie wydać trochę więcej na dodatkowe kable.

Co jest dobre:

 1. Jakość budowy
 2. Suwak powiadomień
 3. Prawie stockowy system Android
 4. Okresowe aktualizacje usuwające problemy
 5. Dobry aparat z szybkim ustawianiem ostrości
 6. Wyświetlacz
 7. Wydajność
 8. Jakość połączeń
 9. Opcje tylnej pokrywy
 10. Cena

Co jest złe:

 1. Straszna żywotność baterii
 2. Brak NFC
 3. Brak funkcji IR Blaster
 4. USB Typu C: zakup dodatkowych kabli może kosztować trochę pieniędzy + niewygoda
 5. Brak szybkiego ładowania
 6. Bardzo słaby głośnik i słabe wibracje
 7. Cienki panel tylny
 8. Wysoce niespójne zachowanie sprzętu i oprogramowania
 9. Niepewny system operacyjny
 10. System zaproszeń
 11. Słaba obsługa posprzedażowa
 12. Niewygodne korzystanie z przycisku home
 13. Ciężka strona
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka