OPPO F1 – przegląd, zdjęcia z ręki i tryby aparatu

Podczas wczorajszego wydarzenia OPPO w Bombaju, byliśmy świadkami premiery Oppo F1, nazwanego ‘Selfie Expert”. F1 został niedawno ogłoszony na CES 2016 i jest teraz wprowadzony w Indiach w cenie Rs. 15,990. Ulepszona wersja F1, model F1 Plus ujawniono również, że będzie dostępny w kwietniu w cenie 26 990 INR. Mieliśmy okazję krótko wypróbować F1 na imprezie i dzielimy się pierwszymi wrażeniami.

OPPO F1

Strona OPPO F1 ma zgrabną i kompaktową obudowę z metalową konstrukcją unibody klasy premium. Stop metalu jest doskonałej jakości, miękki w dotyku i estetycznie piękny. Mówiąc o sprzęcie, F1 ma 5-calowy wyświetlacz HD z 2.Szkło Corning Gorilla Glass 4 5D, które zapewnia lepszą ochronę i jest mniej podatne na zarysowania. Opływowa mikro-łukowa krawędź otaczająca telefon i zaokrąglone rogi sprawiają, że jest on jeszcze wygodniejszy w użyciu i daje aksamitne uczucie w dłoniach. Mamy wrażenie, że F1 naprawdę zdobywa wysokie punkty w dziale konstrukcji i wyglądu.

Tacka na kartę SIM i przycisk zasilania

Front w kolorze białym jest wspólny dla obu opcji kolorystycznych i dobrze komponuje się ze złotem i różowym złotem. Z przodu znajduje się przednia kamera, słuchawka, dioda powiadomień i czujniki, a za nimi 3 klawisze pojemnościowe, które niestety nie są podświetlane. Po prawej stronie telefonu znajduje się klawisz zasilania i przycisk hybrydowa tacka na kartę SIM który obsługuje dual SIM (micro SIM + karta nano-SIM lub karta microSD). Metaliczne przyciski głośności są umieszczone po lewej stronie, a na górze znajduje się przycisk 3.Gniazdo audio 5 mm i port micro USB znajdują się na dole. W tylnej części znajduje się aparat 13MP z pojedynczą lampą błyskową LED, a tuż pod nim znajduje się znak firmowy OPPO, a na dole po lewej stronie głośnik z 3 kratkami.

F1 jest wyposażony w wyświetlacz 5″ HD, który wygląda dobrze i jest żywy, ale chcielibyśmy, aby miał ekran FHD. Urządzenie jest napędzane przez Qualcomm Snapdragon 616 Ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1.7 GHz, procesor graficzny Adreno 405 i 3 GB pamięci RAM. Działa na autorskim systemie Colors OS 2.1 działa w oparciu o system Android Lollipop 5.1.1. Na pokładzie znajduje się 16 GB pamięci masowej, którą można rozszerzyć do 128 GB, ale w tym celu trzeba poświęcić funkcjonalność Dual SIM. F1 obsługuje również VoLTE (Voice over LTE), korzystnej dla użytkowników sieci Reliance Jio 4G, a także z obsługą OTG.

OPPO F1 Aparat

Strona Aparat odgrywa znaczącą rolę w F1, ponieważ jest to telefon skoncentrowany na aparacie, a dokładniej na selfie. Aparat posiada aparat główny 13 MP z f/2.2 przysłony, autofokus z detekcją fazy (PDAF), optymalizacja przeciwwstrząsowa oraz przedni aparat 8 MP z f/2.0. Aparat fotograficzny jest naprawdę mocny i wyposażony w wiele zaawansowanych trybów fotografowania, które umożliwiają robienie profesjonalnych zdjęć. Niektóre z nich to Ultra HD, Beautify, Slow shutter, Podwójna ekspozycja, Super makro, zdjęcia poklatkowe i w zwolnionym tempie. Funkcja Beautify 3.0 posiada 3 tryby upiększania dla miłośników selfie i ‘Screen flash’ zapewnia jasne selfies w słabych warunkach oświetleniowych.

Opcje aparatu Oppo F1

Tryby aparatu Oppo F1

Ustawienia aparatu Oppo F1

Kluczową atrakcją jest tryb ‘Ultra HD’, który umożliwia robienie zdjęć o rozdzielczości 50 MP, a F1 ma możliwość przechowywania zdjęć w Format RAW do post-processingu, funkcja skierowana do profesjonalnych fotografów. Co więcej, dostępnych jest 8 filtrów kolorów na żywo oraz tryb ‘Ekspert”, który oferuje funkcje ręczne dla zaawansowanych użytkowników.

Oppo F1 Gest dłoni

Można robić selfie gestem dłoni lub za pomocą poleceń głosowych. Podczas naszego krótkiego pobytu z urządzeniem, stwierdziliśmy, że aparat jest całkiem imponujący.

Urządzenie jest dostępne w dwóch pięknych kolorach – Złoty oraz Różane złoto.

Złoto i różowe złoto_Oppo F1

OPPO F1 wyraźnie koncentruje się na wysokiej jakości wzornictwie i bogatym aparacie fotograficznym. Urządzenie wygląda trochę słabo, gdy porównuje się jego specyfikację z konkurencją, winić należy wyświetlacz HD 720p i baterię 2500mAh. Ale Oppo kładzie nacisk na kanał offline dla sprzedaży poprzez swoje ekskluzywne sklepy detaliczne i firma ma na celu 35,000 punktów sprzedaży w Indiach w 2016 roku. Ponieważ cena F1 jest dość przystępna 15 990 INR, Czujemy, że może to zrobić dobrze w zakresie sprzedaży offline i to jest kanał Oppo cele tak jak Gionee. Z niecierpliwością czekamy na szczegółową recenzję urządzenia, obejmującą aspekty techniczne i ogólne wrażenia z użytkowania. Stay tuned!