OPPO Realme 1 z maksymalnie 6GB RAM i 128GB pamięci masowej wprowadzony w Indiach od Rs. 8,990

realme 1Wcześniej dzisiaj we współpracy z Amazon India, OPPO wprowadziło “Realme 1”, pierwszy telefon pod nową submarką “Realme”. Marka Realme jest skierowana do indyjskiej młodzieży i skupia się na kupujących online, którzy kupują produkty za pośrednictwem kanałów eCommerce. Urządzenia Realme to ‘Made in India”, których celem jest oferowanie wysokiej jakości smartfonów w segmencie smartfonów poniżej. 15000 przedział cenowy. Mówiąc o Realme 1, jest on wyposażony w czarną, diamentową obudowę, która przypomina błyszczący, diamentowy wzór, jaki można zobaczyć w Oppo F7 i Oppo A3. Realme 1 nie ma jednak wcięcia, w przeciwieństwie do duetu OPPO.

Specyfikacja Realme 1

Realme 1 ma błyszczący tył i wzory różnej wielkości, które dają efekt przypominający diamenty, gdy światło odbija się od nich pod różnymi kątami. Posiada 6-calowy wyświetlacz IPS Full HD+ o rozdzielczości 2160 na 1080 pikseli i współczynniku screen-to-body ratio wynoszącym około 85%. Urządzenie jest napędzane przez ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P60 12 nm taktowany zegarem do 2 GHz i działa na systemie ColorOS 5.0 oparty na systemie Android 8.1 Oreo. Pod maską znajduje się 3 GB, 4 GB lub 6 GB pamięci RAM w zależności od wariantu, a pamięć masowa ma pojemność od 32 GB, 64 GB i do 128 GB. Pamięć masową można dodatkowo rozszerzyć do 256 GB za pomocą dedykowanego gniazda kart microSD.

Urządzenie wyposażono w tylny aparat 13 MP z lampą błyskową LED oraz przedni aparat 8 MP do robienia zdjęć, oba z f/2.2 przysłony. Cechy tylnego aparatu AI Scene Recognition, podczas gdy funkcja AR Sticker jest obsługiwana zarówno przez przednią, jak i tylną kamerę. Zintegrowana funkcja odblokowywania twarzą ma odblokowywać telefon w 0.1 sekundy, ale brakuje w nim czujnika linii papilarnych.

Jeśli chodzi o łączność, jest podwójne wsparcie 4G VoLTE (nano + nano-SIM), dwuzakresowe WiFi 802.11 ac, Bluetooth 4.2, i GPS. Jest wyposażony w baterię o pojemności 3410 mAh. Pomiar 7.Telefon ma grubość 8 mm i waży 158 g.

Realme 1 – warianty, ceny i dostępność w Indiach

Wariant 3GB RAM z 32GB pamięci masowej Realme 1 jest wyceniony na Rs. 8990 w Indiach, podczas gdy wariant top-end z 6 GB RAM i 128 GB pamięci masowej kosztuje Rs. 13,990. Obie te wersje będą dostępne w kolorach Diamond Black i Solar Red od 25 maja na Amazon India. Jednak wariant z 4GB RAM i 64GB pamięci masowej będzie dostępny w czerwcu w kolorach Moonlight Silver i Diamond Black w cenie Rs. 10,990. W zestawie znajduje się darmowa osłona ekranu i etui.

Oferta startowa

Nabywcy Realme 1 mogą również skorzystać z usługi EMI bez ponoszenia kosztów na Amazon.w, 5% cashback na karty SBI, korzyści Jio warte Rs. 4850 oraz dostawę Amazon Prime przy zamówieniach.