Pobierz Avast Mobile Security Beta dla systemu Android [bezpłatnie]

AVAST Software, firma stojąca za najbardziej popularnym i darmowym programem antywirusowym dla Windows ma udostępnił bezpłatne rozwiązanie zabezpieczające dla urządzeń z systemem Android. Nowy program avast free mobile security, obecnie w wersji BETA, jest dostępny publicznie do pobrania, a ostateczna wersja zostanie wkrótce udostępniona! Obsługuje system Android 2.1 lub nowszy.

avast! Free Mobile Security Beta może pochwalić się ładnym wyglądem, łatwym w użyciu interfejsem i oferuje w pełni funkcjonalne funkcje antywirusowe i antykradzieżowe, które zazwyczaj można znaleźć w płatnych aplikacjach. Oprócz podstawowych zabezpieczeń aplikacja mobilna oferuje kilka zaawansowanych funkcji, takich jak Web Shield, filtr SMS-ów i połączeń, zapora ogniowa, funkcje zdalne, menedżer aplikacji itp. avast! Anti-Theft to moduł tej aplikacji, który wprowadza do Twojego telefonu najnowszą technologię antykradzieżową. Jednak zabezpieczenia antykradzieżowe i zapora ogniowa wymagają zrootowanego urządzenia i będą wymagać zgody superużytkownika na ich włączenie.

Najważniejsze funkcje:

• Ochrona „w czasie rzeczywistym

• Wykonuje skanowanie na żądanie – indywidualne skanowanie zainstalowanych aplikacji i zawartości karty SD lub obu, opcja planowania skanowania, skanowanie aplikacji przed instalacją.

• Privacy Advisor – wyświetla prawa dostępu i intencje zainstalowanych aplikacji, identyfikuje potencjalne zagrożenia dla prywatności.

• Web Shield – skanuje każdy adres URL i ostrzega o każdym adresie zainfekowanym złośliwym oprogramowaniem.

• Menedżer aplikacji &#8211 pokazuje listę uruchomionych aplikacji i zużytych przez nie zasobów systemowych. Opcja zatrzymania lub odinstalowania dowolnej aplikacji.

• Filtrowanie SMS / Call – Utwórz grupę, a następnie dodaj członków z listy kontaktów, aby zablokować połączenia przychodzące i / lub wiadomości przy użyciu ustawionych parametrów w oparciu o dzień (dni) tygodnia, czas rozpoczęcia i czas zakończenia. Można także blokować połączenia wychodzące.

• Firewall – ochrona przed hakerami. Blokowanie aplikacji (s) dostęp do Internetu albo na Wi-Fi, 3G i roaming sieci komórkowych lub na wszystkich z nich.

• avast! Zabezpieczenie przed kradzieżą (Wymaga roota)

– App Disguiser i Stealth Mode utrudnia złodziejom wykrycie lub usunięcie go.

– Powiadomienie o zmianie karty SIM: Jeśli ktoś ukradnie telefon i zmieni kartę SIM na nowy numer, może go zablokować i wysłać powiadomienie (na urządzenie zdalne) o nowym numerze telefonu i jego lokalizacji geograficznej.

• Funkcje zdalne – zdalne blokowanie, wymazywanie, lokalizowanie, syrena, blokowanie, ukryte połączenia, przekazywanie, powiadomienia o „utracie”, wysyłanie SMS-ów, historia itp. używanie komend SMS.

>> Należy pamiętać, że aplikacja jest w wersji Beta i mogą wystąpić pewne błędy.

Pobierz avast! Mobile Security BETA [Link do rynku]