recenzja dodocool Magnetyczny kabel micro USB: Przenosi złącze MagSafe firmy Apple do systemu Android

dodocool Magnetyczny kabel Micro USB

W przeciwieństwie do nowych smartfonów, ich akcesoria zazwyczaj nie są interesujące, takie jak kabel USB, który ma tendencję do konwencjonalnego wyglądu i oferuje podstawowe funkcje, niezależnie od ceny telefonu. Po zapoznaniu się z kilkoma ekscytującymi produktami dodocool, nadszedł czas, aby podzielić się kolejną fajną ofertą firmy. Magnetyczny kabel Micro USB firmy dodocool to jedyne w swoim rodzaju akcesorium o magicznym wyglądzie, które posiada kilka inteligentnych i intuicyjnych funkcji w rękawie. Bez dalszych ceregieli dowiedzmy się, co jest innego i wyjątkowego w tym kablu USB, który ma przystępną cenę.

Konstrukcja

Odwracalne złącza magnetyczne

Kabel dodocool magnetic charge sync data cable jest podzielony na dwie części. Jedną z części jest kabel w nylonowym oplocie ze złączem USB typu A na jednym końcu i złączem magnetycznym z bolcami pogo na drugim. Metalowa powłoka zabezpiecza styki i zapobiega otarciom. Drugą odłączaną częścią jest mała głowica micro USB, która łączy się z każdym urządzeniem kompatybilnym z micro USB, takim jak telefony z systemem Android, tablety, głośniki Bluetooth i podobne. Intensywność magnesu jest taka, że wtyczka zaczyna się przesuwać w kierunku kabla od około 1 cala. Jeśli chodzi o budowę, model 3.Kabel o długości 9 stóp jest chroniony przez błyszczący nylonowy materiał, który wygląda na trwały i wytrzyma znacznie dłużej niż typowe kable gumowe. Oba złącza końcowe mają metalową obudowę, która wygląda na wysokiej klasy i gładką. Podobnie jak w przypadku MagSafe, po obu stronach złącza znajdują się niebieskie diody LED.

Kabel w nylonowym oplocie

Złącza magnetyczne

Wskaźnik LED

Łatwa funkcjonalność

dodocool Magnetyczne złącze Micro USB
Odłączana magnetyczna głowica micro USB

Przechodząc do interesującego aspektu, połączenie magnetyczne jest prawdopodobnie inspirowane złączem zasilania MagSafe firmy Apple, które jest jedną z najlepszych cech MacBooka. Poniżej wyróżniono jego funkcje i łatwość użycia.

  • Kabel z łatwością łączy się z magnetycznym złączem.
  • Silny magnes zapewnia automatyczne wyrównanie i bezpieczne połączenie obu końców podczas ładowania i synchronizacji.
  • Odwracalne złącze umożliwia wygodne podłączanie kabla do złącza w obu kierunkach, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.
  • Magnetyczne złącze łatwo się odłącza, gdy przypadkowo pociągniesz za kabel, potykając się o niego.
  • Redukcja otarć przy częstym wkładaniu i wyjmowaniu wtyczki. Chroni to i wydłuża żywotność portu micro USB, jeśli wolisz trzymać złącze podłączone do gniazda.
  • Wbudowane wskaźniki LED świecą się podczas ładowania, co jest przydatne, ponieważ większość użytkowników często zapomina o włączeniu zasilania.
  • Odporna na kurz wtyczka wydłuża czas pracy. Choć firma zaleca utrzymywanie elementów magnetycznych w czystości podczas użytkowania.
  • Kabel obsługuje szybkie ładowanie do 2 razy.4A i szybkiej synchronizacji do 480 Mb/s.

Podczas użytkowania testowaliśmy kabel z kilkoma różnymi urządzeniami i nie napotkaliśmy żadnych problemów. Jednak ze względu na niewielki rozmiar złącza micro USB jego wyciągnięcie może być kłopotliwe, ponieważ jest ono ściśle dopasowane do portu urządzenia. Niektórzy użytkownicy mogą uznać wystającą główkę złącza za kłopotliwą, gdy jest ono podłączone do urządzenia, ale jest to wykonalne rozwiązanie dla tych, którzy często ładują swoje urządzenia.

Słowa końcowe

Cena w okolicach 7 zł.5 (10$) na Amazon, ten magnetyczny kabel ładujący Micro USB od dodocool jest niezbędnym akcesorium dla użytkowników, którzy lubią, gdy ich gadżety i inne rzeczy się wyróżniają. Choć służy do tego samego celu, co inne standardowe kable, różnica polega na jego wyjątkowości, metalowej konstrukcji, wytrzymałości magnetyczna adsorpcja i łatwość użycia, jaką oferuje. Dodocool przypomina tutaj MagSafe firmy Apple, wprowadzając podobną technologię do produktu, który jest pozbawiony takiej uwagi. Biorąc pod uwagę jego dobrą jakość, wygodę i prostą, ale skuteczną funkcjonalność, zdecydowanie polecamy go. Byłoby jednak lepiej, gdyby Firma dostarczyła kilka dodatkowych wtyczek micro-USB do użytku z wieloma urządzeniami. Mamy jednak nadzieję, że zostanie ono wprowadzone również dla urządzeń z portami Type-C i Lightning.

P.S. Produkt został wysłany do nas przez firmę dodocool w celach recenzji.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka