Sprawdź temperaturę, wilgotność i ciśnienie na Samsung Galaxy S4 [Darmowe aplikacje]

Samsung Galaxy S4 jest obecnie jedynym urządzeniem z systemem Android wyposażonym w czujniki temperatury i wilgotności. Jednak wydaje się, że urządzenie nie oferuje żadnych szybkich opcji praktycznego wykorzystania tych funkcji, co czyni je bezużytecznymi dla użytkowników końcowych. Na szczęście w Google Play dostępnych jest kilka świetnych aplikacji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać funkcje czujników w Galaxy S4. Obie poniższe aplikacje są bezpłatne i nie zawierają reklam.

Otoczenie [Link]

Otoczenie umożliwia obliczanie temperatury, wilgotności i ciśnienia za pomocą czujników wbudowanych w urządzenie. Ma prostą szatę graficzną z minimalną ilością informacji. Ta aplikacja jest kompatybilna tylko z Galaxy S4. Pokazuje również wysokość i zawiera 2 motywy. Programista aktywnie pracuje nad aplikacją, opcje kalibracji i wykresy pojawią się w kolejnych wersjach. Nowe funkcje nieuchronnie są Widżety, Orientation fix, Dashclock wsparcia, rozszerzalne powiadomienia i więcej informacji czujnika.

Stacja pogodowa [Łącze]

Stacja pogodowa zawiera również obsługę termometru, barometru i higrometru, czyli wszystkich trzech czujników sprzętowych wbudowanych w Galaxy S4. Oprócz tego posiada wykresy, powiadomienia, widżety i kilka innych opcji, które można dostosować do własnych potrzeb w menu preferencji. Można po prostu dodać widżet, aby szybko monitorować temperaturę, ciśnienie i punkt rosy bezpośrednio z ekranu głównego.

Inne funkcje:

• Rekordy ustawione przez urządzenie
  • Możliwość wyboru jednostek dla temperatury/punktu rosy (°F, °C, K), ciśnienia (mb, inHg, kPa, atm, Torr, psi, hPa, mmHg) i wilgotności bezwzględnej (g/m³, kg/m³)
  • Wilgotność bezwzględna i punkt rosy (w zależności od dostępności termometru i higrometru)
  • 3 rozmiary widżetów (4×1, 1×4 i 1×1) z 3 stylami do wyboru
  • Wskaźniki wzrostu/spadku/stałości odczytów