Wyciekły projekt OnePlus 6 ujawnia wcięcie przypominające iPhone’a X i szklany korpus

OnePlus 6 ma się pojawić w czerwcu tego roku, co potwierdził dyrektor generalny OnePlus w rozmowie z CNET. Flagowiec OnePlus z 2018 roku będzie napędzany przez Snapdragon 845, najnowszy i najpotężniejszy SoC firmy Qualcomm. Początkowo plotkowano, że OnePlus 6 może być wyposażony w czujnik linii papilarnych na wyświetlaczu – rewolucyjną funkcję, która jest obecnie dostępna wyłącznie w modelu X20 Plus UD firmy Vivo. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę ostatni przeciek, to OnePlus 6 nie będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu.

oneplus 6 notch design

oneplus 6 wyciekły design

Według świeżo wyciekłego obrazu, który jest być może prototypem, OnePlus 6 będzie sportowy pełnoekranowy wyświetlacz z wycięciem wcięcia, aby osiągnąć bezramkową konstrukcję. Wcięcie jest identyczne jak w iPhonie X, a podobne wcięcie zostało niedawno zauważone w smartfonie wyciekły render Asus Zenfone 5. W porównaniu z iPhone’em X wcięcie jest stosunkowo małe i wydaje się, że pomieści tylko słuchawkę i przednią kamerę. Spodziewamy się, że OnePlus będzie używał przedniej kamery do odblokowywania twarzy, tak jak w OnePlus 5T.

Zgodnie z wyciekłym zdjęciem, układ dwóch aparatów fotograficznych istnieje, ale jest teraz ustawiony pionowo i znajduje się na środku. Nowością jest szklany korpus, który sugeruje wprowadzenie bezprzewodowego ładowania. Czujnik linii papilarnych znajduje się z tyłu, pod podwójnym systemem kamer i ma owalny kształt.

Obraz ujawnia również, że ten konkretny model posiada 6GB RAM, 64GB pamięci masowej i działa na systemie Android 8.1 Oreo. Mimo to, byłoby zbyt wcześnie, aby stawiać na wyciekłe informacje, a ostateczny projekt może się znacznie różnić.

Źródło: ithome | Via: Slashleaks

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka