Xiaomi Redmi Pro z układem SoC Helio X20/X25, dwoma tylnymi aparatami i baterią 4050 mAh w cenie od 1499 RMB

Xiaomi odniosło ogromny sukces dzięki swoim telefonom Redmi, które w ostatnim czasie przeszły od tanich plastikowych konstrukcji do metalowych i nie są już uważane za tanie telefony budżetowe. Redmi Note 3 szczególnie dobrze poradził sobie w Chinach i Indiach, które są jednym z kluczowych rynków Xiaomi, a popyt na telefon jest nadal wysoki i sprzedają się one bardzo szybko, jak tylko pojawią się w magazynie. Wykorzystując ten sukces, Xiaomi rzuca teasery i pojawiają się pogłoski, że może to być Redmi Note 4 lub wariant Pro. I wreszcie, Xiaomi zaprezentowało model, który będzie nosił nazwę Redmi Note Pro który będzie w zasadzie ulepszonym wariantem Redmi Note 3. Przyjrzyjmy się, jakie są te zmiany:

redmi pro

Redmi Pro jest wyposażony w 5.Wyświetlacz OLED o rozdzielczości 5″ Full HD z 2.5D zakrzywione szkło i nie ma wzmianki o jakiejkolwiek ochrony ekranu, ale liczymy, że będzie jakiś rodzaj ochrony, że widzieliśmy na Redmi Note 3. Ekran ma również 100% gamę kolorów NTSC, co zapewnia wspaniały wygląd. Ogólna konstrukcja telefonu jest utrzymana w tym samym tonie, co Redmi Note 3, z dużą ilością metalu w budowie.

Pod maską znajduje się dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20/X25 SoC oraz procesor graficzny Mali T880, w połączeniu z 3GB pamięci RAM dla podstawowego wariantu z 32GB pamięci, kolejnego wariantu z 64GB pamięci oraz wyższego wariantu (to właśnie on posiada SoC X25) z 4GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. Podobnie jak Redmi Note 3, telefon posiada hybrydowe tacki Dual SIM, które umożliwiają dodanie do 64 GB dodatkowej pamięci masowej.

rnp4

Telefony wyposażone są w MIUI 8 Po wyjęciu z pudełka urządzenie jest wyposażone w system Android Marshmallow i baterię o pojemności 4050 mAh, która nie jest wyjmowana i ładowana przez port USB Typu-C. Kolejną zmianą jest pozycja Skaner linii papilarnych który będzie teraz na przedniej dolnej części, jak sposób widzieliśmy na Mi5 wcześniej w tym roku. Telefony są dostarczane z 4G VoLTE wsparcie i ten sam zestaw czujników, z którym był wyposażony Redmi Note 3.

USB Typu-C

Skaner linii papilarnych z przodu

Aparat to miejsce, gdzie wszystko nabiera rozpędu dzięki podwójnymi aparatami tylnymi. Para aparatów 13 MP z dwutonową diodą LED i obsługą PDAF, pochodzących z Sony IMX258, oraz aparat dodatkowy 5 MP mają robić dobre zdjęcia z efektem bokeh. Przedni aparat o rozdzielczości 5MP również będzie dostępny.

redmi pro

Telefony występują w wariantach szarym, srebrnym i złotym. Strona cennik dla 3 wariantów będzie wyglądać następująco:

• 3GB RAM + 32GB pamięci + X20 SoC – 1499 RMB
  • 3GB RAM + 64GB pamięci + X25 SoC – 1699 RMB
  • 4GB RAM + 128GB pamięci + X25 SoC – 1999 RMB

Ceny telefonów wyglądają bardzo lukratywnie. Byłoby interesujące, aby zobaczyć, kiedy te telefony przyjdą do Indii i mogą one głównie pochodzą z Snapdragon 652 wariant Qualcomm jak to jest jak Xiaomi robi do tej pory. Poczekamy i zobaczymy!