YU Yureka z systemem operacyjnym Cyanogen, 64-bitowym procesorem Octa-Core i łącznością 4G LTE, dostępny w Indiach w cenie Rs. 8999

Podczas dzisiejszego wydarzenia w Delhi, Micromax zaprezentował swój długo oczekiwany smartfon YU w Indiach. Yureka to pierwsze urządzenie marki YU z systemem operacyjnym CyanogenMod OS 11, w agresywnej cenie Rs. 8,999. Smartfon „YUREKA” marki YU będzie dostępny wyłącznie online w serwisie Amazon India, a rejestracja rozpocznie się 19 grudnia o godzinie 14:00 w serwisie Amazon.w. Urządzenie trafi jednak do sprzedaży w drugim tygodniu stycznia. YUreka wygląda obiecujący smartfon pod względem sprzętu, Cyanogen OS, funkcje prywatności, dostosowywania, wsparcia posprzedażowego, częste aktualizacje OTA co miesiąc i jego kompletne ceny Rs. 8,999. Jest to najwyraźniej silny konkurent dla niedawno ogłoszonego Xiaomi Redmi Note 4G.

yureka

Marka YU „Yureka” (AO5510) sport 5.Wyświetlacz 5″ HD IPS (720p) z 267ppi, zasilany przez Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939) 1.5GHz Octa-Core 64-bitowy procesor, Adreno 405 GPU, działa na niesławnym i nie-bloated Cyanogen OS 11 oparty na Android 4.4.4. Yureka posiada 4G LTE, DDR3 i 64-bitową architekturę, która zapewnia do 16 EXA bajtów pamięci RAM. Urządzenie jest wyposażone w tylny aparat 13MP z czujnikiem Sony IMX135 CMOS, f/2.2 przysłony, autofokus i lampa błyskowa LED. Obsługuje nagrywanie wideo 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę, 720p slow-mo z szybkością 60 klatek na sekundę oraz tryb poklatkowy. Przedni aparat 5 MP do robienia dobrej jakości zdjęć typu selfie.

YU

Yureka obsługuje Dual-SIM, wyposażony jest w 2GB DDR3 RAM, 16GB pamięci wewnętrznej i możliwość rozszerzenia pamięci do 32GB za pomocą karty microSD. Posiada szkło Corning Gorilla Glass 3 chroniące ekran oraz zoptymalizowaną baterię o pojemności 2500 mAh. Opcje łączności obejmują: Dual-SIM (Micro SIM), 3G, 4G (LTE TDD B40 2300MHz, LTE FDD B3 1800MHz), Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS i radio FM. Obudowa telefonu wygląda elegancko, ponieważ mierzy 6 mm po bokach i 8 mm po prawej stronie.5mm w centrum. Dostępny w kolorze Moonstone Grey!

Co jest imponujące? YU udostępni źródło kernela, a gwarancja na urządzenie nie zostanie unieważniona, nawet jeśli jest ono zrootowane. Firma twierdzi, że oferuje bezpłatną wymianę lub naprawę urządzenia na miejscu, co brzmi zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe. Jak podano, urządzenie z systemem Cyanogen OS będzie również otrzymywać comiesięczne aktualizacje OTA.

Yureka firmy YU wydaje się naprawdę dobry na papierze, ponieważ może pochwalić się najwyższej klasy specyfikacjami, które są bardzo podobne do flagowego modelu X5Max firmy Vivo, ale w wyjątkowo niskiej cenie Rs. 8,999. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wypróbujemy Yurekę, gdy trafi do sprzedaży w drugim tygodniu stycznia 2015 r.