Asus Zenfone Live z technologią upiększania w czasie rzeczywistym w cenie Rs. 9,999

Podczas dzisiejszej imprezy w New Delhi firma Asus zaprezentowała smartfon Zenfone Live Jest to pierwszy na świecie smartfon wyposażony w sprzętowo zoptymalizowaną technologię upiększania w czasie rzeczywistym. Zenfone Live ZB501KL został zapowiedziany w lutym tego roku, ale teraz trafił do Indii w cenie Rs. 9,999. Do telefonu dołączona jest aplikacja BeautyLive, która bezproblemowo integruje się z Facebookiem, Instagramem i YouTube, umożliwiając upiększanie na żywo. Aplikacja wykorzystuje algorytm programowy połączony z akceleracją sprzętową do wygładzania skóry i usuwania przebarwień w czasie rzeczywistym.

Asus Zenfone Live z piaskowanym metalicznym wykończeniem ma zaledwie 8 mm grubości i jest zaskakująco lekki – waży zaledwie 120 g. Urządzenie jest wyposażone w 5-calowy wyświetlacz HD IPS z 2.zakrzywione szkło 5D i współczynnik screen-to-body ratio wynoszący 75%. Aparat Live działa w oparciu o system Android 6.0 Marshmallow z ZenUI 3.0 i jest zasilany przez 1.Czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 4 GHz z układem graficznym Adreno 305. Urządzenie ma 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 128 GB za pomocą karty microSD. Telefon zasilany jest niewymienną baterią o pojemności 2650 mAh.

Jeśli chodzi o optykę, z tyłu znajduje się aparat 13 MP z f/2.Przysłona 0, pojedyncza lampa błyskowa LED i obiektyw 5P. Przedni aparat ma rozdzielczość 5 MP i jest wyposażony w duży otwór 1.Rozmiar piksela 4µm, przednia lampa błyskowa LED z miękkim światłem, zapewniająca naturalne odcienie skóry, szerokokątny obiektyw 82 stopnie i przysłona f/2.2 przysłony. Przedni aparat jest wyposażony w kilka trybów, takich jak Real-Time Beautification, HDR Pro, tryb selfie przy słabym oświetleniu i Time Lapse.

Telefon wyposażono w podwójne mikrofony MEMS (Micro-electrical-mechanical system), które pomagają eliminować szumy z otoczenia i poprawiają odbiór głosu. Pięciomagnesowy głośnik z inteligentnym wzmacniaczem zapewnia mocny dźwięk, a telefon Live wyposażono także w technologię DTS Headphone: X w słuchawkach. Jeśli chodzi o łączność, telefon obsługuje 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, USB OTG i obsługa Dual-SIM przez hybrydową tackę SIM.

Zenfone Live jest już dostępny w sklepach Flipkart, Amazon i innych dużych sklepach internetowych, a także u sprzedawców detalicznych w Indiach. Dostępne w kolorach czarnym, różowym i złotym.