Google PDF Viewer dla Androida – już dostępna w Sklepie Play

Wcześniej dzisiaj, Google udostępniło swoją własną Google PDF Viewer na Sklep Google Play. Aplikacja jest kompatybilna z telefonami, phabletami i tabletami. Korzystaliśmy trochę z aplikacji i wydaje się być prosta i szybka, z kilkoma przydatnymi opcjami. Istnieją jednak pewne problemy, które wymienimy na końcu. Na razie podajemy kilka najważniejszych funkcji przeglądarki plików PDF!

Wyświetlanie plików PDF – Możesz otworzyć plik PDF z wiadomości e-mail lub dowolnej lokalizacji w telefonie za pomocą Google PDF Viewer. Po raz pierwszy w historii może wyświetlić monit o ustawienie go jako domyślnego, ale można również wybrać przeglądarkę PDF za każdym razem, gdy chcesz wyświetlić plik PDF, jak również.

Screenshot_2015-03-05-10-36-35      Screenshot_2015-03-05-10-56-26

Menu opcji – Istnieje niewielka lista opcji, które udostępnia Google PDF Viewer. Można ją wyświetlić, używając stosu kropek u góry i oto, co można zrobić:

1. Wyślij plik – Możesz użyć tej opcji, aby UDOSTĘPNIĆ plik PDF innym osobom za pomocą ogromnej listy opcji, od Bluetooth po klientów poczty e-mail i inne. Jest to rzeczywiście poręczna opcja i najprawdopodobniej najczęściej używana.

2. Drukowanie – Ta opcja umożliwia wysyłanie plików PDF na drukarkę, ale trzeba ją skonfigurować z dużym wyprzedzeniem.

3. Zgłoś problem – Ponieważ jest to pierwsze wydanie aplikacji i już widzimy kilka błędów, a może Google również przewiduje je, istnieje poręczna opcja Zgłoś problem, który można użyć, aby wysłać jeden bezpośrednio do Google.

4. O tej przeglądarce – Strona z informacjami o protokole.

Screenshot_2015-03-05-10-36-50  Screenshot_2015-03-05-10-37-02  Screenshot_2015-03-05-11-01-05

Szukaj – Bardzo przydatna opcja wyszukiwania znajduje się u góry i szybko wyświetla wyniki, podświetlając je. Czasami się zacinała, ale ogólnie działała dobrze. Być może Google musi jeszcze trochę popracować, a my jesteśmy pewni, że tak się stanie.

Screenshot_2015-03-05-10-37-39

Zaobserwowane problemy – Oprócz zacinania się podczas wyszukiwania, po pobraniu aplikacji nie pojawia się żaden ikona! Jeśli przejdziesz do aplikacji Google Play Store i sprawdzisz aplikację, okaże się, że brakuje przycisku ‘OTWÓRZ&#8221. Zgłosiliśmy ten problem z naszej strony, oprócz różnych użytkowników, którzy zaczęli o tym narzekać. Gdyby tylko pojawiła się ikona, moglibyśmy przetestować inne aspekty, takie jak wyszukiwanie plików PDF za pomocą aplikacji itp. Będziemy śledzić tę sprawę i informować o niej, gdy tylko pojawią się poprawki! Na razie Google PDF Viewer jest prostą, łatwą w obsłudze aplikacją. Nie możemy zacząć porównywać go z Adobe PDF Viewer dopóki nie naprawimy tych problemów.

Jeśli w międzyczasie chcesz wypróbować tę aplikację, pobierz ją tutaj.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka