Jak zainstalować/zamienić jądro Franco na ROM-ach niestandardowych

franco.Jądro to bardzo zoptymalizowane jądro dla systemu Android 2.2 i 2.3 niestandardowe (nieoficjalne) ROM-y. Jego filozofia polega na zwiększeniu wydajności telefonu tak mocno, jak to tylko możliwe, przy jednoczesnym zachowaniu dodatkowej mocy baterii. Jego popularność mówi sama za siebie. [fan page na Facebooku]

franco-kernel

Note: Ten kernel jest tylko dla Froyo, Mik’s CM7 v6.5.7 (stabilny) i void.forever ROM.

Zanim zaczniesz, musisz Wybierz pomiędzy CFS i BFS

BFS i CFS to różne typy algorytmów szeregowania zadań używanych przez jądro systemu Linux. CFS (Completely Fair Scheduler) jest bardziej znany i jest używany w wielu głównych jądrach linuksa. Chociaż BFS jest nieco nowszy (został opracowany dopiero w ciągu ostatnich kilku lat), mówi się, że jest zoptymalizowany pod kątem prostszych kompilacji Linuksa. Wyniki wskazują, że BFS jest lepszy dla zadań interaktywnych, które blokują się na wejściach/wyjściach lub danych wprowadzanych przez użytkownika, a CFS jest lepszy dla przetwarzania wsadowego, które jest związane z procesorem.

Nasz „Przewodnik jak zainstalować Androida 2.3.4 Gingerbread Custom ROM na LG Optimus One P500” używa pustych przestrzeni. #forever ROM, który zawiera 2.6.32.39-franco.Kernel.v16.1. Teraz, jeśli chcesz uaktualnić franco.Jądro do najnowszej wersji (v19.3) 2.6.32.45, która jest ulepszona i posiada dodatkowe funkcje w porównaniu do starszej wersji 16.1 wersja, to po prostu możesz to zrobić.

Nie martw się, to tylko jądro, a nie ROM, który nie wymaże danych ani ustawień urządzenia. Zaleca się jednak wykonaj kopię zapasową przed wykonaniem tej operacji, aby zachować bezpieczeństwo w przypadku, gdyby coś poszło nie tak.

Wykonaj uważnie poniższe kroki, aby uruchomić lub zaktualizować aplikację franco. jądro na LG P500 –

1. Odwiedź stronę Forum XDA-Developers, pobrać franco.Jądro (CFS lub BFS) i plik modułu ZRAM. Move oba plik na kartę SD.

2. Uruchom ponownie odzyskiwanie – Przytrzymaj przycisk zasilania i wybierz Uruchom ponownie, a następnie wybierz „Recovery”. Możesz też użyć klawiszy telefonu, aby przejść do trybu odzyskiwania:

Aby uruchomić własne recovery, gdy telefon jest wyłączony – przytrzymaj kombinację klawiszy: przycisk zmniejszania głośności + Home + Power jednocześnie i zwolnij wszystkie przyciski, gdy pojawi się ClockworkMod Recovery.

3. W trybie odzyskiwania wybierz „wipe cache partition„. Następnie przejdź do opcji zaawansowane i „wymazywanie statystyk baterii„.

4. Następnie wybierz „zainstaluj zip z sdcard” > „wybierz zip z sdcard” i wybierz plik CFS lub BFS. Po franco.Kernel zostanie zainstalowany wybierz opcję „Uruchom ponownie system teraz”.

5. Ponownie uruchom Recovery i w podobny sposób przeflashuj moduł ZRAM (zram.zip) plik. Ponowne uruchomienie.

To jest to! Teraz możesz sprawdzić wersję jądra w zakładce „O telefonie”, aby to potwierdzić. :)

Zobacz nasze urządzenie LG Optimus One P500 2.3.4 Benchmark. Testowe uruchomienie na Quadrancie, przy użyciu void. #forever ROM (wersja r1).6.15) i Franco Kernel v19.2. Procesor ustawiony na 729 MHz.

LG P500_2.3.4 Benchmark

FYI, zainstalowałem jądro CFS franco.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka