Lenovo K3 Note vs Yu Yureka Plus : Szybkie porównanie na podstawie specyfikacji

Rozmawiamy o wojnach smartfonów plus prawie podobne specyfikacje i jesteśmy tutaj na właśnie zapowiedzianym Yu Yureka Plus, który będzie konkurować z Lenovo K3 Note, który został wprowadzony na rynek kilka tygodni temu. Ceny obu urządzeń są następujące 9,999 INR i oba mogą pochwalić się systemem 5.5-calowy ekran Full HD. Yu Yureka była bardzo udanym telefonem, ale po wprowadzeniu na rynek młodszego rodzeństwa Yuphoria od pewnego czasu nie jest już sprzedawana. Rozesłano kilka teaserów wskazujących na nadchodzącego następcę Yureki, ale okazuje się, że jest to tylko niewielka aktualizacja specyfikacji w postaci Yureki Plus. Co więc odróżnia te dwa telefony?? Który z nich musisz kupić? Zacznijmy od specyfikacji, aby dowiedzieć się, zanim porozmawiamy o innych aspektach:

Specyfikacje Lenovo K3 Note Yu Yureka Plus
Wyświetlacz 5.5 cali Full HD 1080 x 1920 pikseli (gęstość pikseli ~401 PPI) 5.5 cali Full HD 1080 x 1920 pikseli (~401 PPI gęstości pikseli)Ochrona Gorilla Glass 3
Procesor Mediatek MT6752 Octa-core 1.7 GHz Cortex-A53Mali-T760MP2 GPU Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 Quad-core 1.7 GHz Cortex-A53 & czterordzeniowy 1.0 GHz Cortex-A53Adreno 405 GPU
Pamięć 16 GB, z możliwością rozszerzenia do 32 GB 16 GB, z możliwością rozszerzenia do 32 GB
RAM 2GB 2GB
OS Interfejs Vibe UI oparty na systemie Android 5.0 Cyanogen OS 12 bazujący na systemie Android 5.0.2
Aparat 13 MP z podwójną lampą błyskową LED + 5MP 13 MP z lampą błyskową LED + 5MP
Bateria 2900 mAh Li-ion Bateria wymienna Wyjmowana bateria Li-Po o pojemności 2500 mAh
Łączność 4G LTE, Dual Sim, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, hotspot, Bluetooth v4.1, A-GPS, GLONASS 4G LTE, Dual Sim, Wi-Fi 802.11 b/g/n/, hotspot, Bluetooth v4.0, A-GPS
Kolory Czarny Onyks, Biały Perłowy, Żółty Laserowy Szarość księżycowego pyłu, Alabastrowa biel
Cena 9 999 INR 9 999 INR

Tak przedstawia się specyfikacja. Na papierze, to wygląda na sztywną konkurencję i jak większość przypadków sprowadza się do tego, co wolisz. Używamy Lenovo K3 Note już od jakiegoś czasu i sprawuje się całkiem nieźle, z pewnymi dziwactwami, do których przejdziemy za chwilę. Yureka Plus, jeśli uważnie obserwować jest po prostu sam Yureka, ale z ekranem Full HD i podobno lepszą wydajność aparatu. To się dopiero okaże, gdy faktycznie dostaniemy w swoje ręce nową Yurekę Plus. Ale biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia oraz nasze dotychczasowe doświadczenia z K3 Note, oto nasze dwa grosze w kwestii tego, który telefon jest dobry do czego:

K3 Note ponad Yureka Plus:

1. Lepsza obsługa posprzedażowa: Obsługa posprzedażowa Yu wydaje się być równie dobra lub zła, jak ta, którą oferuje Micromax. Lenovo jest jedną z najlepszych firm, jeśli chodzi o usługi posprzedażowe
  2. Posiada czujnik kompasu, który umożliwia działanie systemu GLONASS, co pomaga użytkownikowi w korzystaniu z telefonu do celów nawigacji
  3. Lepsza jakość wykonania
  4. Większa bateria – nie musi to oznaczać dłuższego czasu pracy na baterii. W naszym ostatnim tygodniu widzieliśmy zły akumulator z powrotem, ale mamy nadzieję, że aktualizacja oprogramowania będzie w stanie to naprawić.
  5. Nieco lepszy procesor: Tak, procesor Mediatek zastosowany w modelu K3 Note jest jednym z najlepszych, jakie wyprodukowano, a SD 615 zastosowany w modelu Yureka Plus jest znany z problemów z przegrzewaniem się. Wierzymy, że choć powoli, świat odchodzi od przekonania, że każdy procesor firmy Qualcomm wypiera Mediatek. [Mówimy o tym, ponieważ prowadziliśmy pewne badania na temat procesorów i oto, co nam się nasuwa, zwłaszcza po premierze MTK Helios]
  6. Podwójna lampa błyskowa LED: Nie oznacza to, że jest to lepszy aparat, ale posiadanie podwójnej diody LED z pewnością jest zaletą w warunkach słabego oświetlenia, w czym Yureka nie jest tak świetna.

Yureka Plus w porównaniu z K3 Note:

1. Cyanogen OS: Wszystko zostało powiedziane i zrobione, Cyanogen OS jest nadal jednym z 3 najbardziej preferowanych wariantów Androida. Z dedykowaną skórką dla telefonów Yu, Cyanogen obiecuje silne wsparcie w zakresie aktualizacji i poprawek błędów. Początkowo czas pracy na baterii w telefonie Yureka był kiepski, ale problem ten został w pewnym stopniu rozwiązany dzięki aktualizacji OTA. Vibe UI, choć bardzo się poprawił, ma jeszcze wiele do zrobienia
  2. Ochrona Gorilla Glass 3: K3 Note nie ma ochrony ekranu, podczas gdy Yureka Plus jest wyposażona w szkło Gorilla, które zawsze przydaje się w telefonie 5.5-calowy ekran, który należy do kategorii phabletów.

Więc to jest historia do tej pory i będziemy zastrzegać nasz wyrok, dopóki nie przetestujemy obu urządzeń, ale w tej chwili wygląda na to, że będzie to bliskie połączenie. Aparat, OS, a żywotność baterii są co ostateczny werdykt szpilki na.