Lenovo wprowadza K4 Note z czytnikiem linii papilarnych, NFC, 3GB RAM i baterią 3300 mAh w cenie 11,999 INR

Lenovo odniosło sukces dzięki sprzedaży 1.2 Miliony jednostek jego mid-range phablet K3 Note w zeszłym roku i wydał kilka teaserów w ciągu ostatnich kilku tygodni dla następcy K3, the K4 Note. Wskazując na metalową konstrukcję, skaner linii papilarnych i NFC, K4 Note brzmi, jakby miał wszystko, co potrzebne do stworzenia zabójczego notebooka, jak nazywa go Lenovo. Dzisiaj Lenovo oficjalnie zaprezentowało K4 Note i wygląda na to, że jest to imponujący telefon w cenie 11 999 INR.

k41

Podczas gdy K3 nie miał w sobie ani odrobiny metalu, a jego wygląd i działanie były słabe, w K4 Note widać wiele wysiłku Lenovo w zakresie wzornictwa i budowy. Telefon jest wysoki, ma 5.5″ ekran Full HD o rozdzielczości 401 PPI chroniony szkłem Gorilla Glass 3. Aby ułatwić obsługę urządzenia, jego obudowa jest zakrzywiona, co ułatwi także korzystanie ze skanera linii papilarnych umieszczonego z tyłu telefonu. K4 Note jest zbudowany głównie z metalu i ma dwa przednie głośniki, które widzieliśmy już we flagowej serii Moto X. Duży nacisk położono tu na aspekty multimedialne – Dolby Atmos w modelu K4 Note po raz pierwszy w telefonie pojawią się głośniki. Dzięki procesorowi Wolfson Pro zapewniającemu lepsze wrażenia dźwiękowe oraz trzem mikrofonom do lepszego nagrywania głosu, telefon ten wydaje się być nagrodą dla audiofila w tym przedziale cenowym. Technologia Theatermax zapewni wciągające wrażenia także podczas oglądania filmów.

K4 Note jest napędzany przez procesor Mediatek MTK 6753 64 Bit Octa-core z 3 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, która może być zwiększona do 144 GB. Lenovo twierdzi, że dzięki tym wnętrzom K4 Note zapewni niesamowite wrażenia w grach, które dodatkowo zostaną wzbogacone o baterię 3300 mAh z funkcją szybkiego ładowania, która będzie również zasilać interfejs Vibe UI oparty na systemie Android 5.1 Lollipop.

k43

Lenovo nie poszło na skróty także w kwestii aparatu &#8211 główny aparat 13 MP z obsługą PDAF i diodą LED ma robić wspaniałe zdjęcia. Szerokokątny przedni aparat 5 MP będzie dobry dla miłośników selfie.

Podczas gdy K3 był nudny pod względem czarnego koloru telefonu po wyjęciu z pudełka, Lenovo podniosło poprzeczkę, wprowadzając szeroki zakres wsparcia dla tylnych pokryw w postaci skóry, drewna i tak dalej, które zostaną udostępnione w momencie zakupu telefonu. Para zestawów ANTVR może być również dołączona do zestawu za jedyne 1000 INR, który w przeciwnym razie kosztowałby więcej.

VIBE K4 Note

Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że K4 Note jest bardzo dobrą propozycją przy pojemności 11 999 INR, zwłaszcza dzięki eleganckiemu wzornictwu i metalowej konstrukcji oraz NFC. Niewiele telefonów w tym przedziale cenowym ma atrakcyjny wygląd, a to wyróżnia K4 Note. Ciekawe, czy Xiaomi wprowadzi Redmi Note 3, który obecnie jest dostępny tylko w Chinach. W tej chwili nie możemy się doczekać, aby położyć nasze ręce na K4 Note, który wchodzi do sprzedaży w Amazon od 19 stycznia i rejestracje rozpoczynają się później dzisiaj.