Lenovo wprowadza na rynek Vibe X3 z 5.5″ wyświetlacz FHD, SD 808, 32GB ROM i skaner odcisków palców za 19,999 INR

Lenovo było bardzo zajęte wprowadzaniem nowych telefonów na rynek indyjski we wszystkich segmentach. Niedawno zobaczyliśmy K4 Note, następcę bardzo popularnego K3 Note. Przechodząc do innego segmentu, który można uznać za flagowy, Lenovo właśnie zdjęło okrycia z ekranu Vibe X3 w Indiach, który został oficjalnie wprowadzony na rynek pod koniec 2015 roku. Lenovo już od 2 tygodni teasuje ten telefon i wzbudza wiele ciekawości, głównie pod względem cenowym. Jest to telefon o bogatej ofercie w wielu działach, a jego cena jest konkurencyjna 19 999 INR. Przyjrzyjmy się szczegółowo ofercie i naszym wstępnym przemyśleniom na temat tego urządzenia w oparciu o jego specyfikację i cenę.

lenovo_vibe_x3

Seria Vibe X zawsze kojarzyła się z dobrze zaprojektowanymi telefonami. X2 miał unikalny, warstwowy wygląd, a teraz X3 ma inny ton designu, dzięki zaangażowaniu zespołu Motoroli w jego projektowanie! Nie da się ukryć, że telefon wygląda bardzo podobnie do Motoroli, zwłaszcza dzięki skierowanym do przodu głośnikom stereo, o których powiemy za chwilę. Vibe X3 jest wyposażony w 5.5″ Full HD Wyświetlacz IPS LCD chroniony przez Szkło Corning Gorilla Glass 3 aby uchronić telefon przed zadrapaniami i zapewnić 100% współczynnik gamutu. Telefon ma metalową obwódkę wokół profilu i wygląda na bardzo ekskluzywny, zwłaszcza w białym kolorze, który jest bardzo przyjemny w dotyku. Metalowe przyciski zasilania i głośności po prawej stronie są dobrze wykonane i mają dobre wyczuwalne sprzężenie zwrotne Podwójna hybrydowa tacka sim po drugiej stronie. Obie karty SIM obsługują 4G LTE, natomiast pamięć można rozszerzyć do 128 GB, a pamięć wewnętrzna ma pojemność 32 GB.

x31

Z tyłu znajduje się 6 elementów Aparat 21MP Sony IMX 230 z dwutonową lampą błyskową LED, a ten ma PDAF z f/2.Przysłona 0 i 1.Rozmiar piksela 12uM, taki jak w Nexusie 6P. Pod tylnym aparatem znajduje się skaner linii papilarnych, który według Lenovo jest jednym z najlepszych w branży. Z przodu znajduje się kamera 8MP i podwójny zestaw głośników stereo. System audio jest wyposażony w dedykowany przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9018K2M lub Wolfson 8281 DAC Hi-Fi 3.0 umożliwiając uzyskanie niesamowitych wrażeń dźwiękowych zarówno na głośnikach, jak i poza nimi.

Vibe X3 jest napędzany przez dobry Bateria o pojemności 3500 mAh Będzie działał pod kontrolą interfejsu Vibe UI opartego na systemie Android Lollipop. Lenovo twierdzi, że jest to znacznie lżejsza wersja wcześniejszego, mocno naskórkowanego interfejsu Vibe UI, dzięki zespołowi Motoroli, który pomagał zespołowi Lenovo w tworzeniu oprogramowania. Lenovo dąży do osiągnięcia równowagi pomiędzy bogatymi funkcjami a stockowym Androidem.

32

Najlepsze zostawiliśmy na koniec! Vibe X3 jest napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 808 sześciordzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1.8 GHz z 3 GB pamięci RAM. Widzieliśmy, jak firmy takie jak LG i Motorola wybierają ten procesor przeciwko niesławnemu SD 810 znany z przegrzewania się oraz problemy z wydajnością baterii. Podoba nam się ten wybór, a biorąc pod uwagę wszystkie inne aspekty telefonu, należy się spodziewać dobrze działającego telefonu.

Vibe X3 jest również wyposażony w koncentrator czujników, który obsługuje śledzenie aktywności dla fitnessu, gesty, takie jak tap to wake i inne, z których wszystkie są bardzo przydatne funkcje. To ma być bardzo wrażliwy na zużycie baterii, utrzymując funkcjonalność lekki. Podobnie jak K4 Note, Vibe X3 jest również wyposażony w TheatreMax Wbudowana funkcja zwiększająca wrażenia VR.

Dostępny w cenie Rs. 19 999 Vibe X3 to bardzo dobra oferta, która zacznie rzucać wyzwanie takim urządzeniom, jak OnePlus 2, Moto X Style, YU Yutopia itd. Może nie oferuje on najnowszej i najlepszej specyfikacji, ale celem Lenovo (podobnie jak Motoroli) jest dostarczenie dobrych doświadczeń z zestawem sprzętu i oprogramowania, które są dobrze zoptymalizowane. Nie możemy się doczekać, aż dostaniemy w swoje ręce Vibe X3 i przekażemy Wam więcej informacji! Na razie, Vibe X3 będzie dostępny w sprzedaży na Amazon od 28 stycznia od 14:00, w modelu dostępnym w otwartej sprzedaży.